Chuligáni neměli lístek ani roušku. Důsledný řidič po brutálním útoku mladíků zemřel

Aktualizováno -
11. července 2020
06:53
Autor: ČTK - 
10. července 2020
21:50

Ve francouzském městě Bayonne v pátek zemřel řidič autobusu (†59), který se stal v neděli terčem brutálního útoku. Muž nechtěl nechat do vozu nastoupit čtveřici mladých mužů bez povinných roušek a platných jízdenek. Informovala o tom agentura AFP. Případ vyvolal ve Francii pobouření, do Bayonne v sobotu kvůli tomu přijede i nový ministr vnitra.

„Rozhodli jsme se jej nechat jít. Pro byli lékaři i my,“ uvedla dcera šoféra, který byl od počátku týdne ve stavu mozkové smrti.

Philippe Monguillot podle AFP nechtěl v neděli v jihofrancouzském městě Bayonne nechat do svého vozu nastoupit na zastávce čtyři osoby, které neměly povinné roušky ani jízdenky. Čtveřice muže napadla a brutálně zbila. Šofér utrpěl vážné zranění hlavy.

Ministr vnitra: Odporný a zbabělý čin

Policisté už všechny čtyři muže podezřelé z útoku zadrželi. Dva z nich ve věku 22 a 23 let podle francouzských médií obvinili z pokusu o zabití, druhé dva z neposkytnutí pomoci. Vzhledem ke smrti napadeného by mohla policie podle AFP kvalifikaci činu ještě přehodnotit.

Ve středu prošel městem Bayonne pochod, ve kterém lidé vyjadřovali solidaritu napadenému. V několika francouzských městech drželi lidé v autobusech a tramvajích minutu ticha. Kolegové napadeného řidiče využili práva dočasně přerušit práci kvůli velké psychické zátěži. Do práce se vrátí v pondělí.

Do Bayonne v sobotu dorazí také nový ministr vnitra Gérald Darmanin. V pátek na twitteru napsal, že „odporný a zbabělý čin nesmí zůstat nepotrestán“.

ketller ( 11. července 2020 12:43 )

pak je to vpořádku!!

sa03 ( 11. července 2020 09:21 )

ketller! Já volím SPD. Ti jsou opravdu nekompromisní vůči imigrantům a všemu, co ničí naši zemi!!!

ketller ( 11. července 2020 08:51 )

sa03!! a vy ostatní jednoduché nevolte zlo vítače migrantu TOP,­staros­ty,li­dovce,a piráty!!!!!

ketller ( 11. července 2020 08:48 )

novinka!! falešná zákeřná demokracie migrant vrah­,zná­silno­vač,te­roris­ta je chuligán!! tak že do ulic hesla jako semkněte se,nejsme jako oni,nenecháme se vyprovokovat atd jak dlouho to vydrží falešné demokracii a jejím politikum zla.Proto díky bohu za Babiše jeho vládu,prezidenta!! kdyby vládla opozice,piráti tak v čechách je palermo podporované xindlem sená­toru,­slunič­kářu,­nezis­kovek­,evroz­rádcu!! jen piráti s lidov­ci,sta­rosty,­top by okamžitě umožnili příjmat uprchlíky jen aby se zavděčili jako Šroj­drová,­Telič­ka,Za­dechov­ský,Pe­xa atd hruza a děs kdyby se jmenovaná svoloč dostala k moci!!!!!

wp3t ( 11. července 2020 01:01 )

proto jim tak rychle dávaj multikulturáci všude to místíní občanství, aby to mohli jejich útoky schovat za slovo chuligáni, blázni, nespokojenci a agresoři apod.

Mohamed C., Mohammed A., Moussa B. a Sélim Z.

Typická francouzská jména lidí, kteří žijí v Evropě již mnoho století.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud