Zemanova Kate nemůže z Česka, Babišova Vivien pekla a Klaus se těší z další vnučky

Autor: Jakub Veinlich - 
18. dubna 2020
06:30

Všichni tři jsou už v důchodovém věku, na odpočinek ale zatím ještě nemyslí. Naopak. Bývalému prezidentovi Václavu Klausovi (78) přibyla před měsícem další radost. Po osmé se stal dědečkem. O novorozené vnučce promluvil ve vysílání Blesku. O své rodině mluvila v pořadu S prezidentem v Lánech i současná hlava státu. Miloš Zeman (75) zmínil tchyni, kterou má nastěhovanou ve vile, dceru Kateřinu i syna Davida, který je lékařem, a je tedy v první linii v boji s koronavirem. Premiér Andrej Babiš (65) zas pochválil veřejně svou dceru Vivien, které nedávno skončila karanténa.

Doba roušková zasáhla i do životů vrcholných politiků. Prezidenta Miloše Zemana odvelela do izolace před koronavirovou nákazou na zámek v Lánech, bývalé hlavě státu Václavu Klausovi nadělila osmé vnouče, a premiér Andrej Babiš se izoloval na nějaký čas nejen od své rodiny, ale také spolupracovníků. Místo Strakovy akademie úřaduje z Hrzánského paláce.

Jedno mají ale v této době společné. Neobvykle často a otevřeně mluví o svých rodinách a nejbližších. V případě premiéra Babiše i v momentu, kdy se ho na ně nikdo neptá.

Stalo se tak například v jednom z posledních nedělních hlášení před Velikonocemi, kdy veřejně vychválil svou manželku Moniku. „Moje paní udělala skvělou bublaninu,“ prozradil lidem ve videu, protože své Čau lidi od doby, kdy platí v Česku nouzový stav, už se svým týmem místo psaní natáčí. Manželka Monika navíc podle Babiše pomáhala se zajištěním a distribucí roušek pro onkologicky nemocné pacienty. „Mimochodem jsem byl i překvapený, co všechno moje paní dělá,“ pochlubil se premiér.

Už i Babiš sdílí recepty

Veřejnou pochvalu dostala ale také jeho dcera Vivien. Po mamince Monice se taky postarala o přísun sladkého pro svého otce. „Vivien udělala apple crumble pie,“ přidal Babiš a na chvíli se proměnil v kuchařského youtubera. 

„Nastrouhaná jablka… počkejte, mám tady k tomu recept. Skořice, drobenka z mouky, cukr, mleté mandle, máslo.“ Začal z připraveného papíru číst ingredience, které Vivien potřebovala. „A já si to dal se kysanou smetanou a bylo to úžasné. Zkuste to,“ zakončil rodinné okénko Babiš.

Ještě nedávno se přitom i rodině premiér raději vyhýbal. Vivien se totiž před časem vrátila neplánovaně ze studií ve Španělsku. Vyhnal ji koronavirus. Země je jednou z nejpostiženějších pandemií covid-19 v celé Evropě.

„Moje dcera Vivien byla v karanténě do soboty (28. 3. pozn. redakce), nicméně je stále doma s mojí paní, která se během epidemie také angažuje. Žiju odděleně, chodím jen do práce a do objektu s kanceláří. Děláme videokonference,“ řekl Babiš v rozhovoru pro Blesk Zprávy na začátku dubna. A to se prý chtěl začít opět konečně hýbat.

Klaus si pochvaluje vnučku

Bývalý prezident Václav Klaus měl v minulých dnech hned několik důvodů k radosti - a to i přes dobu koronavirovou. Tu částečně ignoruje, což demonstroval v rozhovoru pro Blesk Zprávy, kdy si nenasadil ani roušku a několikrát ji jen demonstrativně ukázal na obrazovku. 

„Mám ji tady,“ ukázal Klaus roušku na kameru. Zase ji ale odložil na stůl. „Myslím, že vláda nenařizuje, abych v roušce spal nebo jedl nebo se sprchoval. Jsem tady sám v tomto sálku opuštěného Institutu Václava Klause, nemám, koho bych nakazoval. A nevím, kdo by chtěl nakazit mě,“ zdůvodnil, proč si nechrání obličej. Rozhovor vedl redaktor Blesk Zpráv na dálku přes Skype, takže Klaus neohrožoval ani jeho.

O první radost v posledním měsíci se prezidentovi postaral jeho syn Jan a především snacha Lucie. 17. března totiž přivedla na svět dceru Amélii. „Jsme rodina. Amélie 17. 3.,“ připsala bez dalších podrobností k fotografii novorozené dcery na facebook šťastná maminka Klausová.

Klan Klausů se tak rozrostl o osmé vnouče. A bývalý prezident je také hrdým dědečkem. „Viděl jsem vnučku ano, je krásná, jak také má malá holčička být, myslím, že rodiče jsou šťastní a maminka to dobře zvládá a můj syn, tatínek, myslím, že také,“ rozplýval se z radostné rodinné události v rozhovoru pro Blesk Zprávy Václav Klaus.

Druhou radost udělala bývalému prezidentovi vláda. Ta, kterou ve stejném rozhovoru kritizoval za některá, především ekonomická opatření, ke kterým přistoupila v rámci řešení koronavirové pandemie.

