Komentář: Mlátička Ondráček domlátila. Komunisti nás ale budou děsit dál

Autor: Petr Holec - 
7. 3. 2018
05:02

Opět se stalo to, co málokdo předpovídal. Komunista a předlistopadová policejní mlátička Zdeněk Ondráček nakonec sám rezignoval na funkci šéfa sněmovní komise pro GIBS. Politické konkurenci tak sebral další minuty slávy. A taky ukončil několikaměsíční obludnou agonii, kdy se KSČM hrdě držela jeho toxického jména stejně pevně jako kdysi KSČ moci. Kvůli Ondráčkovi nebylo úplně od věci pochybovat, jestli jsme někdy vlastně zažili nějaký listopad 1989.

Svým způsobem se jen opakuje historie. I Ondráčkovu misi v čele sněmovní „policejní“ komise pomohly ukončit hromadné demonstrace, jaké v roce 1989 pomohly ukončit i komunistický režim. Je navíc ironie, že právě komunisti znovu podcenili ulici, jež je kdysi dostala k moci. Byť Ondráček samozřejmě řekl, že nerezignuje kvůli „křiklounům“ na ulici, jak velí bolševická čest, ale protože má strach o své zdraví. Zůstal prostě hrdý až do konce.

Což je další ironie. Nemálo lidí včetně několika poslanců si stále pamatuje, že to Ondráček slušně umí nejen s obuškem a že mentálně pořád žije v totalitě – takže čeho by se měl bát? Ostatně nejen tyto poslance nazval při své rezignaci ve Sněmovně „demokratickou žumpou“, čímž komentátorům současně ušetřil práci. Něco takového fakt nepotřebuje další komentář. Ondráček se nejlíp komentuje sám.

Video Zdeněk Ondráček (KSČM) rezignoval na post předsedy sněmovní kontrolní komise GIBS. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

Navíc někteří komentátoři chybně předpovídali, že Ondráček nepadne, protože si na něj netroufne šéf ANO a premiér v demisi Andrej Babiš, který chce právě o komunisty opřít svou vládu. Jenže Babiš hodil „mlátičku“ přes palubu záhy po jeho zvolení, protože stahoval do „žumpy“ i jeho. Ondráček se sice stal šéfem komise pro GIBS i díky hlasům ANO, to ale jen proto, že to ve Sněmovně „nezúřadoval“ šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, jak měl. Sám Babiš se Ondráčka děsí podobně jako demonstranti z roku 1989, další reputační problém určitě nepotřebuje.

Rezignace Ondráčka na vedení sněmovní komise je jistě dobrá zpráva. Horší ale je, že ho i komunisti obětovali ne proto, že by i jim snad došlo, že bývalá totalitní policejní mlátička nemá vést „policejní“ sněmovní komisi. Ostatně jejich šéf Vojtěch Filip řekl, že Ondráček jen konal svou povinnost, když mlátil lidi. „My přece potřebujeme, aby se občan České republiky cítil bezpečně, aby policie fungovala,“ zamyslel se upřímně a znovu jen ukázal, jak si komunisti dodnes představují práci policie.

Video Zaplněný Václavák cinkal klíči proti Ondráčkovi, Babišovi a Zemanovi. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

Komunisti obětovali Ondráčka, protože prostě začal škodit i jim. Sám Filip, jenž dovedl KSČM k nejhoršímu volebnímu výsledku od roku 1989 a zahraňuje i vlastní budoucnost, zoufale touží po účasti ve vládě, která překryje jeho volební fiasko. A nějaká mlátička mu to přece nezkazí. Jenže Ondráčkem nic nekončí, ale bohužel spíš začíná. KSČM je podobných typů plná a představa, že své totalitní myšlení přenášejí i do vlády, je horší než dostat nakládačku od Ondráčka. Možná by si to konečně měly uvědomit i ostatní strany.

Doporučujeme
hnnn ( 7. března 2018 19:40 )

Je to přesně tak. ODS CSSD TOP KDU STAN neboli "demokratický blok" ns*ali lidi tunelama,rozkrádáním a rozprodáváním ČR., takže radši volí ANO a pod.!Rádoby-"demokratů" už mají plný zuby!Ti PŘICHÁZEJÍ O KORYTA a tak straší komunismem(který přitom nikdo nechce)a ztrátou demokracie,jíž jsou sami největší hrobaři!!!Nejvíc by se jim líbil nějaký barevný převrat a ani by mě nepřekvapilo,kdyby vyzvali EU ať vyšle na obranu demokracie tanky!

asijo ( 7. března 2018 14:31 )

Není důvod proč by to nemohl dělat,máme přece demokracii.

fotrpjotr ( 7. března 2018 14:29 )

Dokud se nezbavíme havlistů,tak tady klid nebude.

horalysa ( 7. března 2018 14:23 )

Pane Holče, Vy jste se svou hloupostí pro český národ daleko nebezpečnější, než deset Ondráčku dohromady. I hromada tupců v této diskuzi pobrala více inteligence, než Vy.

aIIina ( 7. března 2018 12:14 )

Myslím si, že Ondráček nikoho nezmlátil, ale je to komunista a nemá v takové funkci co hledat.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa