Sobota 27. únor 2021
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 7°C

Zdravotnice (†25) dostala covid-19 pár dní před plánovaným očkováním: Vakcinace se nedožila

Autor: jžk - 
15. ledna 2021
21:07

Pětadvacetiletá Lauren Jonesová z Llwynypii ve Walesu se jen jela nechat zkontrolovat do nemocnice, když se jí špatně dýchalo kvůli koronaviru, kterým v prosinci onemocněla. Nikoho ani nenapadlo, že by mu následujícího dne mohla podlehnout.

Lauren (†25), která měla nárok na vakcínu proti covidu-19 jakožto pracovnice ve zdravotnictví, se v prosinci nakazila i s rodiči jen několik dní před očkováním. Na Štědrý den se její stav začal zhoršovat a o několik dnů později se rozhodla zajet do nemocnice, aby se nechala prohlédnout. Svým rodičům, Karen a Paulovi ještě řekla, aby se nebáli, aniž by si kdokoliv z nich uvědomoval, že je to naposledy, co spolu mluví.

„Byli jsme s ní oba, když přišla na svět, a stejně tak, když z něj odcházela,“ řela pro BBC Karen Jonesová. Lauren byla nejmladší pacientka hospitalizovaná s covidem, kterou v nemocnici v Llantristant dosud měli. „To není statistika, do které byste chtěli zahrnout svou dceru,“ dodal zarmouceně Paul.

Mladá žena opustila tento svět 30. prosince 2020 v ranních hodinách. Zdrcení rodiče proto apelují na všechny, kdo neberou virus vážně: „Nechceme, aby někdo ztratil dítě nebo příbuzného, ale dokud nebudou poslouchat, tak to nikdy neskončí, musíte začít poslouchat...“

Podle čísel z Úřadu pro národní statistiku je každé třetí úmrtí v Anglii spojováno s koronavirem. Lauren byla zdravá až na svůj vysoký krevní tlak, což podle studie s 2900 pacienty v Číně dvojnásobně zvyšuje riziko úmrtí na covid-19. I přesto je v Anglii smrt jedince pod 50 let vzácné, za listopad a prosinec to bylo 6% z celkového počtu úmrtí na covid.

Podle Národní zdravotní služby v Anglii se úmrtnost mladých zdravých jedinců postupem času zmenšuje, oproti první vlně pandemie, přičemž odborníci tvrdí, že je to díky lékařům, kteří se v boji proti koronaviru zdokonalili.

a-z- ( 16. ledna 2021 20:12 )

Lauren by musela dostat minimálně trojitou dávku.

zralynetopyr ( 16. ledna 2021 17:52 )

další pokrytecký korektos-er. a i ušatý. a k tomu psát takový příšerný kydy a nakonec zemřít jako nula. hrůza!

uschi ( 16. ledna 2021 14:12 )

Je mi jí líto, nebudu se jí posmívat jako ostatní.Zřejmě nikomu neublížila, tak proč jí nadávat.Bohužel sáhnout do svědomí by si měli její rodiče, protože na takovou obezitu se zakládá právě v dětství.Rodiče jí mohli motivovat v hubnutí, dietně vařit, podporovat v pohybu, atd.Už jenom, že měla v 25 letech vysoký tlak....Narozdíl od různého lidského odpadu, který nebudu jmenovat, jí je škoda.

zralynetopyr ( 16. ledna 2021 11:43 )

když to říkáš ty, tak to bude určitě pravda. a když nebudeš obézní ty, tak nejspíš tvůj manžel

jardavozembouchak ( 16. ledna 2021 10:59 )

Hmm a on někdo ty chudáky nutil aby se ladovali od rána do noci?

Zobrazit celou diskusi
Další videa