Klaus ale přivítal, že si konečně bude moct jít zahrát opět svůj oblíbený sport, tedy tenis. „Najdu-li partnera, který se nebude bát koronaviru,“ dodal ze svého Institutu Václava Klause.

Video Klaus: „Koronaviru se nebojím.“ Na testy ale přesto musel, varoval i před inflací - Blesk TV

Zeman o třech ženách a synovi

Žádného partnera k sobě naopak nehledá současná hlava státu, prezident Miloš Zeman. Kvůli hrozící nákaze a svému věku je v izolaci na zámku v Lánech.

„Když pan kancléř mluvil o tom, že je jediný, kdo má ke mně přístup, tak tím myslel zaměstnance prezidentské kanceláře,“ vyvracel Zeman v pořadu Blesk Zpráv S prezidentem v Lánech informace, že by k němu neměly přístup ani jeho žena Ivana a dcera Kateřina. Té prý koronavir překazil plány k návratu do Velké Británie.

„Obě jsou v pořádku, jsem s nimi v pravidelném kontaktu. Dcera už měla odjet do Anglie, ale protože lety byly zakázány, tak je zatím tady,“ zmínil. Obě jsou prý v Lumbeho vile, tedy domácím sídle prezidentů nedaleko Pražského hradu. Společnost jim dělá ještě maminka první dámy.  

Video Miloš Zeman o dceři Kateřině a první dámě - Redakce Blesk

„My máme v Lumbeho vile ještě maminku mé ženy, ale neříkám jí tchyně, říkám ji babičko, a ta je také, třebaže je jí přes osmdesát let, ve zdravotním pořádku,“ pochvaloval si Zeman.

A ne jen o svých ženách promluvil prezident. Z prvního manželství má totiž ještě syna Davida. O toho se bál na sklonku loňského roku a obavy má i teď.

Prezidentův syn je totiž lékařem v ostravské nemocnici. Právě tam na sklonku roku šílenec postřílel v čekárně osm lidí a nakonec i sám sebe. V těchto dnech jsou právě lékaři nejohroženější skupinou, protože patří do první linie těch, kteří se mohou velmi rychle při své práci nakazit covidem-19.

„Nedávno jsem s ním telefonoval, říkal, že je v naprostém pořádku, takže díky bohu, musím to zaklepat, moje rodina, včetně mě samotného nebyla nakažena,“ je klidný Zeman.

Video Zeman o koronaviru, zdraví a vládních opatření: Celý záznam pořadu S prezidentem v Lánech - Redakce Blesk

I on sám se prý cítí zdravotně v pořádku. „V sedmdesáti pěti letech musí každý člověk počítat s tím, že na obzoru už je hezká rakev, ale zatím se cítím zdravotně poměrně dobře a přiměřeně svému věku,“ zhodnotil se Zeman 5. dubna.

Do té doby Zeman prý ani nepodstoupil žádné testy na koronavirus. „Samozřejmě kdybych měl jakékoli příznaky, tak se objednám,“  avizoval s tím, že jeho okolí je preventivně vyšetřeno.

Maximilian ( 18. dubna 2020 18:31 )

Tak alespoň ,že Viv vaří a peče,snad tedy najdou ženicha,na vizáž se žádný bohatý synek nechyta

frantacizek ( 18. dubna 2020 13:05 )

Václave, já už zahájil novou tenisovou sezonu prvním zápasem, ani v tomto není nač čekat.

brugal ( 18. dubna 2020 12:39 )

Problém je,že jako ve všem co předvádí tahle vláda neexistuje nějaká koncepce,nikoho nenapadlo vytvořit krizový plán a celé je to jen a jen improvizace jednotlivých škol a učitelů.Takže souhlas,že se v budoucím školním roce brutálně projeví rozdíly mezi žáky prvních ročníků středních škol a je otázka jak ti ti slabší žáci ustojí.

frantacizek ( 18. dubna 2020 12:22 )

tak já předpokládám, že Andrej vzdělává Vivien doma, online výuka ji určitě v tom mezinárodním srovnání "posune" ještě více než např. u studentů 8., 9. přelomových ročníků tady. Vůbec si neuvědomujete, jak touhle restriktivní pauzou ovlivníte budoucnost několika set, tisíc studentů základních škol. Pokud jejich škola jede striktně podle vašich nařízení a kantoři tomu nedávají něco navíc v tom osobním kontaktu u profilových předmětů jako matematika, fyzika.
Prohloubí se rozdíl mezi studenty, celé pololetí většina nedožene nikdy, hlavně u těch přelomových ročníků, kde už na to nebude ani na základní škole čas a na střední ten deficit s nimi nikdo nebude řešit, když už se náhodou dostanou přes přijímačky, tam už se navazuje novou látkou. Zvláště, pokud se tam mezi nimi objeví studenti, jejichž kantoři se jim v tomto období věnovali více než představuje jen online výuka. Výpadek pololetí je v profilových technických předmětech obrovský, obrovský.. vůbec si to neuvědomujete, vážení politici..

Iusisi ( 18. dubna 2020 11:47 )

fURT SE NEOPAKUJ BLBE A DEJ SI ROUŠKU MÍSTO PLÍNY!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud