Komentář: Vymění ČSSD Babiše za daně a byty? Zeman chce dát lidu vládu na prázdniny

Autor: Petr Holec - 
22. 2. 2018
05:00

Noví šéfové ČSSD, předseda Jan Hamáček a první místopředseda Jiří Zimola, si vyhrnuli rukávy a pustili se do díla. Pád Milana Chovance, jenž se upřímně nenávidí s premiérem v demisi Andrejem Babišem, jim totiž rozvázal ruce k jednání se šéfem ANO o účasti ČSSD v jeho vládě. A z Hradu současně tvrdí muziku prezident Miloš Zeman, který cpe do vlády i komunisty a taky SPD, kdyby ho ČSSD náhodou dál neposlouchala.

Šéfovi KSČM Vojtěchu Filipovi ve středu řekl, že chce mít vládu se sněmovní důvěrou do letních prázdnin. Po téměř čtyřměsíční (ne)vládní agónii plnou tiskovek a ultimát o ničem je to jistě skvělá zpráva: nejen statisíce Čechů možná odjedou do Chorvatska s klidem v duši. Sice jen možná, situace se ale přesto aspoň mírně vyjasnila. A to hned na dvou frontách.

Padlý provizorní šéf ČSSD Chovanec nadiktoval Babišovi nepřijatelné podmínky včetně toho, že kvůli trestnímu stíhání nebude sedět ve vládě. S tím je teď nejspíš konec. I Hamáček se Zimolou to sice dostali jako podmínku od sjezdu ČSSD, oba jsou ale i k trestně stíhanému Babišovi ve vládě vstřícní. Umí přimhouřit oko, když je potřeba.

A oko (nebo možná i dvě, jak nám ukázal v televizi) teď jistě ve vztahu k ČSSD rád přimhouří i Zeman, který ji patnáct let systematicky ničil v rámci ješitné pomsty za prezidentskou zradu: Hamáček se Zimolou patří k jeho oblíbencům a on zase k jejich oblíbencům. Nebo aspoň oficiálně, když běží TV kamery.

Pravděpodobný scénář je proto následující: nové vedení ČSSD si u Babiše vydře aspoň něco ze svého programu a až dojde na stranické referendum, které má schválit angažmá strany ve vládě ANO, dozví se členové, že bez Babiše to prostě nešlo. A nejspíš se přimluví i Zeman, jenž už se přimluvil tolikrát, že na to nestačí ani Twitter. Hamáček se Zimolou teď proto na Babiše vytáhli své obvyklé hity: vyšší daně včetně těch pro velké firmy, nemocenskou i za první tři dny nemoci nebo výstavbu bytů.

Víc jim toho vlastně ani nezbývá: kromě nepopulárních vyšších daní se totiž ANO mocně

rozkročilo zprava doleva tak, že si kromě těch ODS přivlastnilo i tradiční témata ČSSD, jako jsou třeba vyšší důchody. Jen to udělalo líbivěji i chytřeji, než to dělali bývalí premiéři a šéfové ČSSD Bohuslav Sobotka nebo Jiří Paroubek. ANO tak v případné vládě posune ČSSD ke komunistům, jen bez referenda o vystoupení země z EU nebo NATO. Karetní terminologií má teď ČSSD plnou ruku spodků a žaludských devítek, které nemůže udat.

Žádná překvapení, že teď Babiš považuje vládní kombinaci ANO, ČSSD a KSČM za „jedinou“ variantu. Přesto si ale místo ČSSD drží v záloze i SPD Tomia Okamury. V ANO se sice jeho toxické party plné podezřelých faktur a trestních oznámení neděsí jen Babiš, z Hradu ji ale systematicky omývá prezident. A zatímco to on dělá veřejně, kamarádí se Okamura v zákulisí s jeho vlivným poradcem Martinem Nejedlým. Do prázdnin tak určitě zažijeme ještě spoustu srandy, i když jí Zimola na sjezdu ČSSD vyhlásil konec.

Video Babiš je kandidátem "až do smrti". Rýsuje se vláda s ČSSD a podporou KSČM, ODS ho opět odmítla - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

Doporučujeme
tomik007 ( 23. února 2018 16:49 )

Jak v te pohadce "CISAROVY NOVE SATY" zamestnanci ANOFERTU zde pochvaluji nove saty a pouze holatko detatko - zdenek 43 vidi vytrczeneho c o c o t a

pravicove-smegma ( 22. února 2018 15:54 )

Eman není sám, kdo je pomstychtivý. Takovým nejtypičtějším příkladem je expert na všechno Kalousek, který byl proti své vůli z křesla ministra zlodějin vystrnaděn a do té doby jen ve své zapšklosti a nenávisti prahne po pomstě.

pravicove-smegma ( 22. února 2018 15:50 )

My pravicové filcky, netáhla, podvodníci, tuneláři a zloději, rádi překrucujeme fakta v náš prospěch.

sores ( 22. února 2018 10:20 )

Veřejnost nechápe že ty s.v.i.n.ě komunistický už dávno nežijí,jsou z nich mrtvoly co zabíjeli a zavírali lidi! Tyto mladé komanče co nezažili válku a nezabíjí ani nezavírají jsou lepší než ODS a jiné strany. Nikdy jsem v žádné straně nebyl ale hodnotím lidi kdo okrádá stát, krade,korupčí,podvádí a to je především politik ve vládě. Takže proč ne i komanče ve vládě. Měli by si změnit název jelikož to lidi evokuje k nenávisti.Zamyslete se jak se chová současná vláda,Čuba bere prachy za to že je doma statisíce atd.

zdenek43 ( 22. února 2018 09:54 )

Zeman na lid , pardon na spodnich 10 milionu obcanu CR k a l i ....... Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt..... 21.1.1992 - Poslanec SN M. Zeman......... A ZPET - 15.11.2011 - "Pokud jde o pana Babiše, byl jsem přímým účastníkem podpisu dohody s ním při privatizaci Unipetrolu a konstatuji, že pan Babiš tuto podepsanou dohodu nedodržel," uvedl Zeman. Dodal, že je to pro něj dostatečný důkaz Babišovy nevěrohodnosti, nehledě na další podezření, které se, jak doufá, časem prošetří. nooooo a MLADI SOCIALNI DEMOKRATE ???? - - - na základě svého vítězství ve vnitrostranickém referendu //CSSD // v roce 2003 kandidoval na funkci prezidenta České republiky. Při volbě prezidenta dne 24. ledna 2003 však neuspěl, byl v y ř a z e n ??? již v prvním kole !!!! V tajné volbě prohrál v souboji s bývalým předsedou ODS Václavem Klausem. Překvapivě nízký počet hlasů dokazoval, že ho n e v o l i l i ani někteří zástupci Č S S D ......A OD TOHOTO OKAMZIKU STAREC-DUCHODCE Zeman zil jen a jen nutnosti SE POMSTIT - - Grossovi,Sobotkovi.... //Buzkovou zlikvidoval AKCI OLOVO jeste Aféra Olovo je politický skandál, který vypukl v květnu 2000, během vlády Miloše Zemana//...... PRVNI narade byl G R O S S - - podarilo se - Pár týdnů před smrtí bývalého premiéra Stanislava Grosse jsme na Neovlivní.cz poprvé zveřejnili, že se při speciální analýze našly v jeho vlasech těžké kovy.... Stanislav Gross 1969-2015.....DRUHY narade byl S O B O T K A . . . . . aby soudruh-pritel Milos Z E M A N A mohl pokracovat v pomste , musel se stat PREZIDENTEM - - to soudruzi provedli MISTRNE - oblbli spodnich 10 milionu obcanu v CR , ze je NUTNOST?? prezidenta volit PRIMOU VOLBOU - a tak se to i stalo a spravnou MANIPULACI - - - v pátek 8. března 2013 složil Miloš Zeman prezidentský slib a stal se tak třetím prezidentem České republiky. .A JIZDA-msta MOHLA POKRACOV

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa