Kšeftování s dezinfikováním veřejných prostor? Radní Prahy 8 Slobodník odstoupil, opustil i ODS

Autor: ČTK - 
6. dubna 2020
21:51

Radní Prahy 8 Josef Slobodník (ODS) odstoupil ze své funkce ve vedení městské části. Vyplývá to z vyjádření radního, které poslal starostovi Ondřeji Grosovi (ODS). Důvodem odstoupení z funkce včetně odchodu ze strany je jeho zapojení do kauzy údajného úplatku za dezinfekci veřejných prostor v Praze 8. Slobodník jakoukoliv spojitost odmítl. Slobodníka se zastal Gros. Na kauzu upozornil server Seznamzpravy.cz

„Dovolte mi Vám oznámit, že k dnešnímu dni odstupuji z funkce radního městské části Praha 8. Vzhledem k situaci nechci být prostředkem k mediálním útokům na vámi vedenou radnici. Chci se očistit a dokázat, že jsem s celou věcí neměl nic společného," napsal Slobodník. Ve vedení městské části na starosti informatiku.

Podle reportáže serveru měl obchodník společnosti Huawei Juraj Pavol mluvit se zástupcem firmy Xylogen o zakázce na dezinfekci veřejných prostor. V rozhovoru mělo padnout, jakou provizi dostane on a jakou právě Slobodník.

Slobodníka se zastal starosta Gros. V prohlášení uvedl, že Slobodník firmu oslovil a e-mail s ceníkem přeposlal odboru krizového řízení. Odpovědí mu bylo, že cena je vysoká a radnice proto o přístroje nemá zájem. „Dále již firmu Xyloden nikdo z úřadu městské části Prahy 8 nekontaktoval," uvedl. Z reportáže je podle starosty zřejmé, že Pavol mluvil o Slobodníkovi bez jeho vědomí. „V reportáži není jediný přímý důkaz jeho (Slobodníkova) aktivního zapojení do této kauzy," uvedl.

Gros také napsal, že v postupu nyní již bývalého radního nespatřuje nic nestandardního. Slobodník mu sice řekl, že Pavola zná, ale pouze z pozice radního, kdy firma Huawei je dodavatelem radnice.

V Praze 8 vládne koalice ODS, TOP 09 a STAN s Patrioty pro Prahu 8, která má v 45členném zastupitelstvu jen 18 hlasů. Koalici podporují osmi hlasy zastupitelé ANO, kteří ve vedení městské části nejsou.

fakytr ( 6. dubna 2020 23:32 )

Modrý ptáci nic jiného neumí než krást ze státní pokladny. Jejich guru, fialový kuní xicht se z toho po-***.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud