Prohibice zlobí Česko: Alkohol zmizel z barů i večerek

Autor: red - 
15. září 2012
16:00

Od pátečního večera začal platit zákaz prodeje alkoholu nad 20 %! Kořalky, vodky a další flašky s tvrdým chlastem zmizely z obchodů velkých řetězců téměř ihned, v noci postupně stahovaly zboží i večerky, flaštičky nenajdete ani v minibarech v Hotelech. Ti nejrychlejší měli možnost koupit zakázaný alkohol jen pár minut po zákazu.

Od pátečních 19 hodin zmizel zakázaný chlast odevšud. Prázdné jsou bary, minibary, večerky, regály malých i velkých obchodních řetězcích. Zdá se, že prodejci a provozovatelé zákaz plně respektují, spokojeni ale samozřejmě nejsou.

Zuří téměř všichni

Pěkně naštvaný byl i Jaroslav Mikeš (60) z Čepkova ve Zlíně, který si chtěl koupit na poslední chvíli Ferneta. „To nemyslíte vážně,“ zaburácel. Nakonec si ze supermarketu odvezl jenom zelí a petžel. „Jestli stát už nevěří tak známým českým výrobcům, je to špatně. Povede to jen k tomu, že si lidi ještě víc začnou pálit doma. A pokud vím, ještě se z domácí kořalky nikdo neotrávil,“ konstatoval.

Prohibici pocítí i hosté v brněnském hotelu International. Z minibarů v pokojích totiž zmizely oblíbené malé lahvičky s tvrdým alkoholem. „Minibary jsme vyklidili už v pátek večer,“ upřesnil obchodní ředitel hotelu Michal Řičánek.

Vládou nařízená prohibice se projevila i v duty free shopech v bezcelních zónách na hranicích. Lahve whisky, vodky a dalšího tvrdého alkoholu tak zmizely z regálů obchodů v Mikulově i v Hatích u Znojma. „Z důvodu vydání mimořádného nařízení vlády ČR je zakázán prodej lihovin obsahující více než 20 objemových procent alkoholu. Omlouváme se za vzniklé potíže,“ píše se například na webu nákupního centra Excalibur City v Hatích.

Už večer zmizely flašky z regálů

"Uděláme všechno pro to, abychom alkohol stáhli z prodeje do zázemí.“ Simona Caidlerová, Albert.

„Je to mimořádná situace, kterou Česká republika nepamatuje. Samozřejmě se budeme snažit alkohol co nejdříve stáhnout, ale jde o poměrně široký sortiment zboží. Musíme však myslet na bezpečí zákazníků. Ty také budeme na našich prodejnách o tomto opatření informovat.“ Michael Šperl, Kaufland.

„Plně respektujeme nařízení vlády. Nebudeme rozlišovat a stahujeme veškerý alkohol kromě piva a vína.“ Lucie Borovičková, Lidl.

„Hned během zpráv nám přišel email, že musíme ukončit prodej alkoholu. Nad 20 procent a výš, nic nesmí projít," řekl jedna zaměstnanec řetězce Tesco, který alkohol urychleně stáhl z prodeje. Blesk byl dokonce u toho a zaměstnankyně měly opravdu na spěch.

„Můžu vám potvrdit, že nařízení ministerstva zdravotnictví budeme respektovat.“ Gabriela Bechyňská, Billa.

ixtlil ( 15. září 2012 19:57 )

V románu Julesa Vernea : Les cinque centes millions de la Bgume , byl proti Ocelovému Městu France Ville , zdravotně nezávadné město, kde bary a restaurace byly sice přísně zakázány, ale ve specializovaných obchodech bylo možno zakoupiti kvalitní kořalky a jiné složky moderní výživy . Asi se neřídili radamyi Jelusea Vernea. Dále v jiných jeho románech pijí tvrdý alkohol kromě bílých asociálů zejména dosud necivilizovaní černoši . A v jiném románu zase podlehla veřejná správa náporu podnapilých zlatokopů . Kupodivu při cestě Do Měsíce měli s sebou cestovatelé 50 gallónů kvalitní pálenky, což mělo stačit jen na dva měsíce. Cestovatelé sice byli bílí, ale zde nikoliv jako asociálové.

brutal ( 15. září 2012 19:53 )

A prodávat prošlé potraviny,přebalovat zboží,klamat spotčebitele mají zájem?

reeh ( 15. září 2012 18:38 )

http://vtipy.netroof.eu/item/8516/smrt-si-rika-m-e-t-y-l-a-k/

parapetka ( 15. září 2012 18:08 )

parapetka ( 15. září 2012 18:02 )

dávám ti úplný souhlas

Zobrazit celou diskusi