Středa 29. března 2023
Svátek slaví Taťána, zítra Arnošt
Oblačno, sněžení 4°C

Plzeňský primátor a poslanec ODS v karanténě: Baxa se potkal s nakaženým koronavirem

Autor: ČTK - 
13. září 2020
23:50

Primátor Plzně a poslanec Martin Baxa (ODS) je v karanténě. Krátce se sešel s člověkem, u něhož se později prokázalo onemocnění covid-19. Baxa měl první test na koronavirus negativní, nyní čeká na druhý test. ČTK to večer oznámila Adriana Jarošová z tiskového oddělení plzeňského magistrátu. Primátor na svém facebookovém profilu uvedl, že žádné příznaky nemoci nepociťuje, cítí se dobře a bude další dny pracovat z domova.

„V pátek 11. září jsem obdržel informaci od člověka, se kterým jsem byl v kontaktu, že má pozitivní test na covid-19. Ihned poté jsem zrušil veškerý svůj další plánovaný program a spojil jsem se s Krajskou hygienickou stanicí (KHS) Plzeňského kraje. Sice se jednalo o kontakt velmi krátký a venkovní, ale přesto mě KHS odeslala na testování. Test je naštěstí negativní,“ uvedl Baxa.

Baxa: Příznaky nemám

Podle pokynů hygieniků poté nastoupil do karantény a nyní čeká, jak dopadne druhý test. „Příznaky covid-19 nemám, cítím se dobře a budu pracovat z domova,“ dodal primátor, poslanec a místopředseda ODS.

Zastupitelstvo města Plzně povede v pondělí místo Baxy jeho první náměstek Roman Zarzycký (ANO), dodala Jarošová.

V karanténě se kvůli kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem ocitlo od březnového vypuknutí epidemie již několik ministrů, poslanců a senátorů, představitelů státní správy i samosprávy. Pozitivní test na koronavirus oznámil v dubnu hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (tehdy ČSSD), koncem srpna poslankyně a bývalá ministryně Karla Šlechtová (za ANO).

Začátkem září nákazu koronavirem potvrdil test u hlavní hygieničky Jarmily Rážové, kvůli kontaktu s ní nastoupil do karantény i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), stejně jako ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. U Vojtěcha byl test negativní a o víkendu se vrátil do úřadu, Dušek se nakazil.

gejzovic ( 14. září 2020 10:06 )

Jak se řika přej a bude ti dopřano,vousati ptaci jsou nedoktutelni,jim se nic takoveho nemůže stat,to se divim kde byl ten profesorsky tluč huba

Matos7 ( 14. září 2020 06:31 )

Největší plzeňský pito.ec. no ODS

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa