Česko po koronaviru: S právy zaměstnance pomůže speciální příručka zdarma v Blesku!

Příručka deníku Blesk Česko po koronaviru už v pondělí zdarma v deníku Blesk.  (Autor: archiv Blesku)
Autor: one - 
13. května 2020
05:30

Doléhá na vás finanční nouze? Bojíte se, že přijdete o práci? Nevíte, na co máte nárok? Tápete ve státem nabízených příspěvcích? Pozor, už v pondělí najdete v deníku Blesk ZDARMA speciální příručku, která vám pomůže se zorientovat.

Deník Blesk podává pomocnou ruku

Česká republika se pomalu dostává z epidemie koronaviru a alespoň po malých krůčcích se vrací do normálního života. I tak se ale řada z nás bude muset v následujících měsících vypořádat s důsledky, které napáchal covid-19 nejen v našich osobních, ale především pracovních životech. Nová zkušenost se zákeřným virem přináší i nová pravidla.

A s nimi vás deník Blesk seznámí v průběhu měsíců května a června prostřednictvím příruček Česko po koronaviru. Vždy v pondělí zdarma v deníku Blesk najdete rady, tipy a návody, jak vyváznout z potíží. Upozorníme vás na možnosti, které mohou zmírnit negativní dopad krize.

Příručka deníku Blesk Česko po koronaviru už v pondělí zdarma v deníku Blesk.Příručka deníku Blesk Česko po koronaviru už v pondělí zdarma v deníku Blesk. | archiv Blesku

1. díl: Práce

V prvním díle najdete vše, co potřebujete vědět o svém současném i budoucím zaměstnání. Špatně sepsaná výpověď nebo narychlo odsouhlasená nová pracovní smlouva vás může připravit o peníze. Vaše právní slepota je ostrou břitvou, kterou vás lakotní šéfové pořádně oholí. Poznejte svoje práva a prokoukněte nejčastější finty nadřízených.

Co najdete v příloze Česko po koronaviru:

Práva zaměstnavatele v době nouzového stavu

* Jakými zákony se řídí práce z domova nebo krácení mzdy?

* Kdy vám může šéf nařídit dovolenou nebo neplacené volno?

Triky šéfů

* Jak vypadají nejčastější finty v pracovní smlouvě?

* Znáte oblíbené podfuky s platem, přesčasy a prací o víkendech?

Výpověď

* Víte, kdy je výpověď vhodná i pro vás a kdy jen pro nadřízeného?

* A proč není čas na odchod dohodou?

Poprvé na úřadu práce

* Jdete poprvé žádat o podporu?

* Díky Blesku budete vědět, co s sebou a proč se nebát!

krapotkin ( 13. května 2020 13:02 )

V Česku má zaměstnanec (otrok) nějaká práva ? Možná na papíře, aby se s tím mohli samolibí vládci (otrokáři) vytahovat v cizině, kde neví, jak to v Čechostáně chodí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud