Ústecký hejtman chce pomoc vlády: Respirátory v kraji potřebují hasiči i policisté

Autor: ČTK - 
4. března 2020
19:35

Hasiči, záchranáři i policisté v Ústeckém kraji mají sice dostatek ochranných prostředků, další zásoby si ale nemohou koupit. Dodavatelé je mohou podle aktuálního vládního nařízení dodávat pouze státu. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM) o ně bude v pátek žádat na úřadu vlády.

Obvodní lékaři, kteří měli respirátory dostat od Ústeckého kraje, je budou poptávat přes lékařskou komoru, řekl ve středu po zasedání krizového štábu hejtman. Krizový štáb také rozhodl o zákazu návštěv ve všech svých domovech pro seniory a ústavech sociální péče.

„Doporučujeme to i ostatním zřizovatelům,“ řekl novinářům náměstek hejtmana Martin Klika (ČSSD). Zákaz bude platit 14 dnů, poté opět zasedne krizový štáb a rozhodne o případném prodloužení či zrušení zákazu.

V pátek se Bubeníček zúčastní jednání na úřadu vlády. Předloží tam požadavek, jaké a kolik ochranných pomůcek budou potřebovat hasiči, záchranáři a policisté z Ústeckého kraje.

Čtyři nakažení v kraji

V kraji už jsou čtyři lidé nakažení koronavirem. U muže z Děčína se nákaza prokázala v neděli poté, co se vrátil z lyžařského areálu v Itálii. Další nakažená žena, také z Děčína, byla ve stejném hotelu jako muž. Poslední dva pozitivní výsledky muže a ženy, příbuzných ženy z Děčína, se prokázaly ve středu odpoledne.

Ústecký kraj doporučuje i ředitelům škol, aby zrušili plánované zájezdy do Itálie, řekl hejtman. Doporučení se týká i všech obyvatel kraje. „Nedoporučujeme realizovat žádné zájezdy ani individuální výlety do Itálie,“ uvedl hejtman.

Ozonové generátory i speciální sanitka

Krizový štáb také rozhodl o koupi ozonových generátorů na dezinfekci autobusů, sanitek a policejních aut. „Přišla s tím naše dopravní společnost, která provozuje autobusovou dopravu,“ řekl hejtman s tím, že pro společnost koupí kraj osm generátorů, pro záchrannou službu a policii po dvou kusech. Se sháněním začne ve čtvrtek.

Na krizovém štábu se jednalo i o speciální sanitce, která by měla jezdit za pacienty v domácí karanténě pro vzorky krve. Šlo by o spolupráci mezi kraji. Ústecký kraj se nabídl, že by prvních 14 dní provozu této sanitky financoval ze svého rozpočtu, řekl Bubeníček.

1912 ( 5. března 2020 04:25 )

ty chytráku rozkradla co mohla ta ZLODĚJSKÁ ODS a ještě zadlužila město na roky !!!

1912 ( 5. března 2020 03:40 )

žloutenka ,úpla­vice,­spal­ničky,­chřip­ka ,koronavirem s čím se můžete zde nakazit ještě v tomto ústeckém ghetu ???

zdenek43 ( 4. března 2020 23:53 )

Jedná se především o přehnaný populismus a vytěžování politických bodů.

"Koronavirem bychom se měli nakazit všichni," šokuje známý kardiochirurg ... Podle kardiochirurga Jana Pirka by bylo nejlepší nakazit se koronavirem a získat tak patřičnou imunitu.

"Toto š íl e n s t v í je zcela neopodstatněné. Je to nový typ chřipky, na kterou u nás zemře každý rok několik desítek lidí,“ řekl Jan Pirk.


Podle jeho názoru by bylo zcela nejlepší, kdybychom se novým typem koronaviru nakazili všichni a získali tak patřičnou imunitu. Je totiž patrné, že průběh nemoci je zatím zcela mírný. "Bylo by nejlepší, kdybychom ten koronavirus prodělali všichni rychle, získali tím imunitu a byl by pokoj," řekl Pirk.

"V Číně je populace přemnožená a vždy se něco stane, když se určitý živočišný druh přemnoží. Nikdo nemluví o tom, že velkým problém je tuberkulóza, na kterou umřou miliony lidí ročně,“ dodal Pirk.


Jak sám uvedl, nákazy se nebojí a reakce lidí a politiků hodnotí jako naprosto přehnanou. Podle Pirka se jedná především o přehnaný populismus a vytěžování politických bodů.

"" prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc. - (* 20. dubna 1948 Praha) je český kardiochirurg, přednosta Kardiocentra IKEMu. ""

priklad - hejtman Usteckeho kraje - Oldřich Bubeníček (* 5. ledna 1953 Ústí nad Orlicí) je český novinář a politik, od roku 2004 zastupitel a od roku 2012 hejtman Ústeckého kraje, v letech 2015 až 2018 starosta města Bílina, člen KSČM... Stranická příslušnost
Členství KSČ (1974–1990)
KSČM (od 1990) ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud