Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

Na Prašivou se přišli lidé rozloučit s hospodou: Kvůli covidu narazili poslední sud

Autor: jag - 
17. prosince 2020
15:10

Správce chaty Prašivá na stejnojmenné hoře v Beskydech Martin Stiller narazil ve čtvrtek odpoledne poslední sud piva. Protikoronavirová opatření oblíbenou občerstvovnu opět na nějakou dobu zavřou.

„Sice otevřeme výdejní okénko, ale lidé budou mrznout venku a ani svařák jim nebudeme moct udělat,“ posteskl si Stiller. Oblíbená hospůdka, kde se s radostí občerství snad každý, kdo horu zdolá, byla zaplněná.

Jedním z hostů byl i Tomáš Macharáček (57) z Frýdlantu nad Ostravicí. Po Beskydech chodí rád, jen teď už se na vrcholu nezahřeje. „Je to špatné, odteď budeme mrznout venku,“ říká.

Podle něj měli politici nechat restaurace na horách nebo v přírodě otevřené. „Každý je zpocený, když vyjde nahoru a nebude se mít, kde usušit,“ dodá Macharáček.

Poslední odpoledne s možností si v klidu posedět u polévky nebo kávy využily i maminky, které na horu vyrazily s dětmi na výlet.

VIDEO: Ministr Blatný o zavírání hospod: Není to vina restauratérů, ani zlovůle ministerstva. Lidé tam nemohou mít roušky a styk trvá desítky minut.

Video Blatný o zavírání hospod: Není to vina restauratérů, ani zlovůle ministerstva. Lidé tam nemohou mít roušky a styk trvá desítky minut 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa