Karanténa rodičům úplně zavřela hranice: Nemohli se dostat za svou dcerkou (2)

Autor: ran - 
1. května 2020
15:52

Britský právník Mark Hill (52) a jeho italská manželka Chiara Maioniová (44) poprvé v životě někam odjeli bez své malé dcerky Skye (2). Věděli, že se za týden vrátí a hlavně že ji nechávají v dobrých rukách chůvy, jedné sloužící a také početné rodiny. Odloučení se však protáhlo o mnoho týdnů kvůli koronavirové krizi.

Manželský pár z Dubaje trávil ani ne druhý den na týdenním romantickém pobytu v Jihoafrické republice, když přišla pandemie koronaviru a v obou zemích byla vyhlášena karanténa. Manželé se pokoušeli co nejrychleji vrátit domů do Spojených arabských emirátů (SAE), kde už přes 20 let žijí, ale zdánlivě jednoduchá věc se v době koronaviru stala složitější, než si kdy dovedli představit. Pohnutý příběh popsal Daily Mail.

Letenky na nejbližší termín už byly vyprodané. Nakonec se jim podařilo koupit let na pozdější termín. Ten jim ale překazila jejich nová vlast, která zakázala všem svým občanům vracet se do Emirátů, aby doma nerozšiřovali nákazu. A manželé nebyli jediní. Různě po světě se tou dobou pohybovalo 29 tisíc lidí, kteří se marně pokoušeli vrátit do své orientální domoviny. Nezbylo než čekat na vyřešení patové situace. Aby malou Skye mohli vidět a ona je, každý den se s ní vždy několikrát spojili pomocí videohovoru. „Udělali jsme si z toho zvyk. Volali jsme ráno, pak před tím, než šla odpoledne na kutě, a večer jsme jí pak četli pohádky a zpívali si spolu,“ popsal Mark, jak se vyrovnávali s nečekaným odloučením. „Ale když vidíte to malé stvoření, jak se natahuje k obrazovce a chce si na vás sáhnout, je to fakt k zbláznění,“ dodal.

Chiaru jako matku situace stresovala ještě o to víc. „Bylo to děsný. Do té doby jsem byla s malou pořád, nikdy jsem ji nenechala samotnou ani na jediný den. Tohle bylo poprvé, kdy jsme někam odjeli bez Skye, a mám z toho strašné výčitky svědomí,“ popsala.

Po týdnech nekonečného čekání se přes úřady přece jen našlo řešení a letadlo se „zatoulanými“ rodiči a dalšími vracejícími se lidmi konečně minulý týden dosedlo na letištní plochu v Dubaji. Chiaře a Markovi po vysilující dvoudenní cestě přes Německo spadl kámen ze srdce. Věděli, že jsou doma. Nemohli se dočkat, až opět stisknou v náručí milovanou dcerušku. I na to si ale ještě museli nechat zajít chuť. Po návratu do země je totiž čekaly ještě dva týdny povinné karantény.

dajka123 ( 1. května 2020 21:00 )

Zaprvé proč si staříci pořizují dítě, zadruhé proč de*bilové opouští tak malé dítě navíc v této době? Odpověď, protože jsou to debilní Britové.

dzambulka007 ( 1. května 2020 18:50 )

Cizinec, který zanechá dítě v Emirátech a odjede pryč, je obyčejný debil. Pán tak vypadá už na fotce. V padesáti si udělá dítě a nemá dostatek rozumu se o něho postarat. Dvouleté dítě týden u chůvy také dobré. Ono se může stát x dalších věcí, nemusí jít o epidemii, o které se už navíc vědělo. Tak blbého právníka bych chtěla někdy potkat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud