Riziko šíření koronaviru v EU je vysoké, zemřely desítky lidí. Zavřou se hranice?

Autor: ČTK - 
2. března 2020
14:00

Riziko šíření nového koronaviru mezi obyvateli Evropské unie vzrostlo z mírného na vysoké. Řekla to v pondělí předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž se EU snaží mobilizovat všechny dostupné prostředky pro boj s virem a spouští nový informační portál. Eurokomisařka pro zdravotnictví Stella Kyriakidisová uvedla, že v 18 zemích Unie bylo registrováno zatím 2100 případů. Celkem 38 občanů EU zemřelo.

Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) v pondělí podle von der Leyenové zvýšilo stupeň rizika spojeného se šířením nového typu koronaviru způsobujícího nemoc COVID-19.

„Jinými slovy, virus se dále šíří,“ konstatovala šéfka unijní exekutivy na tiskové konferenci s pěticí komisařů, které pověřila koordinací společného postupu EU vůči virové nákaze.

Kontroly na hranicích zatím země nechystají

Mezi opatřeními má být například společný nákup ochranných prostředků, jako jsou roušky či respirátory či spuštění informačního webu, na němž lidé najdou údaje o šíření viru nebo o souvisejících dopravních a jiných omezeních. Řada států včetně Česka ruší lety do některých mimounijních zemí, z nichž je hlášen velký výskyt viru.

Podle komisařky pro vnitřní věci Ylvy Johanssonové zatím žádná unijní země neuvažuje o zavedení kontrol na vnitřních hranicích EU.

e.lesanova ( 2. března 2020 18:46 )

Začínám lépe rozumět větě...SVĚT SE ZBLÁZNIL...

zdenek43 ( 2. března 2020 16:31 )

Prasečí chřipka (nebo také mexická chřipka, „mexická prasečí chřipka“, nová chřipka či chřipka A/H1N1) je typ chřipky přenosné na člověka, který se objevil v Mexiku v březnu roku 2009..... První případy nemoci byly hlášeny 18. března 2009. Onemocnělo několik stovek lidí ve třech oblastech Mexika a sedm občanů Spojených států amerických.

TA HYSTERIE KTERA BYLA ....... DOKONCE C e s k o ZAKOUPILO vakciny A PAK JE VYHODILI ...... 6.2010 - Vakcíny proti prasečí chřipce za 110 miliónů se vyhodí .. Nebude už je potřebovat, protože pandemický virus A (H1N1) se v populaci už vyskytuje jen málo. Naopak převažuje typ chřipky B. A proti němu pandemická vakcína nechrání. „Pandemickou vakcínu, kterou ČR nakoupila a má v zásobách.....

!!! Podle oficiálních údajů ji v ČR dostalo 2477 osob a 102 lidí na ni zemřelo. Na běžnou sezónní chřipku a komplikace s ní přitom ročně umírá zhruba 2500 lidí. - pocet obyvatel 10,5 milionu v CR !!!

AAAA U S A !!?? - USA vyhodí 70 milionů vakcín proti prasečí chřipce - To představuje asi třetinu z celkového počtu 229 milionů dávek, které vláda za 1,6 miliardy dolarů (30 miliard korun) nakoupila.... Ze zásoby očkovacích látek, kterou USA pořídily, se podařilo využít 91 milionů dávek. Asi 25 milionů nevyužitých vakcín nyní chce Washington darovat chudým zemím a dalších 35 milionů si ponechat jako strategickou zásobu pro případ další epidemie. Dalších 71 milionů dávek vakcíny ale už bylo zpracováno do formy ampulí a náplní pro injekční stříkačky, a pokud se je nepodaří brzy spotřebovat, bude je nutné zlikvidovat.

Takzvanou prasečí chřipkou se podle CDC od počátku výskytu infekce loni v dubnu nakazilo asi 60 milionů Američanů. Zhruba 12.000 jich zemřelo a přes čtvrt milionu bylo hospitalizováno.... POCET OBYVATEL v USA - Počet obyvatel: 327,2 milionů (2018)...

zdenek43 ( 2. března 2020 16:19 )

CO ZASE BLAZNITE ??? priklad je ON-LINE a to KLDR . . . . to jsou tak uzavrene hranice , ze uzavrenejsi hranice nemuzou byt . . . . .

SAMOOOO, ze soudruh vykrikoval - 14.2.2020 -- Koronavirus v KLDR? Nikdy, tvrdí Kim. ..... Koronavirus nemáme, chlubí se KLDR. .......

NOOOOOOOOOOO a NEJAK SE TO s o u d r u h u m VYMKLO .........

Jihokorejská média s odvoláním na informace tajných služeb píší a hovoří o tom, že nejuzavřenější zemí světa se šíří obávaný koronavirus.

Zpráv o situaci v Severní Koreji zatím mnoho není, podle Jihokorejců je ale kritická. Režim zakázal do země vstup cizincům a lidi, kteří přijedou z Číny, umísťuje do karantény. Virus se ale šíří. Jen ve městě Sinuidžu na hranici s Čínou podlehlo nemoci už 5 lidí, je přesvědčená jihokorejská rozvědka.

Severokorejský režim nezveřejňuje zprávy o počtu nakažených, ale informoval o tom, že vedení země přijalo zásadní opatření, aby se infekce nešířila. Někteří vládní představitelé se nechali vyfotografovat s rouškami na ústech, Kim Čong-un však ne.

AAAAsoudruzi v KDLR jdou dal -- ROVNOU STRILI -- "Jeden ze zaměstnanců severokorejského ministerstva obchodu porušil pravidla karantény a šel do veřejného bazénu. Byl popraven," uvádí s odvoláním na své zdroje jihokorejský server Dong-a Ilbo.

++ Přehlídka se koná pravidelně v únoru. Letos tomu tak nebude a režim neoznámil žádný důvod bezprecedentního zrušení akce.

++ Zpráv o situaci v Severní Koreji zatím mnoho není, podle Jihokorejců je ale kritická. Režim zakázal do země vstup cizincům a lidi, kteří přijedou z Číny, umísťuje do karantény. Virus se ale šíří. Jen ve městě Sinuidžu na hranici s Čínou podlehlo nemoci už pět lidí, je přesvědčená jihokorejská rozvědka.

++ Pchjongjang zastavil všechny lety a vlakové spojení s Pekingem - JINAK SE KLDR ani nedostanete .....

sejdemeseupopelnic ( 2. března 2020 14:52 )

Zavírat hranice má smysl před šířením viru, a ne teď, když už je všude.

gallio ( 2. března 2020 14:20 )

Můžeme jen závidět Velké Británii,nastane otevřená islámská invaze do Evropy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud