Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Pokání Pavla Novotného po nechutných slovech: Útoku na Aničku nesmírně lituji. Proč to udělal?

Video se připravuje ...
Autor: pah, hol - 
16. května 2024
13:55

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) pro mnohé překročil hranici, když na sociální síti X vulgárně urážel saxofonistu Felixe Slováčka a jeho vážně nemocné dceři Anně předpověděl smrt. Předsednictvo ODS jeho výroky považuje za neslučitelné se členstvím v ODS a o budoucnosti podmíněně odsouzeného politika bude rozhodovat výkonná rada 11. června. Lituje svých vyjádření? Co ho k tomu vedlo? A jak vidí svou budoucnost v politice? Nejen na to se ptala moderátorka Pavlína Horáková Novotného v pořadu Epicentrum na Blesk.cz.

Příspěvek Pavla Novotného na síti X adresovaný Felixu Slováčkovi, ve kterém se nechutně opřel i do jeho vážně nemocné dcery, vyvolal řadu emocí. Ve studiu Epicentra si dnes sypal popel na hlavu a sám přiznal, že opravdu přestřelil. Podle jeho slov je to, co udělal, neomluvitelné. A na otázku, co ho k tomu vedlo, vlastně nedokázal odpovědět.

„Já na to budu muset přijít sám, já bych hrozně rád řekl, byl to zkrat, já doufám, že jsem to nebyl já. Vidím to na očích svých přátel a lidí, co mě opravdu znají v politice, tak doma. Asi o tom budu muset nějakou dobu přemýšlet, protože tohle se mi teda ještě nepovedlo v životě,“ podotkl Novotný a zdůraznil, že během svého jednání, kdy příspěvek publikoval, byl střízlivý.

„Mimořádně toho lituju, já se tím velmi trápím, ale nevím, jestli na to mám právo,“ zpytoval svědomí Novotný ve studiu Epicentra.

Novotný: Aničce jsem se ještě neomluvil

Novotný to za svůj příspěvek schytal ze všech stran. Jeho reakcí byl pak další příspěvek s jakousi vynucenou omluvou, kterou dle svých slov učinil pod tlakem. Ta skutečná a mířená přímo k Aničce Slováčkové ještě nepřišla.

„Zaprvé jsem to ještě neudělal, zadruhé, jak, kdy a jakou formu a jestli a kdy, to si rozhodnu s dovolením sám a jsou věci, které opravdu ventilovat mediálně nebudu,“ vysvětlil Novotný to, co má v plánu.

Já jsem někomu hrozně ublížil…

Novotný v Epicentru přiznal, že pravděpodobně má problém sám se sebou a že by možná nebylo od věci vyhledat odbornou pomoc, to, že je situace opravdu zlá, si prý záhy uvědomil.

„Ve chvíli, kdy mi morální maják vysvětlil, co se vlastně děje. Já jsem to měl samozřejmě předvídat, ale ve chvíli mnohem horší je si uvědomit, co nastane. A já jsem věděl, že to je fakt zlý, já jsem někomu hrozně ublížil,“ uzavřel Novotný.

strng ( 17. května 2024 08:14 )

Měli by ho z ODS vyhodit.

strng ( 17. května 2024 08:11 )

Novotný kecá vůbec mu to líto není, jde mu o jeho koryto aby o něj nepřišel.On je fakt šmejd.

stařec ( 17. května 2024 06:34 )

Vůbec o tom dobytku nepište,omluvu nikdo od něj nevezme!!!!!

Uživatel_5486376 ( 17. května 2024 06:00 )

Lhář a kolaborant typický člen ODS

stoura ( 17. května 2024 05:00 )

Tak tohle jeho strana nedopustí.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa