Pátek 26. únor 2021
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Polojasno 14°C

Klaus o pokutě a Vánocích: Na hory pojedu, ale bez skafandru. A zmínil očkování

Autor: Jakub Tomek - 
17. prosince 2020
05:40

S nošením roušky si exprezident Václav Klaus (79) hlavu neláme už dlouho. A nebylo tomu ani během křtu jeho nové knihy Karanténa 2.0, na který si pozval své věrné přátele. Prozradil také, že nehodlá trávit Vánoce v roušce a ve skafandru, ale na svahu!

Do šáreckého zámečku, kde sídlí Institut Václava Klause, dorazilo ve středu dopoledne kolem dvacítky hostů. Mezi nimi se objevil například režisér „Lotrando“ Jiří Strach, prezident Stomatologické komory Roman Šmucler nebo také vakcinolog Jiří Beran. A kromě pár novinářů neměl ochranu úst a nosu nikdo z pozvaných.

Jsme na soukromém pozemku. Tato akce se koná ve venkovním prostředí, a tudíž vám všem, pokud budete dodržovat dvoumetrové rozestupy, tak můžete strávit tuto příjemnou chvíli na zdravém vzduchu bez roušek. „Vidím, že valná část konzumujete dokonce lehce alkoholické nápoje, a to je na soukromém pozemku možné,“ řekl hned na začátku tiskové konference na zahradě zámečku ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl.

Nouzový způsob

Knihu následně představil její autor, který současnou situaci nenazývá koronavirovou krizí, ale covidismem. „Tento režim s námi zamával tak, že musíme mít i tiskovou konferenci v nouzovém způsobu,“ uvedl Klaus. V knize například píše, že současný stav ovlivnil uvažování, myšlení a úzkosti lidí současně se strachem, který byl záměrně vyvolán. Knihu můžete zakoupit na www.karantena.store.

Klaus také zpochybnil vládní opatření, která vláda opět od pátku zavádí. „Covid žije svým vlastním životem. Ať dělá stát náš cokoliv. Nevěřím, že opatření tohoto typu výrazným způsobem ovlivňují způsob, jak se koronavirus šíří naší populací,“ stojí si za svým a poznamenal, že se ani nenechá očkovat. „Já jsem se nikdy nenechal očkovat ani proti normální chřipce, tak nevidím ani sebemenší důvod, abych se nechával očkovat proti téhle zvláštnější chřipce. Já už ve svém věku to dožiju bez toho,“ řekl s tím, že ani Vánoce nebudou jiné. „Měl bych říct, že Vánoce prožiju v roušce, ve skafandru a nebudu vycházet z místnosti. To je taková korektní odpověď. Ale já doufám, že budu bez roušky a helmy lyžovat,“ odpověděl.

Pokuta jako fake news

Za to, že během oslav 17. listopadu neměl Klaus na Národní třídě v Praze roušku, mu podle informací ČT pražská hygiena vyčíslila pokutu tři tisíce korun. Tomu ale zatím prý nedorazilo žádné vyjádření. „Abych mohl nějakou pokutu zaplatit, tak mi musí být udělena a musí mi to být sděleno. Jednou variantou je, že je to od začátku fake news vymyšlený nějakými médii. Asi Českou televizí. Nemám důvod, abych na podobné fake news reagoval,“ uzavřel pro Blesk.

Exprezident Václav Klaus pokřtil další knihu a chystá se na lyže.Exprezident Václav Klaus pokřtil další knihu a chystá se na lyže. | abl

user ( 17. prosince 2020 22:58 )

Tomu se, vzhledem k Vašemu, slovníku dost dobře nedá věřit.

thomasino18 ( 17. prosince 2020 22:01 )

24.12. se bude rozdávat rybí polívka zadara,připrav si ešus žebroto

thomasino18 ( 17. prosince 2020 21:51 )

Ty osle můžeš být jen promovaný debil

Arany ( 17. prosince 2020 21:31 )

To je starý blb a vzácné prase. Tomu může věřit jenom totální blbec!

tomik007 ( 17. prosince 2020 21:21 )

ANO - je mladej, ale pali mu to

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud