Středa 27. leden 2021
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Oblačno, sněžení 1°C

Schillerová se raduje z nového účesu. Kadeřnice během náporu objednávají i na leden

Autor: ČTK, simao, hra, jp - 
4. prosince 2020
14:17

Fotkou od kadeřníka a čerstvou frizúrou se dnes pochlubila vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO), která za první vlny pandemie čelila kritice, že navštívila uzavřený salón. Tvrdila tehdy, že si účes udělala sama. Nyní vyčkala na rozvolnění opatření. Pražská kadeřnictví a nehtová studia evidují po čtvrtečním znovuotevření rezervace zákazníků na týdny dopředu. Před řadou provozoven se již včera tvořily fronty. 

„Konečně vypadám jako člověk,“ napsala pobaveně k fotkám před návštěvou salónu a po něm vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO). Fotky „před“ a „po“ zveřejnila na svém profilu na instagramu, kde je značně aktivní.

Alena Schillerová poté, co na začátku prosince 2020 vyrazila ke kadeřníkoviAlena Schillerová poté, co na začátku prosince 2020 vyrazila ke kadeřníkovi | Instagram - A. Schillerová

Ministryně financí přitom během jarní uzavírky kadeřnictví čelila dotazům a následné kritice za své obarvené a učesané vlasy - a fotky v ulici před zavřeným kadeřnictvím.

Ministryně financí Alena Schillerová na jaře odmítla podezření, že by se nechávala střihat v době nouzového stavu profesionály. Kadeřnický salon má kousek od svého domuMinistryně financí Alena Schillerová na jaře odmítla podezření, že by se nechávala střihat v době nouzového stavu profesionály. Kadeřnický salon má kousek od svého domu | Facebook/Alena Schillerová

„Děkuji za komplimenty směrem k mému účesu. Vážím si jich o to více, protože si vlasy upravuji jako všichni ostatní už několik týdnů docela sama. Patřím ke generaci, která je na svépomoc v osobní vizáži zvyklá. Co se týče fotky na ulici vedle salonu Oskar, je to jen shoda okolností. Salon je samozřejmě na základě vládního nařízení uzavřen,“ napsala v dubnu Schillerová Blesk Zprávám.

Letos v únoru se přitom Schillerová nechala natáčet a fotit při úpravě účesu v pražské Sapě. Tehdy tam vyrazila kvůli 4. vlně EET, to ale ještě netušila, že Elektronická evidence tržeb bude pozastavena kvůli pandemii covid-19.

Video Alena Schillerová v Sapě - Nikola Forejtová, Lukáš Červený

Otevřená kadeřnictví: Zákazníci se jen hrnou

Ve čtvrtek otevřená kadeřnictví mají nadále hodně zákazníků. Ve strakonickém studiu Fantazie se tři dny uklízelo, dezinfikovalo a připravovalo na první nedočkavé zákaznice. Majitelce kadeřnictví Miroslavě Novákové lidé volali po celou dobu nucené uzavírky a chtěli objednat.

„Bohužel jsem jim nemohla nic slíbit. Do poslední chvíle jsme ani my nevěděli, co bude,“ řekla Blesku kadeřnice. Telefon nepřestával zvonit ani včera po celý den. „Zákaznice mi telefonují už od časného rána. Bohužel mám do Vánoc obsazeno. Momentálně mi zbývá pár míst mezi svátky. Tak se snažím vyhovět. Ale i ty dnes obsadím,“ povzdechla si kadeřnice s tím, že už se objednávají zákaznice i na leden.

Fronty před salóny

Kadeřnictví bylo včera při znovuotevření obchodů asi nejvytíženější prodejnou v obchodním domě Futurum v Hradci Králové. „Ráno už tu čekalo asi šest zákazníků,“ řekla Blesku kadeřnice, které pomáhaly ještě dvě kolegyně. I tak museli zájemci o jejich služby čekat dlouhé hodiny. Jen půl hodinu po zahájení provozu čekalo před kadeřnictvím sedm zákazníků.

Fronty se již včera tvořily i před pánským kadeřnictvím u stanice metra C Háje. Okolo 11:00 zde stálo ve frontě pět mužů, další byli uvnitř. Zájem o služby je i ve vedlejším dámském kadeřnictví. „Objednávky mám až do Vánoc,“ řekla provozní. Následně řekla jedné z příchozích zákaznic, že volný termín bude mít až po Novém roce.

Objednávky na vlasy i nehty

Některá kadeřnictví si pro příchod zákazníků přichystala vánoční výzdobu. Na Žižkově ještě před otevřením jedna z kadeřnic nesla do provozovny vánoční stromek. Jiné žižkovské holičství a kadeřnictví však zůstalo zavřené a plakát na dveřích oznamuje, že shánějí nové zaměstnankyně.

Zájem byl od čtvrtečního rána také o služby nehtového studia v Lipanské ulici, kde byla po rozvolnění všechna křesla obsazena zákaznicemi. Lidé se postupně vracejí také do studia Lu.SNails na Hájích. „Lidé se vrací a opět chodí také stálí zákazníci, velká část jich je už objednaná,“ řekla ČTK manikérka.

Ve všech provozech, které reportéři ČTK navštívili, byla dodržována protiepidemická nařízení. Instrukce pro návštěvníky na dveře vyvěsilo například kadeřnictví u ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě. V něm upozorňuje mimo jiné na to, že vstoupit nesmí lidé se zvýšenou teplotou, musí mít roušku a v provozovně se smí zákazník zdržovat pouze nezbytně nutnou dobu. Zrušeno bylo podávání kávy zákazníkům.

f7g7s ( 4. prosince 2020 21:07 )

Kdyby ta Droběna řešila finance a státní dluh s takovou intenzitou, jako řeší sebe sama, "modelka"!

Cenzorova_matka ( 4. prosince 2020 18:51 )

Tak, taková krasavice jako Udřenina, Pekárková - Adamová nebo Olga Richterová to holt nikdy nebude

tomik007 ( 4. prosince 2020 18:34 )

Ze to je photoshop? Vypadá tam nejak chytřeji než na předešlých fotkách.

tomik007 ( 4. prosince 2020 16:44 )

ANO - zacina vyzerat jako nova pani Nečasova

tomik007 ( 4. prosince 2020 16:15 )

DOBRY - ale chtělo by to vetsi burku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud