Středa 6. července 2022
Oblačno, déšť 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Zemřela nakažená sanitářka (†59) Thomayerovy nemocnice: Neví se, kde se infikovala

Autor: jim - 
29. dubna 2020
16:21

Pracovníci pražské Thomayerovy nemocnice drží smutek za další zemřelou kolegyni, která byla nakažená koronavirem covid-19. 59letá sanitářka ve středu podlehla rozsáhlému zápalu plic, řekl pro Blesk.cz mluvčí nemocnice Petr Sulek. Kde se sanitářka nakazila, není podle něj zatím jasné. Před měsícem, v neděli 29. března, prohrála svou bitvu s koronavirem také sestřička Věra ze stejné nemocnice (†47). 

Sanitářka, která pracovala pro Thomayerovu nemocnici, se zde také léčila. Bohužel přes usilovnou péči jejích kolegů podlehla nemoci: „Byla hospitalizována na Anesteziologicko-resuscitační klinice s rozsáhlým zápalem plic. Byla rovněž pozitivní na onemocnění covid-19, ale příčinná souvislost s úmrtím nebyla prokázána,“ řekl pro Blesk.cz Petr Sulek. 

Žena pracovala na plicní klinice, na níž nebyl podle Sulka prokázaný nekrytý kontakt s covid-19 pacienty: „Všichni zaměstnanci uvedené kliniky, kde pracovala sanitářka, jsou dosud covid-19 negativní. Dále je potřeba uvést, že pacientka bydlela v bytě, kde její spolubydlící byli rovněž covid-19 pozitivní a nelze tedy vyloučit komunitní přenos,“ doplnil mluvčí.

Přísná opatření

Na plicní klinice jsou podle Petra Sulka dodržována přísná hygienická a protiepidemická opatření a všichni zaměstnanci povinně používají osobní zdravotní pomůcky s nejvyšší možnou ochranou. Pracoviště také prochází pravidelnou hygienickou kontrolou.

Sestřička Věra

První nakaženou pracovnicí z Thomayerovy nemocnice, která 29. března náhle zemřela, byla Věra z Říčan (†47) pracující na Jednotce intenzivní péče. Podle ředitele Thomayerovy nemocnice, Zdeňka Beneše, „byla nesmírně obětavá, zkušená a pracovala na Jednotce intenzivní péče dlouhou dobu. Při zákroku u pacienta, taxikáře, udělala maximum možného. Ona mu v podstatě zachránila život a sama se nakazila,“ řekl pro televizi Prima ředitel.

Sama byla s dalšími kolegy pod velkým tlakem a činila si podle ředitele výčitky: „V pátek plakala kolegyni do telefonu, nesmírně ji to rmoutilo a ten stres, který na ní byl vytvořen, byl obrovský,“ svěřil se pro televizi Prima ředitel nemocnice.

Video se připravuje ...
Další videa