Sobota 24. říjen 2020
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Zataženo, déšť 15°C

Ortopedie u sv. Anny v Brně odkládá kvůli koronaviru operace: Pacienti na ně čekají i rok

Ortopedie u sv. Anny v Brně odkládá kvůli koronaviru operace.  (Autor: Foto pro Blesk - Dana Lipovská, FNUSA)
Autor: jn - 
1. října 2020
15:25

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně začali odkládat operace. Důvodem je zvýšený počet pacientů, kteří přišli k nutnému operačnímu zákroku a byli pozitivní na koronavirus.

„Odkládáme asi polovinu velkých operací,“ oznámil přednosta I. ortopedické kliniky Tomáš Tomáš. Někteří pacienti podle něj sami volají a chtějí termín operace změnit na pozdější dobu.

„Doufají, že za několik týdnů bude epidemiologická situace příznivější. S jistotou teď samozřejmě nikdo nemůže říci, kdy to nastane,“ dodal přednosta.

Po roce čekání odloženo

Pro pozitivní pacienty, kteří vyžadují zvýšenou péči, vyčlenila nemocnice u sv. Anny lůžka a personál na ortopedické jednotce intenzivní péče. Kapacity I. ortopedické kliniky jsou tak omezeny.

„Odkládáme velké operace endoprotéz, abychom mohli operované pacienty co nejdříve překládat z omezené kapacity oddělení JIP a minimalizovali počty odložených operací. Bohužel jsou to obvykle pacienti, kteří na operaci čekají rok i déle,“ přiznal přednosta.

Lékaři od sv. Anny podle přednosty v žádném případě neodkládají akutní operace, jako jsou zlomeniny nebo infekce. Podle plánu zatím v Brně běží i operace onkologických pacientů.

VIDEO: Hádka o rouškovné i zásobách na druhou vlnu: Debata Blesku o penzích a sociálních službách

Video Hádka o rouškovné i zásobách na druhou vlnu: Debata Blesku o penzích a sociálních službách - Blesk TV - Jakub Veinlich, Jan Jedlička

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud