O nakažené postižené děti z dětského domova se starají vojáci: Personál má koronavirus

Autor: jag - 
15. prosince 2020
13:27

Ze dne na den se v dětském domově v Řepištích na Frýdecko-Místecku objevili místo tet vojáci. Důvod? Personál onemocněl koronavirem. Odolala jen ředitelka.

V Dětském domově blahoslavené M. A. Kratochvílové je 7 dětí, o které se běžně stará dohromady 10 zaměstnanců. Devět z nich je ale pozitivních na koronavirus, stejně tak jsou nakažené i děti.

Jde o tělesně i mentálně postižené děti, některé neumí mluvit, samostatně se najíst nebo si dojít na záchod.

„Děti vojákům říkají ,strejdo' a kolegové tvrdí, že je poslouchají,“ uvádí Martin Ogořalek z Krajského vojenského velitelství Ostrava.

Vojáky po příjezdu proškolila ředitelka Soňa Tarhoviská. V Řepištích by měli zůstat do 18. prosince.

VIDEO: Ministr zdravotnictví Blatný opět apeluje na Čechy: Noste roušky a respirátory. Omezujte sociální kontakty.

Video  Blatný opět apeluje na Čechy: Noste roušky a respirátory. Omezujte sociální kontakty.  - Blesk Zprávy / ČTK
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa