S koronavirem na párty i do obchodu. Češi vědomě šířili infekci, hrozí jim až osm let za mřížemi

Autor: sova - 
22. června 2020
20:39

Česká policie prověřovala osmnáct případů, kdy lidé vědomě šířili koronavirus. Šlo například o rodinnou oslavu, jejíž hostitelka byla nakažená a party uspořádala i přesto, že o své infekci věděla. Nedodržela tak povinnou domácí karanténu a obešla nařízení hygieniků. Nejen ona se tak mohla dopustit trestného činu šíření nakažlivé nemoci, za což v době nouzového stavu – který v Česku trval od 12. března do 17. května – hrozí až osm let za mřížemi.

„Vyloženě se chovali nezodpovědně. Věděli, že jsou infikovaní, a byli poučeni o tom, jak se mají chovat, ale nerespektovali to a dál se vědomě stýkali s jinými občany,“ uvedl pro server Lidovky.cz policejní mluvčí Ondřej Moravčík a dodal, že většinou šlo právě o ignorování karantény.

Nejvíce takových případů policisté zaregistrovali v Moravskoslezském kraji, kde koronavirus do konce minulého měsíce vědomě šířilo pět lidí.

S koronavirem do taxi a obchoďáku

Například na Novojičínsku strážci zákona v půlce května zadrželi dvaatřicetiletou ženu, která si s příkazy hygieniků hlavu nelámala – i přes nařízenou karanténu jezdila taxíkem či nakupovala v obchodním centru. Navíc se na veřejnosti pohybovala bez ochrany dýchacích cest.

Soud ženu poslal do vazby, v brněnské věznici je doteď. „Vyšetřování stále probíhá. Obviněné hrozí trest odnětí svobody až do výše osmi let,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková. Z infekční nemoci už se žena vyléčila.

Tři takové případy policisté registrují v Ústeckém kraji. V ostatních krajích je takový hříšník obvykle pouze jediný. Dokonce i v Praze.

Do konce minulého měsíce tak policie po celé zemi evidovala 14 trestných činů šíření nakažlivé lidské nemoci ve fázi prověřování.

ketller ( 24. června 2020 12:17 )

každý hovado,blbka která umyslně roznáší koronavirus okamžitě zavřít osum let je málo ještě hnuj pořádně nakopat!!

sorgedoktor ( 23. června 2020 10:34 )

No, za Hitlera se za to zaviralo...Takze to byste chtel, nebo co..

tomik007 ( 23. června 2020 02:30 )

Kolik bude za ilegalni zabijaczku ?

vagin-analev ( 22. června 2020 21:35 )

A proto se nenechat testovat. Nezvedat cizí čísla v telefonu a nikomu neotvírat.

viIda696 ( 22. června 2020 21:04 )

Vsadím boty od Vietnamce, že nepůjde sedět nikdo z nich. Max. podmínka

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud