Komentář: Babiš diktuje zprava i zleva. Prostě může

Autor: Petr Holec - 
2. 6. 2018
06:20

Poslední dva dny ve Sněmovně jasně ukázaly, jak si Andrej Babiš hraje s levicí i pravicí jako kočka s myší. ODS, TOP 09 i dalším nejdřív s pomocí ČSSD zatípl mimořádné poslanecké jednání o novičoku, načež i díky hlasům pravice utřel komunisty i SPD schválením posílení našich vojenských misí v zahraničí. A k tomu všemu mu prezident Miloš Zeman ještě přidal datum, kdy ho znovu jmenuje premiérem.

Šéf ANO je sice pořád jen premiérem v demisi, díky drtivému volebnímu vítězství i patové povolební situaci je ale silnější než kterýkoli premiér bez demise. Začněme toxickým novičokem, díky Zemanovi nyní velmi populárním jedem i v Česku. Po senátorech se na jeho popularitě chtěli přiživit i poslanci ODS, TOP 09, STAN, ČSSD, lidovci i Piráti a chvíli se zdálo, že jim to i vyjde. Jenže pak si ČSSD na mimořádné schůzi k novičoku vzpomněla, že se chce spasit vládnutím s ANO a že si o tom právě pořádá referendum, a radši proto přešla na stranu ANO, komunistů a SPD.

V podstatě se tím pokusila zamáznout potupný fakt, že se ANO klidně obejde i bez ní, protože má ve Sněmovně většinu i s komunisty a SPD. Ne že by ovšem byla její pomoc nutná. ODS, TOP 09, Piráti, STAN a lidovci se nejspíš bojem o mimořádnou poslaneckou schůzi k novičoku vyčerpali tak, že když přišel soudný den, neobtěžovalo se jich do Sněmovny přijít ani tolik, aby si mohli novičok řádně užít. Možná šli radši k vodě, ve Sněmovně je totiž posledních pár měsíců dost nezdravý vzduch i bez veder. Tzv. Demokratický blok znovu jen ukázal, že v podstatě neexistuje.

Načež přišlo sněmovní jednání o našich vojenských zahraničních misích v rámci NATO. Ty kromě SPD vehementně odmítají i komunisté, protože mentálně stále žijí v době Varšavské smlouvy, kdy jsme u nás měli permanentní sovětskou vojenskou misi. Komunisti zkoušeli Babiše strašit, že posílení misí hlavně v Pobaltí, tedy v sousedství soudružského Ruska, vážně zkomplikuje jejich toleranci menšinové vlády ANO s ČSSD, nakonec ale dopadli úplně stejně jako den před tím tzv. Demokratický blok: ANO tentokrát pro změnu hlasovalo s ním a pro naše vojenské závazky v NATO klidně zvedlo ruku.

Nejen šéf KSČM Vojtěch Filip sice kvůli tomu zkoušel vypadat fakt naštvaně, ve skutečnosti ale působil spíš jako špatný herec, co nemá na výběr lepší angažmá. Právě tyto dva dny po čase zase stvrdily, v jak komfortní situaci Babiš je i bez důvěry Sněmovny. Do vlády se mu cpou ČSSD i KSČM, zatímco poslanci tzv. Demokratického bloku nejvíc bojují o vlastní budoucí přežití a navíc ani neumějí přijít do práce. A to rádi v TV říkají, že kdo nepracuje, nemá mít nárok na žádné sociální dávky. Kdo se pak může divit, že se Babiš ve Sněmovně dobře baví, když mluví s kůrovcem nebo kvůli dešti volá někam nahoru?

Video Andrej Babiš bude znovu premiérem 6. června. Důvěru pro novou vládu chce mít okolo 10. července - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

Doporučujeme
zdenek43 ( 2. června 2018 11:39 )

BABIS - soudruh-StBak Andrej B A B I S - diktuje zprava i zleva ..... PROSTE MUZE ..... MUZE ??? aleee nemuze - jooooo, TO kdyby dela pan K L A U S ..... nebo kdyby TO delal pan Necas, Topolanek . . . atd. TAK BY SE M E D I A pokalelaaaaaaaaaaa...... to by byl utok ALEEEEEE - kdyz TO dela soudruh a je uplne jedno jestli je to soudruh-pritel z CSSD nebo soudruh-StBak ANO-2011 natoz soudruh-komunista z KSCM TAK MEDIA??? MLCIIIIIIIIIIIIIIII . . . . m l c i S kým by měl jít B a b i š do vlády, kdyby sázel na program? Propočítali jsme hlavní varianty........ ANO - ODS..... 103mandatu..... shoda v programu 58.8 % ,,,,,,,,,, ANO - ČSSD - KDU-ČSL..... 103mandatu..... shoda v programu 44.1 %,,,,,,,,,,ANO - Piráti - STAN..... 106mandatu..... shoda v programu 38.2 %,,,,,,,,,,ANO - Piráti - ČSSD..... 115mandatu..... shoda v programu 32.4 %,,,,,,,,,,ANO - KSČM - SPD..... 115mandatu..... shoda v programu 23.5 %. JENOMZE - ono se pred VOLBAMA L Z E .... zeeeeeee??????? Babiš přiznal, že před volbami 2013 plácal a střílel od boku .. to rekl 11.5.2015 - Ministr financí Andrej Babiš poprvé přiznal, jak volil předvolební rétoriku - 2013, kterou si získal velkou popularitu u veřejnosti a jeho hnutí ANO se díky tomu dostalo do vlády. Babiš sice uznává, že informace, které používal při snaze získat politickou moc, nebyly podložené, ale lidem se líbilo poslouchat, že bude líp. Přitom předseda ANO podle svých slov jen plácal a hovořil bez hlubší znalosti věcí, které kritizoval. Druhý nejbohatší Čech v rozhovoru pro Hospodářské noviny sice nejprve zapíral, že by mluvil o úniku 200 miliard ze státního rozpočtu ročně, ale později jako obvykle změnil názor. „Jasně, tak na mítinku něco říkáte bez hlubší znalosti resortu“ hájí se Babiš. anoooooo SPODNIM 10 milionum obcanu CR STACI . . . . +++ ale lidem se líbilo poslouchat, že bude líp +++

zdenek43 ( 2. června 2018 11:26 )

pravice se muze u m a k a t ........ jenomze, kdyz soudruzi-StBaci ANO2011 a soudruzi-pratele z CSSD a soudruzi-komuniste z KSCM a soudruh-pritel MPREZIDENT CR Milos ZEMAN - delaji vse - Znasilnuji Ustavu CR + zbasilnuji Zakony CR + znasilnuji "" Dřív žádal garanci 101 poslanců, po Babišovi ji nechce. Politikům vadí Zemanův dvojí metr Prezident Miloš Zeman pověřil Andreje Babiše sestavením vlády bez toho, aby po něm vyžadoval garanci, že jeho kabinet získá většinu ve Sněmovně. Politici v tom vidí uplatňování dvojího metru, protože v minulosti prezident postupoval jinak "" TAKZE SOUDRUZI skutecne delaji VSE , aby L E V I C E ??? vyhrala . . . .Komunisté si udrželi vliv, moc a hlavně majetek. Stále jsou pány v tomto státě. Pokračuje se v kultuře papalášství, kradení, úslužnosti policie a soudů k vládnoucí třídě. Výchova kádrů od sedmdesátých let byla úspěšná. Nejprve byli manažery puče a potom těmi kdo dohlíží na uhlazení stop z nejvyšších ústavních funkcí.

aIIahakbar ( 2. června 2018 11:03 )

Ono tomu je u jiných politiků jinak?

kukuku ( 2. června 2018 09:19 )

Rozdíly tu jsou. Babiš nepotopil, ale založil jednu stranu(hnutí). Pokud někoho potopil, pak ČSSD a ODS, ale tím, že je znemožnil. Kalouska s TOP09 nepotopí, ale utopí.

hu11 ( 2. června 2018 08:19 )

Zeman s Babišem si diktují co bude a na lidi nekoukají, ti jim jsou akorát ukradeni

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa