4000 korun na pobyt v lázních od státu: Dostálová popsala, kde a jak peníze získáte

Autor: ČTK - 
26. června 2020
17:37

Vládou slíbené vouchery na pobyt v lázních budou moci získat zájemci od 1. července prostřednictvím ministerských webových stránek. Jde o stejný systém, který zvolilo pro pomoc cestovního ruchu i město Karlovy Vary. Slevu 4000 korun na lázeňské pobyty chce ministerstvo pro místní rozvoj nabízet do konce letošního roku, řekla v pátek v Karlových Varech ministryně Klára Dostálová (ANO). Ministerstvo připravuje ke schválení i podporu pro hotely, které byly kvůli koronavirovým opatřením uzavřeny.

„Každý člověk si vygeneruje voucher na webu, získá unikátní kód, na který se zarezervuje konkrétní pobyt. Host lázní dostane slevu ihned, to znamená, že na vyúčtování uvidí slevu 4000 na osobu,“ uvedla Dostálová. Podmínkou je minimálně šestidenní pobyt a pět lázeňských procedur. Vouchery nebude možné kombinovat s podobnými slevami, které například nabízejí Karlovy Vary. Bude ale možné na dva pobyty využít jednou slevu od ministerstva a podruhé poukázky města.

Program COVID - ubytování, z něhož by hotely mohly dostat 200 až 400 korun na pokoj a noc, by měla posoudit vláda 6. července, řekla Dostálová. Peníze by mohly hotelům pomoci s rozjezdem a překonáním následujících měsíců.

Lázně zatím příliš klientů nemají

Prezident Svazu léčebných lázní Eduard Bláha v pátek novinářům řekl, že lázně zaměřené i v minulosti na tuzemskou klientelu jsou většinou v provozu. „Z největší části jsou zaplněny pacienty pojišťoven a rekondicemi. A co se snad rozjede významně, je lázeňská dovolená podpořená vouchery,“ uvedl Bláha. I čeští klienti by tak podle něj mohli objevit to, proč do českých lázní míří tolik cizinců.

Například Karlovy Vary ale byly zaměřené z velké části na zahraniční klientelu. Řada hotelů proto ani po konci omezujících opatření neotevřela.

Podle předsedy karlovarské sekce Asociace hotelů a restaurací Jana Kroniky jsou hotely, které otevřely, zatím orientované jen na wellness balíčky a víkendové pobyty. „Chybí nám zatím lázeňství. Postupně hotely uvidí, co bude v září a co bude na podzim, aby mohly otevřít. Jsme rádi že nás vláda podpořila s programem Antivirus a že velké hotely přežijí se zaměstnanci,“ řekl v pátek novinářům.

Video Dostálová promluvila o voucherech a dovolené v Česku. Řekla i zásadní životní novinu - Pavlína Horáková, Lukáš Červený

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud