Stovky tisíc respirátorů pro domovy seniorů: Stačí jen vyplnit dotazník!

Autor: Zpravodajové Blesku - 
3. dubna 2020
05:00

Nejohroženější skupiny? Nemocní a senioři. Jenže v mnoha zařízeních pečujících o ně chybí zdravotnické pomůcky. Skupiny EPH a J&T se proto rozhodly, že domovům pro seniory poskytnou ochranné pomůcky. K dispozici je v první dodávce 200 tisíc respirátorů KN-95 (odpovídají FFP2). Už ode dneška! Přihlaste se o ně!

Organizace na pomoc seniorům a experti z vysokých škol na konci března vyzvali vládu, aby kromě jiného urychlila dodávky ochranných pomůcek do domovů pro seniory a podobných zařízení. „Je obtížné chránit druhé bez ochranných prostředků,“ psali zástupci organizací a akademici, podle nichž byl v domovech pro seniory či pacienty s demencemi stále kritický nedostatek ochranného materiálu. Situace se v posledních dnech sice zlepšuje, ale rozhodně není růžová! Proto… 

Celoplošná pomoc

Skupiny EPH a J&T se rozhodly, že část z pomoci pro ČR a Slovensko v objemu 215 milionů Kč určenou na boj proti šíření koronaviru věnují v České republice na zlepšení v zásobování domovů pro seniory ochrannými pomůckami. V první fázi půjde o respirátory.

„Vzhledem k příznivému zásobení řady českých nemocnic i nadějným zprávám o celkovém vývoji epidemie koronaviru v České republice se domníváme, že hlavní prioritou se stává péče o nejvíce ohrožené skupiny. Domovy pro seniory představují největší z nich. Proto jsme se rozhodli další fázi pomoci směřovat právě k nim. Na rozdíl od první fáze pomoci, která směřovala do lokalit, kde poskytuje EPH dodávky tepla, bude tato pomoc od J&T a EPH pro domovy pro seniory poskytována celoplošně všem českým domovům pro seniory. Respirátory třídy FFP2 jsou přitom určeny pro ošetřující personál, protože dramaticky snižují riziko vnosu nákazy do daného zařízení,“ uvedl Daniel Častvaj ředitel komunikace Energetického a průmyslového holdingu, a. s. (EPH). 

Skupiny J&T a EPH zatím do Česka a Slovenska dodaly také 1 500 000 chirurgických roušek, 800 000 respirátorů N95 a KN95, 30 000 ochranných obleků, 25 000 ochranných brýlí a 50 000 testů. Další dodávky jsou objednány a zaplaceny a čeká se na dodání.

"Opětovně chceme poděkovat ministerstvu vnitra a zvláště panu ministru Hamackovi za umožnění a zajištění veškeré logistiky z Číny, která je dnes absolutně kritickým faktorem. Bez něj by tato pomoc pro domovy seniorů v ČR nebyla," upozornil mluvčí EPH Daniel Častvaj.

Přihlaste se!

EPH a J&T vyzývají managementy domovů pro seniory, aby na webové adrese www.epholding.cz/covid vyplnily kontaktní údaje a specifikovaly své potřeby.

Jde o respirátory KN-95, ekvivalent FFP2.

První dodávka obsahuje 200 000 ks respirátorů

Je připravena k distribuci už ode dneška

Distribuci bude provádět PNS a.s. 

adeso ( 3. dubna 2020 16:36 )

tak co, kolik jich dostanou LDN a důchoďáky? No jak to vidím já, tak skoro nic, pár desítek ústenek a zbytek bude jako vždycky rozkraden, ale my to zvládnem, že Babiši? Jestliže nejsme schopni to ohlídat a všechno je politiky nečešitelný problém, tak se jukněte jak to dělali komunisti.

Greinfild ( 3. dubna 2020 16:25 )

Prej organizace.Banda gaunerů co se hezky napakují *** zasraný

paralenka ( 3. dubna 2020 12:25 )

To je hezké, ale co my, kteří jsme zavřeni ve svých domovech? Občas také musíme nakoupit, dojít k lékaři, do lékárny! Na nás se všichni vykašlali, takže jen čteme, jak moc jsme ohrožená skupina, a že se raději nemáme hnout z bytu. Jistě,to "nejlepší" na psychiku je sociální izolace! Za celou dobu jsem neviděla jediný pokus zajímat se o starší lidi mimo důchoďáky, neobdržela jedinou roušku. Na to, že stále platím daně a dost vysoké, takže si na svůj důchod průběžně vydělávám, je to zoufalé - a nejde o peníze, ono totiž sehnat účinnou roušku jinak než od překupníků a spekulantů nelze! Olomoucký hejtman jen žvaní do médií, ale o starší lidi zavřené doma se nezajímá, přestože kraj a město Olomouc má smutné druhé místo po Praze v počtu nakažených! Kde jsou ty ochranné prostředky předělené kraji ????

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud