Sobota 24. říjen 2020
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Oblačno 15°C

„Koronanemocnice“ na výstavišti v Brně: Hotovo do týdne, ale kdo tam bude léčit?

Autor: ČTK - 
15. října 2020
13:15

Brno kvůli šíření nemoci covid-19 může v případě potřeby vybudovat na výstavišti záložní nemocnici s 300 lůžky. Byla by v pavilonu G2. V kraji každým dnem přibývají stovky potvrzených případů covidu-19, za posledních 24 hodin jich bylo přes 1100. V desítkách přibývají i hospitalizovaní, kterých je nyní přes 300.

Nemocnice v kraji zatím kapacitně stačí, musejí už ale omezovat část plánovaných operací a vyčleňovat další lůžka.

„Myslím, že teď nastal čas na výstavišti nemocnici vybudovat. Máme na to projekt už od jara, je to schválené hygienou. Mohli bychom nemocnici vybudovat za týden, problémem by ale bylo zajistit personál, což by musel udělat stát,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Podle ní by městská Nemocnice Milosrdných bratří mohla poskytnout několik doktorů, nikoliv však sestry. „Jsou zásadní. Proto by musela provoz zajistit například armáda nebo třeba i studenti, medici jdou ale do fakultních nemocnic,“ uvedla Vaňková.

U nás jsme připravení

O možnosti informovala už ve středu krajský krizový štáb a věc dnes hodlá probrat a krajským koordinátorem pro zajištění lůžek. „V zemi se hledají různé kapacity na stadionech, tak nevidím důvod, proč bychom to neměli zrealizovat v Brně, kde to máme nachystané,“ poznamenala primátorka.

V sobotu by měla kvůli nárůstu počtu nakažených vyžadujících zdravotní péči začít příprava prostor pro lůžka v areálu výstaviště Letňany v Praze, lůžek bude asi 500.

VIDEO: „Při přírůstku nad tisíc funguje jen lockdown. Měkčí opatření měla přijít dřív,“ říká Prokop.

Video „Při přírůstku nad tisíc funguje jen lockdown. Měkčí opatření měla přijít dřív,“ říká Prokop. - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Jirik-ta ( 15. října 2020 14:52 )

Všechno omezovali, rušili, aby ušetřili.

Jirik-ta ( 15. října 2020 14:50 )

bigoseman ( 15. října 2020 14:21 )

Hele,morano,hlavne rouskari to chytili! A poradne,rouska nepusti a nepusti!

bigoseman ( 15. října 2020 14:19 )

Prijedou Cinani! Uz je to davno dojednany,i s rouskama a veprovejma konzervama

moro ( 15. října 2020 14:16 )

Přesně tam ubytovat odpůrce rousek až to dostanou, všichni co se podepsali za chripecka a mohou se ošetřovat sami, to zvládnou když jsou tak vsevedoucne přemocni!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud