Češi se připravují na konec světa? Skoupili kuše, mačety i balistické vesty

Češi se připravují na konec světa? Skoupili kuše, mačety i balistické vesty  (Autor: Profimedia)
Autor: VaB - 
24. dubna 2020
05:10

Chystají se Češi na apokalypsu? Ve velkém vykupují armyshopy, nakupují zbraně, kuše, neprůstřelné vesty a další taktické vybavení. Dále pak i trvanlivé jídlo. Majitelé obchodů měli žně, které mají normálně jen o Vánocích!

Začátek března si spousta lidí spojuje s nájezdy na obchody, ze kterých ve velkém začala mizet mouka, rýže a další podobné potraviny. Z jiných obchodů, konkrétně armyshopů, mezitím potichu mizely zbraně, ochranné prostředky a podobné věci. 

Majitelé obchodů tak zažívali druhé Vánoce. „Od začátku řádění koronaviru nám prodeje rostly. Za letošní březen máme tržby dokonce o několik desítek procent vyšší než v předvánočním období, což je pro nás vždycky vrchol roku,“ řekl magazínu Forbes majitel společnosti CZ PROTECT Martin Sobotka.  

Vypadá to tedy tak, že se lidé začali připravovat na blížící se apokalypsu. Z obchodů zmizely kuše, mačety, střelné zbraně a náboje do nich nebo i neprůstřelné vesty. „Že se něco děje, jsme poprvé zaznamenali v lednu, když z Číny začaly přicházet zprávy o šíření nového viru. A Češi začali ve větším množství nakupovat balistické vesty. To je dost atypický artikl, běžně jich prodáme třeba jen 30 za rok. A najednou to vystřelilo a stejné množství jsme prodali během pár dní,“ popsal Sobotka.

Sobotka dodal, že jeho partner z Nizozemska, který je významným distributorem kuší pro Evropu, kompletně vyprodal sklad! Podle něj se prodávali kuše za dva tisíce korun, ale i ty za několik tisíc eur. Poté začali lidé kupovat mačety. 

„Před měsícem jsme ani nestíhali balit, mohl jsem je prodávat po paletách. Teď už se odbyt zpomalil. Velká část zboží se vyprodala i u zahraničních dodavatelů, zároveň se segment lidí, které to zajímalo, už zřejmě nasytil,“ uvedl dále pro Forbes Sobotka. Vyprodávat se začaly i náboje do zbraní, nejvíce 9mm Luger, pak pepřové spreje nebo teleskopické obušky.

Když se něco stane, tržby stoupnou

Podobné nákupy nejsou tak časté, ale ani zcela výjimečné. „Teď se sice prodává hodně, ale pořád se to nedá srovnat s boomem před dvěma lety, kdy v Evropě padaly návrhy na omezení nákupu zbraní. To byl bezprecedentní nárůst,“ řekl Jiří Šneberk, který provozuje v Plzni armyshop.

„Poptávka se obyčejně zvedne, když se něco stane. Lidé začnou myslet na bezpečnost, takže zaznamenáváme nárůst třeba po každém útoku teroristů,“ dodal. I u něj v obchodě byla znát koronavirová nákupní horečka. „Čína lidi ještě nevzrušovala, ale na začátku března začali lidé chodit do kamenného obchodu. Poptávka byla po ostrých zbraních a nábojích,“ doplnil. Podle Šneberka lidé v nezvykle velkém množství kupovali plynové pistole a flobertky. Přisuzoval to tomu, že se doma lidé zkrátka nudí. 

mandat ( 24. dubna 2020 10:40 )

Spise se pripravuji na ilegalni,ekonomicke migranty.Nemecko je plne a vnucuje je dal na vychod Evropy.Mate se na co tesit.

9vox9 ( 24. dubna 2020 10:32 )

..Bože, ty jsi trapný!

9vox9 ( 24. dubna 2020 10:28 )

Takové články by měly být absolutně blokovány, protože nabádají pomalu k násilí mezi lidmi a poplašné zprávy! Toto nemůže myslet někdo vážně

kukuku ( 24. dubna 2020 08:26 )

Se stejnou logikou by s neprůstřelnými vestami proti viru měl vzrůst i prodej logaritmických pravítek.

Templ ( 24. dubna 2020 07:36 )

To je dobře kdo je připraven nebývá překvapen💪👍👍

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud