Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

Sněmovní hádky: Politolog Pehe o „nechutném divadle“, které stojí Čechy obří částky

Video se připravuje ...
Autor: Markéta Volfová - 
18. února 2022
05:00

Jednu hodinu po poledni bude Poslanecká sněmovna pokračovat v jednání o novele pandemického zákona. Po nekonečném maratonu, který měla se svými obstrukcemi na svědomí především koaliční SPD, se vyrojily výpočty toho, kolik daňové poplatníky nekonečné řečnění Tomia Okamury stálo. Od místopředsedy sněmovny a spolku Milionu chvilek zazněla na sociálních sítích suma překračující 700 tisíc za hodinu provozu dolní komory. Kancelář Poslanecké sněmovny argumentovala částkou podstatně nižší. Politolog Jiří Pehe předpokládá, že pravda bude někde na půl cesty. 

„150 tisíc je příliš nízké číslo. Když vezmete v úvahu dvě stě poslanců a celý provoz sněmovny, plus všichni úředníci, viděl bych tu sumu výš. Těch 700 tisíc naopak považuji za hodně vysokou částku, takže si myslím, že je pravda někde uprostřed,“ hodnotí zmíněné odhady Pehe.

Tento způsob nakládání se státními penězi je podle politologa jedním z důvodů, pro nastal čas na zpřísnění jednacího řádu sněmovny. „I tak je ta částka natolik vysoká, abychom se nad tím pozastavili. Daňový poplatník platí nemalé peníze za tohle nechutné divadlo. Parlament má jednat, má pracovat. Nemá být blokován.“

„To že tady může někdo bezmála dva dny blokovat jednání Poslanecké sněmovny, nemá s demokracií nic společného,“ přidává s tím, že k obstrukcím docházelo i v předešlých volebních obdobích. Tohle je podle něj ale specifické: „V opozici jsou dvě strany, které vnitřně nejsou zcela demokratické. Jsou to vůdcovské projekty, a konkrétně Tomio Okamura se tímto způsobem vysloveně zviditelňuje.“ 

sarina ( 18. února 2022 09:44 )

Slepená to udělala schválně, že nechala všechny ve sněmovně to "nechutné divadlo" které stojí Čechy OBROVSKÉ PENÍZE tak "trpět" a dovolila jim spacáky, pletení i KARBAN. Protože byla domluvena předtím, že budou hlasovat až v pátek odpoledne. Aspoň se PŘEDVEDLI A UKÁZALI "JAK MOC SI VÁŽÍ LIDÍ" a jak "MOC JIM O LIDI JDE"! O lidi jim šlo JENOM PŘED VOLBAMI a po volbách na ně kašlou, teď je zajímají jen a jen prachy!!!

sebr ( 18. února 2022 09:40 )

Tomu poslaneckému bordelu ještě konec nebude. Přijde na řadu nový volební zákon. Tady Pětiverbež si chce posichrovat možnosti fixlování korespondečním hlasováním, aby na ně ta koryta zůstala!!! A to bude teprve šrumec. "Panda" je jenom slabý odvar a zkouška toho, co národ vydrží. A Pehe, vzpomeň si na obstrukce těch "demokratů" před volbami. Nevšiml jsem si, že bys tehdy počítal, kolik nás to stojí. Tak zavři hubu a běž na ryby. Ty jsou němé a mohou poslouchat.

nespokojeny ( 18. února 2022 09:34 )

Pehe,jen stručně. Nic nepiš, nikoho, jako prodejný novinář, nezajímáš.

dostojevskij ( 18. února 2022 08:32 )

Je vidět, že opravdu nikomu nejde o lidi a vlast!! Co se děje od devadesátek je hnus. Co pro národ udělal takový Benda?? Sedí tam opravdu jak dinosaurus!!! Točila se u kormidla ODS a ČSSD, poslední roky ANO, ti jediní!!! začali srovnávat platy!!!! Za co tu dělníci vytvářejí hodnoty, z toho by poslanec vyžil den!!!! Proč jsou soc. dávky pro nemakačenka vyšší než minimální mzda??? Proč na úrodných polích stojí montovny,proč se prodaly strategické energie? Vše důležité vlastní nadnárodní společnosti?? A co s cenami energií: kdy se začne řešit tento problém, o kterém se vědělo již několik měsíců?????

fayet ( 18. února 2022 08:17 )

Absolutní blamáž. Vládní koalice těsně před hlasováním o vládním pandemickém zákonu zjistila, že nemají přítomnou potřebnou 101 na přehlasování zamítavého stanoviska Senátu, protože vládní poslanci opět nepřišli do práce!
A proto se dnes ve tři ráno v závěru jednání Sněmovny nehlasovalo o pandemickém zákonu. Hnutí SPD požadovalo okamžité hlasování, tak jak bylo v plánu, což by kvůli nepřítomnosti vládních poslanců znamenalo definitivní zamítnutí pandemického zákona.

http­s://cz­24.new­s/vi­deo-proticeska-zaprodana-vlado-tahni-do-brusele-kdyz-nepracujes-demisi/

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa