Sobota 24. říjen 2020
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Zataženo, déšť 15°C

Rusko dá svůj lék proti koronaviru 17 zemím. Dostanou ho i Slováci

Autor: ČTK - 
24. září 2020
12:25

Rusko dodá svůj lék proti nemoci covid-19 nazvaný Avifavir dalším 17 zemím, včetně Slovenska. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Moskva doposud přípravek dala k dispozici šesti spřáteleným státům.

Lék Avifavir, který v květnu získal povolení od ruských úřadů, je založen na léku Favipiravir, jenž byl vyvinut v Japonsku a je široce používaný při léčbě virových onemocnění. Státní investiční fond RDIF, který se na vývoji přípravku proti koronaviru podílí, ve čtvrtečním prohlášení uvedl, že klinické testy v Japonsku a Rusku potvrdily účinnost těchto látek. Favipiravir se testuje také v Česku.

Rusko usiluje o vedení v celosvětovém boji proti koronaviru, připomíná agentura Reuters. Již nyní vyváží testy na covid-19 a uzavřelo mezinárodní dohody na dodávky své vakcíny Sputnik V proti covidu-19.

Levnější než remdesivir

Avifavir mají už nyní k dispozici Bělorusko, Bolívie, Kazachstán, Kyrgyzstán, Turkmenistán a Uzbekistán, tedy vesměs státy bývalého Sovětského svazu. Nyní k nim v Evropě přibude Slovensko, Srbsko a Bulharsko. Z dalších významných zemí, které lék obdrží, RDIF jmenoval Brazílii, Saúdskou Arábii či Jihoafrickou republiku.

RDIF uvádí, že léky vyrobené na bázi favipiraviru jsou třikrát až čtyřikrát levnější než remdesivir, který jako přípravek pro léčbu pacientů se závažným průběhem covidu-19 minulý týden doporučila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA).

marmat ( 24. září 2020 18:22 )

snehulkak: Teorie si přeč­těte­....sp­iklen­ci ve Vaší hlavě Vás decimují!!!
http­s://ww­w.iroz­hlas­.cz/zp­ravy-svet/rusko-vakcina-covid-pandemie-vladimir-putin-ocko­vani_­200922­0701_e­ku
jinak třetí fázi Rusové vynec­hali­....do­brovol­níci chybí...
TO je nyní Vaše šance
a trollí partu vemte sebou....
Zkouška oddanosti v praxi je Vám otevřená !!!

marmat ( 24. září 2020 18:17 )

petrolinda. CO NENÍ ŠPATNÉ JE DOBRÉ ??? V restauraci se "vofrníte", že ???
****­******­******­******­******
Podle bývalého šéfa hradecké nemocnice je záchranou vakcína. Ta ruská s názvem Sputnik podle něj špatná není.
Zdroj: http­s://ww­w.id­nes.cz­/zpra­vy/do­maci/­roman-prymula-epidemiolog-vakcina-covid-19-koronavirus-cesko-nakazeni-karan­tena­.A2009­10_151­828_do­maci_­flo

snehulak ( 24. září 2020 18:14 )

Nechte těch spikleneckých teorií o neotestování a nedůvěře. V těch lécích je takový rozdíl, jako mezi Aspirinem a Acylpyrinem. Nedostanem ho protože Řeporyjec jim vyhlásil válku a blbečkové z opozice halasí podobně. Holt máme co jsme chtěli.

marmat ( 24. září 2020 18:10 )

Cokoliv jiného.... radši Vitamin C v infuzi , nebo ovoci

marmat ( 24. září 2020 18:09 )

Mají je v jednom kuse....co jiného s takovým IQ naděláte ???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud