Pátek 26. únor 2021
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Polojasno 14°C

Sanofi spojuje síly s firmou BioNTech. Francouzi pomůžou Němcům s výrobou vakcíny

Autor: ČTK - 
27. ledna 2021
11:30

Francouzská farmaceutická společnost Sanofi dnes potvrdila, že se dohodla s německou firmou BioNTech, že jí pomůže s výrobou vakcíny proti covidu-19 pro Evropskou unii. Sanofi vyvíjela svůj vlastní preparát, již dříve ale oznámila, že bude k dispozici až na konci letošního roku, píše list Le Monde. Sanofi bude přípravek vyrábět ve svých laboratořích ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu.

„Sanofi poskytne společnosti BioNTech přístup k její nejmodernější výrobní infrastruktuře. Od léta 2021 bude Sanofi vyrábět vakcínu a dodá více než 125 milionů dávek vakcíny proti covidu-19 pro Evropskou unii. Tato dohoda mezi oběma společnostmi odráží společný závazek zvýšit dostupnost vakcín,“ píše se v prohlášení Sanofi.

Francouzská firma již dříve sklidila kritiku vlády, že vývoj jejího vlastního přípravku nabírá zpoždění. Paříž společnost Sanofi v posledních týdnech několikrát přímo vyzvala, aby zvážila své zapojení do výroby očkovacích přípravků, které již dostaly povolení k použití, připomíná Le Monde.

Výroba pro konkurenci je pro Sanofi „premiéra“, jak uvedl ředitel společnosti Olivier Bogillot. „V sázce není finanční příjem, ale schopnost co nejrychlejší distribuce,“ dodává Bogillot citovaný agenturou AFP.

Ve Francii bylo k dnešku naočkováno proti covidu-19 téměř 1,2 milionu z 67 milionů Francouzů. Francie zvolila strategii očkovat nejdříve seniory v domovech s pečovatelskou službou.

Covid_19 ( 27. ledna 2021 16:48 )

Merck, který vzdal vakcínu proti koronaviru, spolupracoval se Sanofi, takže to je asi konec francouzské vakcíny

1xxx ( 27. ledna 2021 16:40 )

vývoj vakcíny již skončilo víc výrobců, kteří zjistili, že dodají vakcínu až na konci epidemie, kdy nebude potřeba

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud