Skupiny EPH a J&T daruji respirátory domovům pro seniory: Mají pro ně cenu života!

Autor: V. Slavíková, V. Hradská, J. Pecharová - 
6. dubna 2020
05:25

Senioři jsou skupinou pacientů nejvíce ohroženou nákazou koronavirem... Přesto pro ně v domovech často chybí dostatek ochranných prostředků. Skupiny EPH a J&T jim proto zdarma nabídly 200 tisíc respirátorů. Mezi zařízeními, která už se přihlásila, je domov pro seniory v Českém Dubu.

V domově na Liberecku už se nakazili dva pracovníci. „Stav zásoby ochranných pomůcek při nástupu pandemie byl kritický, měli jsme je jen na jeden den. Respirátory opravdu potřebujeme. Je to věc, která má dnes větší cenu než zlato. Mají cenu života a to je mnohem víc,“ řekl ředitel domova Radim Pochop.

Obrovská pomoc

Žádost o respirátory už odeslal i Domov klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích na Strakonicku. „Doposud jsme dostali jen pár respirátorů. Je jich méně než členů personálu. Proto používáme textilní roušky. Hned jak jsem nabídku objevila, vyplnila jsem vše potřebné. Je to pro nás obrovská pomoc,“ popsala Blesku ředitelka domova Olga Medlínová.

Jen na pár dní

Respirátory poputují také do královéhradeckého Domova U Biřičky. Ten má kapacitu 340 seniorů a pracuje tam 230 zaměstnanců. „Požádali jsme o 1000 kusů. Zásobu ochranných pomůcek teď máme jen na několik dní,“ uvedla ředitelka Daniela Lusková.

Je to kvalita!

„Děkujeme ministru vnitra Janu Hamáčkovi za pomoc při zajištění dopravy a testů, které prokázaly, že dovezené respirátory nejenže splňují normu FFP2, ale jsou v klíčových parametrech takřka v přísnější kategorii FFP3,“ řekl mediální zástupce EPH Daniel Častvaj.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud