Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 0°C

„Výsledky testů dětí jsem se dozvěděl z TV,“ tvrdí manžel nakažené. Vojtěch: Neovlivním to

Aktualizováno -
6. března 2020
12:02
Autor: Nikola Forejtová - 
6. března 2020
11:46

Pozdvižení rozpoutal uživatel a manažer David R. na sociální síti Twitter. Napsal, že výsledky testů na koronavirus se u svých dětí údajně dozvěděl z televize. Lékaři ho o skutečnosti podle jeho slov informovali až hodinu po ministrově vystoupení. Podle vyjádření ministerstva zdravotnictví pro Blesk Zprávy je možné, že se informace k Rýcovi dostala se zpožděním. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) pak zmínil, že se bude snažit tok informací směrem k pacientům urychlit.

„Měl jsem dost velkou zlost (doteď mám), když jsem se zprávu o negativním výsledku testů na COVID-19 svých dětí a neprůkaznosti testu u mě dozvěděl nejdříve od SuperStar ministra nakrucujícího se před kamerami ČT24 a až hodinu potom od lékařů. Absurdní,“ informoval otec tří dětí.

Jako hashtag pak použil i motto premiéra Andreje Babiše (ANO). Tedy „řídit stát jako firmu“. Heslo si ale trochu poupravil na #řídit stát jako kabaret.

O negativním výsledku Davidových dětí informoval Vojtěch v týdnu na tiskové konferenci. Dvě ratolesti navštěvují základní školu na Praze 6, která nakonec nebyla dočasně uzavřena. Podle serveru Novinky.cz se jedná o rodinu nakažené ženy, která je nyní v Nemocnici na Bulovce a nákaza je u ní potvrzena. 

 

„Já, ani moje rodina se nebudeme k dané věci pro média vyjadřovat,“ řekl Blesk Zprávám muž. Ocenil však práci zdravotnických institucí. „Velmi si vážíme a oceňujeme profesionální práci zdravotnického personálu zde v Nemocnici na Bulovce. Při řešení našeho případu jsme aktivně spolupracovali se všemi zapojenými institucemi: SZU, hygiena, soukromá laboratoř Tilia a následně i Nemocnice na Bulovce,“ dodal následně David.

Že tuto situaci bude muset řešit, nicméně zřejmě nečekal. Ještě před několika dny se muž na Twitteru „chlubil“, že je na lyžích v Itálii, je tam krásně, podniky normálně fungují a zprávy o panice jsou přehnané. Upozornili na to jeho sledující na sociální síti, příspěvek je již smazán. Dnes musí řešit nákazu.

Vojtěch: Budu se to snažit urychlit

Blesk Zprávy zjišťovaly na ministerstvu, zdali je vůbec možné, aby se o výsledcích dozvěděl člověk prvně z médii. „Výsledky testů jsou hned, jak se je dozvíme, předávány nemocnici, kde je daný pacient hospitalizován. Následně o nových pozitivních případech informujeme veřejnost. Nemohu posoudit, jak rychle pak nemocnice předá informaci samotnému pacientovi,“ uvedl pro Blesk Zprávy Vojtěch.

Zdůraznil, že při každém vyjádření poskytuje o pacientovi pouze základní údaje, pečlivě se hlídá jeho soukromí. „Není tedy možné, aby z našich informací bylo zřejmé, o koho konkrétně se jedná (...) Samozřejmě nechci, aby se pacienti o svém výsledku dozvídali z médií. Budu se snažit tok informací směrem k nim urychlit,“ dodal ministr z Bruselu, kde je nyní na pracovní cestě. 

Mluvčí pražské hygienické stanice Zbyněk Boublík na dotaz Blesk Zpráv oznámil pouze to, že hygiena je nyní zcela zahlcena. „Máme i tisíc telefonátů denně,“ uvedl a bližší informace k případu neposkytl. 

18 nakažených v Česku 

Rodina ženy z Prahy 6, včetně Davida, byla diagnostikována na soukromé klinice, což způsobilo menší poprask. Údajně je totiž lékaři nechtěli vyšetřit i přes to, že se vrátili z dovolené v severní Itálii. Vojtěch to nejdříve kritizoval, poté jeho náměstek Roman Prymula uvedl, že soukromé laboratoře na testování budou dostávat certifikáty.

Aktuálně je nakažených v Česku 18, poslední přibyli v pátek.

jana.blahova.88 ( 6. března 2020 18:08 )

Přesně tak. Už to věděl v té době že se tam nemá jezdit

taha ( 6. března 2020 18:08 )

No jo to je zase jeden strašně moc chytrý šulín,na jednu stranu machruje kde může a teď se mají k vůli němu všichni posrat? si myslí že je jediný v republice? mamlas

jana.blahova.88 ( 6. března 2020 18:06 )

Radši ať je zticha, v první řadě tam vůbec nemá jezdit a tahat ten virus sem. A pak má ještě blbý keci

Obr-dobr ( 6. března 2020 17:32 )

ZAJIMAVOST..
Pred par mesici jsem potkal na lavičce v parku u nas plačící starou pani,které exekuror vzal uplně všechno...syn udelal dluhy.Pani uz zemřela.
Když jsem ji chtel povzbudit a pomoct ,tak jen vzdychla a řekla:
Milej hodnej pane...do roka nebude mit nikdo nic a hřbitovy budou plné...nemoc se blíží...a tu 50 korunu mi vratila....
Ona proklela lidstvo!

tojedes ( 6. března 2020 15:12 )

Taky nemám pocit, že by selhal.To že jsou lidé neohleduplní k ostatním ještě poznáme, vždyť lékař se vrátí z Itálie a jde na dva dny do práce, to je u mě vůl

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud