Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 12°C

Lže a mění názory z hodiny na hodinu, tepe opozice Babiše. A Kalousek zchladil Maláčovou

Autor: ČTK, sova - 
18. září 2020
15:01

Opoziční strany kritizují fakt, že se premiér Andrej Babiš (ANO) až po týdnech výzev rozhodl připustit obnovení Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). Krizový štáb by měl kvůli epidemii koronaviru znovu začít fungovat od pondělí. Šéf ODS Petr Fiala ČTK napsal, že Babiš opakovaně lže a v čele země by neměl stát člověk, který mění názory z hodiny na hodinu. Premiér uvedl, že obnovením krizového štábu vyhověl volání krajů. Hejtmani si přejí spolupráci s Hamáčkem, který bude v jeho čele pokračovat, řekl.

Babiš v pátek v Deníku obnovení štábu zdůvodnil tím, že nefunguje komunikace mezi ministerstvem zdravotnictví a kraji. Předtím svolání ÚKŠ odmítal, protože podle něj dostačuje vládní rada pro zdravotní rizika. „Premiér ještě včera (ve čtvrtek) tvrdošíjně odmítal obnovení ÚKŠ, dnes svolí k jeho obnovení. Je to jednoznačně pozdě, ale aspoň tak,“ napsal ČTK Fiala.

ODS obnovení ÚKŠ navrhovala už od začátku srpna, dodal Fiala. „Krize je závažná, premiér opakovaně selhává a lže. V čele země by neměl v takové chvíli stát člověk, který mění názory z hodiny na hodinu. Je to nebezpečné pro zemi a především pro její obyvatele,“ uvedl.

Piráti: Premiérovi více záleží na PR než zdraví

Šéf lidovců Marian Jurečka ČTK napsal, že Babiš jedná až pod tlakem a pozdě. „Opakuje stejnou chybu jako v březnu. ÚKŠ má jasné kompetence a možnosti dle zákona a já si od něj slibuji daleko lepší koordinaci a systematická opatření, která se již měla realizovat,“ uvedl. Zmínil testování, funkční trasování či zajištění ochranných pomůcek pro ohrožené skupiny.

První místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová na twitteru napsala, že je dobře, že se ÚKŠ sejde. „Jak jsme za Piráty žádali. Je škoda, že panu premiérovi méně záleží na ochraně veřejného zdraví než na vlastním PR obrazu. Trvalo mu to. Názor na svolání štábu změnil až po našem větším mediálním ‚zářezu‘ před chvílí ve Sněmovně,“ míní.

Kalousek zchladil Maláčovou

Také podle šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové se osvědčil tlak opozice a veřejnosti. „Má smysl a bylo by chybou si myslet, že nic nezmůžeme. Premiér se tím ale nezříká odpovědnosti a při každé příležitosti budu připomínat, že naprosto selhal,“ uvedla.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) napsala, že Česko ztratilo spoustu cenného času. „Honza Hamáček to teď bude mít nesmírně těžké,“ zmínila na twitteru šéfa ČSSD a vicepremiéra Jana Hamáčka, který by se měl vedení štábu ujmout. „Vy, Jan Hamáček a celá ČSSD na tom nesete stejný díl odpovědnosti jako Andrej Babiš. Neblouzněte o tom, že vaše strana je součástí řešení. Je součástí problému,“ opáčil tamtéž šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

jjusa2 ( 20. září 2020 13:59 )

Na Babiše nemá nikdo z opozice i když ztrácí 2,1% i tak VEDE Piráti mají jen 19,5 a ODS 15% a to je SAKRA MÁLO!!!

levicove-smegma ( 20. září 2020 13:43 )

Se soudruhem Babišem v čele
řítíme se do (_!_)

levicove-smegma ( 20. září 2020 10:07 )

My pochlebovači soudruha estébáka Babiše a ostatní zloději volíme ANO!

denisz ( 20. září 2020 01:17 )

No jistě, že krajští kandidáti musí vyčinit vládě.
Je to zoufalá situace. Přes 30% občanu bude
preferovat hnutí ANO dokonce i v kraj. volbách.
Šílení Piráti, vzteklá opozice se ANO s Babišem
tak snažila přehnaně dehonestovat a poškodit.
Přehnali to natolik, jejich neuvěřitelné domněnky
jsou tak nevěrohodné, že lidé jim správně nevěří.
Ale je to jejich právo a jediná možnost, jak se
prosadit.
Babiš vysvětlil situaci rozumně. Opozice každou
chvíli tvrdila něco jiného. Vidíme, že média,
opozice, mladí, kteří opatření nechtějí, někteří
podnikatelé a živnostníci, to všechno jsou viníci
současné situace, že nákaza koronavirem prudce roste.

jjusa2 ( 19. září 2020 19:55 )

To bys měl ty,ty debbile,hlavně ať ti vyléčí tu tvou zákeřnou a mstivou povahu!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa