Neděle 17. leden 2021
Svátek slaví Drahoslav, zítra Vladislav
Oblačno -5°C

Pafko pobavil vagínou, Babišová sledovala muže v televizi. A kdy se naočkuje Vystrčil?

Aktualizováno -
27. prosince 2020
21:28
Autor: Jakub Veinlich - 
27. prosince 2020
19:50

Pořadové číslo jedna očkovací vakcíny proti covid-19 má zapsanou ve svém očkovacím průkazu premiér Andrej Babiš (ANO). Nechal se prý očkovat kvůli motivaci ostatních Čechů, aby ho následovali. Za 21 dní až měsíc ho čeká ještě druhá dávka. Jeho žena Monika vpich do paže svého muže sledovala v přímém přenosu v televizi. Sama si prý na vakcínu také počká, stejně jako další nejvyšší ústavní činitelé. O největší pozdvižení se však postaral chirurg Pavel Pafko - vakcínu zaměnil za vagínu.

V sobotu vyzval prezident Miloš Zeman ve svém Vánočním poselství všechny Čechy, aby se nechali očkovávat, v neděli ráno už seděl v lékařském křesle Ústřední vojenské nemocnice premiér Andrej Babiš. Demonstrativně se nechal před objektivy a kamerami očkovat jako první v celé zemi.

Dávku s číslem dvě dostala hned po Babišovi válečná veteránka II. světové války Emilie Řepíková (95) „Trochu to štíplo, jinak nic,“ řekla poté, co jí lékař do levého ramene vpravil vakcínu.

„Dospěl jsem k názoru, že bych měl jít příkladem, je důležité, aby lidé tomu věřili,“ řekl Babiš krátce před svým očkováním, na které si místo košile vzal černé triko s krátkým rukávem.

Video V Česku začalo očkování proti covid 19 - Blesk

„Tento rok byl určitě nejhorší v naší moderní historii. Nejen, že na covid zemřelo strašně moc našich spoluobčanů, ale poznačil naše životy velice negativně. A ta vakcína, která přišla včera (v sobotu) z EU je ta naděje. Naděje, že se vrátíme do normálního života,“ věří Babiš, že ho budou následovat i ostatní.

Vagína místo vakcíny

O pár hodin později a o pár set kilometrů dál se nechal v neděli v brněnské fakultní nemocnici očkovat také ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

„Vakcína je bezpečná a účinná. Přišla během Vánoc a to není náhoda. Nechte se prosím všichni očkovat. Jen tak se budeme zase moct setkávat se svými blízkými bez omezení,“ vyzval k dobrovolnému očkování veřejnost Blatný.

Jako jeden z prvních lékařů se nechal v pražském Motole očkovat také chirurg Pavel Pafko. „Lidé věří lékařům až tehdy, kdy se dostanou na intenzivní péči, ale s očkováním si poradit nenechají. Tomu nerozumím,“ řekl ještě před očkováním.

Při děkování pak zaměnil vakcínu za ženský pohlavní orgán. „Dovolte mi, abych nejdříve všem, kteří se na vývoji a distribuci této vagíny…této vakcíny podíleli. Je to velký den,“ děkoval Pafko v neděli v přímém přenosu v České televizi.

VIDEO: Pafkův přeřek se stal virálním: Slavný lékař se radoval z vývoje "vagíny"

Video Pafkův přeřek se stal virálním: Slavný lékař se radoval z vývoje "vagíny" - Česká televize

Večer se tomu ve vysílání TV Nova už jen smál. „Dokonce jeden můj známý právník říkal, že to bylo tak PR úspěšné, že to je na několik set tisíc korun,“ hodnotil chirurg s úsměvem. „Já myslím, že se může přeřeknout kdokoliv z nás,“ dodal.

Babišovi si přivstali 

Zatímco premiér Babiš vyrazil v neděli časně ráno do na očkování přímo do nemocnice, jeho žena Monika si ho hlídala z domova. Vše sledovala v přímém přenosu v televizi.

„Celá rodina vstala a koukali jsme,“ řekl Babišová Blesk Zprávám s tím, že premiér neměl z očkování žádné obavy. „Věří lékařům, vše si nastudovali, jinak by mu to určitě nedoporučili, ani by se sami neočkovali,“ dodala premiérova žena.

Ještě nedávno Babiš na dotazy, zda se nechá očkovat, odpovídal, že mu chybí imunita, protože už 50 let nemá slezinu. Rozhodnutí proto nechával na svém lékaři.

Na dotaz Blesk Zpráv Babiš reagoval, že očkování proti covid-19 doporučuje také své rodině. „Moje paní řekla, že se nechá očkovat, a co se týče dětí, tak je to na nich, ale určitě to budu doporučovat všem,“ řekl Babiš už poté, co mu vakcína kolovala v těle.

Pro vakcínu půjde i Monika s dětmi

Jeho slova záhy pro Blesk Zprávy potvrdila také sama Babišová. I ona prý věří lékařům a nechá vpíchnout vakcínu i dceři Vivien a synovi Frederikovi. „Určitě se s dětmi necháme oočkovat, ale počkáme si, až bude více vakcíny a budou oočkováni všichni, kdo to potřebují,“ dodala premiérova žena

Někteří uživatelé sociálních sítí vyčítají Babišovi, že si z očkování dělá jen své vlastní PR a že pokud mají ústavní činitelé motivovat k očkování ostatní, měl se nechat jako první „napíchnout vakcínou“ prezident Miloš Zeman.

Zeman nechce dělat žádnou show

Ten těsně před Vánocemi v Partii Terezie Tománkové v CNN Prima NEWS řekl, že se očkovat určitě nechá, ale půjde úplně obrácenou cestou jako premiér Babiš.

„Nechám se očkovat, ale nebudu dělat žádnou televizní show před kamerami. Počkám si, první jsou zdravotníci a já se pak zařadím mezi všechny ostatní občany. Rád bych se nechal očkovat jen jednou, protože jehly nemám rád,“ řekl prezident před svátky, kdy tu ještě žádná vakcína nebyla.

O pár dní později – 26. prosince ve vánočním poselství, pak prezident vyzval také ostatní Čechy, aby s očkováním neváhali. „Chci všechny občany vyzvat, aby se nechali očkovat a nedali na ty, kteří vyzývají, abychom nenosili roušky, nenechali se očkovat a žili tak, jako by epidemie vůbec neexistovala,“ apeloval Zeman ve svém projevu na všechny.

Video Zemanovo „smutné“ poselství: Chválil vládu, obul se do opozice a vyzval Čechy, aby se nechali očkovat - TV Nova

Prezident se chce nechat očkovat jen takovou vakcínou, pokud to bude možné, po které nebude potřebovat druhou dávku. Na novoročním obědě s Babišovými v Lánech 3. ledna ale asi ještě testovaná nebude.

„Jednorázová vakcína ještě není schválena, není k dispozici, takže jak to má pan prezident, neumím říct,“ reagoval na dotaz Blesk Zpráv premiér Babiš.

Vyčkávají Vystřčil i Vondráček

„#jsemsolidarniockovatsenecham,“ napsal na svůj twitterový účet už v sobotu hashtag předseda Senátu Miloš Vystřčil (ODS). Blesk Zprávám pak řekl, že se nechá očkovat hned, jak to bude možné.

„Počkám, až na mě vyjde pořadí. Pokud by se ukázalo, že je dostatek vakcín a je vhodné jít příkladem, rád tak učiním. Očkování považuji za nejlepší způsob, jak zastavit šíření nemoci covid-19,“ dodal předseda Senátu.

Podobně na vakcínu počká i šéf Sněmovny. Podle kterého je dobře, že jdou představitelé státu příkladem. „Ještě se poradím, ale vzhledem k tomu, že jsem právě prodělal covid, předpokládám, že mám po nějaký čas protilátky a mohu počkat, až se vakcína dostane k běžným lidem poté, co budou očkovaní ti, co to potřebují nejvíce,“ reagoval pro Blesk Zprávy Radek Vondráček (ANO).

Necelých 16 milionů vakcín

Do pomyslné fronty na vakcínu se chystají postavit také někteří členové vlády. Očkovat se jsou připravení například vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, ministr zahraničí Tomáš Petříček, nebo Lubomír Zaorálek (všichni ČSSD) a s očkováním pak počítají také ministr obrany Lubomír Metnar, vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu i dopravy Karel Havlíček i ministr školství Robert Plaga (všichni za ANO).  

V rámci Evropské unie bude mít 27 členských států k dispozici vakcíny od pěti firem. „Česká republika si jich objednala celkový počet 15 901 700 pro 8 957 849 Čechů,“ upřesnil čísla objednaných dávek v neděli Babiš.

Podle premiéra je potřeba přesvědčit lidi, aby se na očkování nebáli přijít. Jenže ministerstvo zdravotnictví podle něj zaspalo s osvětovou kampaní. „Běžná populace se ale na řadu dostane možná někdy koncem března, takže si myslím, že za ten čas se kampaň stihne,“ věří premiér, který si vzal očkování sám na starost. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula odmítl jeho nabídku stát se vládním koordinátorem „největší logistické akce“ v historii samostatné České republiky. 

 

tomshark ( 1. ledna 2021 18:18 )

tomshark:Protože je to jedno, kam to kdo chce

tomshark ( 1. ledna 2021 18:17 )

Protože je to jedno, kam to kdo chce

stoura ( 31. prosince 2020 14:42 )

Očkování a očkování, podle mne je divný že když ukazovali x záběrů na očkované lidi, tak každému to foukli do levé ruky, jenom Babišovi do pravé, proč?

ingmarie ( 29. prosince 2020 10:29 )

A nechá se taky naočkovat Moničin zahradník a ten Vivienin Rus , co s nima bydlí?

Robert Zemanek ( 29. prosince 2020 09:52 )

Ich bin ein taiwanec

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud