Úterý 26. leden 2021
Svátek slaví Zora, zítra Ingrid
Oblačno, sněžení 1°C

Registrace na očkování: Seniorům v Ostravě pomohou strážníci a úředníci

Ilustrační foto  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK, rum - 
14. ledna 2021
12:02

Ostrava pomůže seniorům nad 80 let s registrací na očkování proti onemocnění covid-19. K dispozici budou mít dvě telefonní linky.

„V Ostravě žije přes 12.000 seniorů starších 80 let. Mohou využít bezplatnou linku Městské policie Ostrava, kde jim bude při registraci poskytnuta asistence. Tam, kde to bude potřebné, se domluví osobní návštěva doma. Seniorům pak s vyplňováním pomohou přímo v místě bydliště strážníci nebo dobrovolníci z Adry," uvedl ostravský primátor Tomáš Macura (ANO). 

Zájemci o registraci se mohou od 15. ledna obracet na bezplatnou telefonní linku městské policie 800 199 922.

Pomůže i kraj

Pomoc seniorům s objednáním na očkování nabídl i krajský úřad. Zřídil bezplatnou linku, na které budou k dispozici úředníci, kteří seniorům pomohou s registrací do systému nebo je přímo po telefonu objednají. Linka kraje 800 720 210 bude od pátku aktivní denně od 8 do 18 hodin včetně sobot a nedělí. Očkovat by se mělo už od 16. ledna.

Webová stránka, kde se mohou lidé na očkování registrovat, je ZDE

Velkokapacitní očkovací centrum

Velkokapacitní očkovací centrum na ostravském výstavišti Černá louka se otevře zřejmě až v polovině února. Do té doby budou kraji stačit nemocnice či kliniky, které se do očkování veřejnosti zapojí.

Vakcinační strategie počítá s tím, že v první fázi budou očkováni především zdravotníci, kteří se starají o nemocné s covidem-19, senioři v domovech seniorů a také personál těchto zařízení a dále pak právě lidé starší 80 let, protože mají vyšší pravděpodobnost těžkého průběhu nemoci. Rezervační systém pro očkování proti covidu-19 bude pro lidi nad 80 let spuštěn 15. ledna, pro ostatní pak od 1. února.

VIDEO: Hamáček: Jehel máme dost. A covid odsune sčítání lidu?

Video Hamáček: Jehel máme dost. A covid odsune sčítání lidu? - ministerstvo vnitra

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud