Japonci rabují trosky, které zbyly z jejich země
Ač se o Japoncích říká, jaký je to slušný národ, extrémní situace, která po zemětřesení, které v zemi proběhlo před deseti dny, je dohnala k extrémním činům. Rabují v troskách, které zbyly z domů.
Japonsko čelí největší krizi po Druhé světové válce. Před deseti dny ho zasáhlo zemětřesení, které vyvolalo ničivou vlnu tsunami, která zaplavila širá pobřeží ostrovů. Navíc tam vybuchla jaderné elektrárna Fukušima 1, vlivem čehož se šíří nebezpečná radiace. S následky katastrof se stále bojuje a místní obyvatelé propadají zoufalství. To se projevuje i na jejich povahách.
Krade se jídlo i peníze z bankomatů
Obecně jsou Japonci považováni za národ slušných lidí. Policie ale v jedné z nejponičenějších prefektur Mijagi na severovýchodě ostrova Honšú zaznamenala přes 250 krádeží. Hodnota ukradených věcí se prý v přepočtu vyšplhala na zhruba 2,1 milionu korun.
Policie hlásí případy vykradení peněžních bankomatů, samoobsluh, kde dochází zásoby jídla, a poničených domů, ale také odsávání pohonných hmot, kterých je též nedostatek, ze zaparkovaných aut.
Vážne veríš tomu, čo si napísal? Asi si ešte, tak ako my ostatní, našťastie žiadnu ani podobnú katastrofu nezažil, takže tvoj názor je len teória.