Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 14°C

Kdy se vrátí povinné roušky? Vojtěch promluvil o druhé vlně a dal naději demonstrantům

Autor: sova - 
8. června 2020
18:20

Vyhráli jsme jen první vlnu pandemie koronaviru, říká ministr Adam Vojtěch (za ANO) s tím, že by svou misi na ministerstvu zdravotnictví chtěl rozhodně dokončit. Už se podle něj navíc připravují plány na druhou vlnu. Sám počítá s případným (a pravděpodobným) návratem povinných roušek, ale spoléhá také na větší zapojení Chytré karantény. Ostatně jako celá vláda. V rozhovoru pro Reflex popisuje své spory s Janem Hamáčkem (ČSSD) a Romanem Prymulou i to, jak vlastně poslední vypjaté čtyři měsíce zvládal.

Kdybych byl zrovna ve Sněmovně, pro poděkování Tchaj-wanu za zdravotnické pomůcky bych hlasoval, vyjádřil se v rozhovoru pro Reflex šéf zdravotnictví Adam Vojtěch. Většina ministrových kolegů z hnutí ANO byla proti, on to ale vidí jinak. Obhajuje kontroverzní nákupy respirátorů přes firmu LA Factory. Uznává, že byly sice výrazně dražší, než je běžná tržní cena, ale taková podle ministra byla aktuální situace. Nevadí mu navíc ani to, že majitel měl firmu „připravenou“ a pro zakázky ji vlastně jen využil.

Bude Vojtěch jednat s Milionem chvilek?

Ministr tvrdí, že nechce bránit demonstracím a je připraven na fakt, že protesty dostanou očekávanou výjimku pro shromažďování osob. Chce na tom údajně pracovat s týmem epidemiologa Rastislava Maďara a třeba i se zástupci spolku Milion chvilek. Vojtěch zopakoval, že mu nejde o omezování ničích práv, ale o ochranu zdraví. Má se za to, že od 22. června se navýší povolený počet osob pro shromažďování ve skupině na tisíc a také zřejmě skončí úplně povinnost nosit roušky.

Jak Reflexu uvedl Vojtěch, vláda už nyní pracuje na plánech pro případnou druhou vlnu pandemie, jeho resort by se navíc rád poučil z chyb. Ministr jako svůj úkol vnímá přesvědčit lidi, aby si nutné aplikace pro Chytrou karanténu skutečně nainstalovali a dobrovolně se zapojili.

Jsou slova o Vojtěchově plánovaném odvolání jen politická hra? A jak se ministr cítil, když premiér Babiš vedle něj pronesl slova „Nebuďte slušnej, řekněte jméno“? Co mu pomohlo překonat extrémní vypětí v období nouzového stavu? A proč chce být i na podzim ministrem? I to uvedl pro Reflex.

jirka68 ( 15. srpna 2020 20:33 )

Strčte si ty roušky tam kde vám končí záda banfo blbců !

stemik ( 8. června 2020 20:28 )

nikym nevolene chvilkařske lidove milice nas jdou poučovat co je demokracie

petrolinda ( 8. června 2020 19:54 )

Lopaty do ruky,
Pražská kavárna je sebranka nepoučitelných blbců.JEN SE HOUFUJTE VOLOVÉ.A HODNĚ V TOM HOUFU ŘVĚTE,KAPÉNKY COVIDU BUDOU MÍT ŽNĚ - poskáčí vám po těch blbejch rypácích a bude novej masakr. A já být zdrav.personálem ,tak vám místo kyslíku pustím dusík.A ještě jó pro zábavu to zmutuje do netušených variant. Nikdo totiž neřekne pravdu,kde se to vzalo a nikdo neví kdy to skončí,nikdo totiž nechce přijít o koryto. Apropó - Rangers zpívali:"hrob si kopej,lopatou zlatou".

zkratik ( 8. června 2020 19:46 )

....Ministr tvrdí, že nechce bránit demonstracím a je připraven na fakt, že protesty dostanou očekávanou výjimku pro shromažďování osob.....

Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější.Lezdo(_:_)

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud