Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Forejt o chování prezidenta, které nepoznává: „Napínání k nesnesení nebyl jeho styl“

Video se připravuje ...
Autor: vol - 
19. října 2021
05:00

Česko má za sebou dvě zásadní vystoupení týkající se zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Zatímco z prohlášení kancléře Vratislava Mynáře se veřejnost nedozvěděla nic, po vystoupení předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) se začalo skloňovat uplatnění článku 66 Ústavy ČR. Miloš Zeman není podle zprávy Ústřední vojenské nemocnice schopen vykonávat prezidentský úřad. Jak ho v těchto dnech vnímá bývalý protokolář Jindřich Forejt? Nejen o tom mluvil v pořadu Epicentrum.

„Na pana prezidenta, tak jak ho znám, a na to, jak vždy vnímal svoji roli - silnou a vycházející z mandátu voličů, bych očekával, že dá pokyn ke vzkazu: jsem v pořádku, můj stav se lepší, chápu vaše otázky a toto je má odpověď. Jeho zvykem nikdy nebylo napínat veřejnost ke stavu nesnesení,“ okomentoval celé dění Forejt s tím, že zde jde o nezvládnutou komunikaci Hradu.

Podle někdejšího protokoláře by měl prezident silné výhrady k tomu, jak je jeho zdravotní situace lidmi z jeho okolí prezentována: „Dnešní Miloš Zeman je už určitě trochu jiný, než si ho pamatuji, ale připomínky by k těmto věcem měl. Doufám, že jeho stav se bude zlepšovat a že se seznámí s tím, jak co probíhalo. A bude to poučení pro příště,“ říká a dodává, že problém je v tom, jak si lidé okolo Zemana vykládají volnost, kterou nyní mají.

I vzhledem k těmto nesrovnalostem Forejt podle svých slov chápe iniciativu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) zjistit, jestli je prezident schopný vykonávat svůj úřad: „Bylo naprosto pochopitelné, že cítil deficit informací a na ošetřující lékaře se obrátil.“ Rozporuje tak Mynářova slova o tom, že by se horní komora dopouštěla  touto cestou nekalých her.

byvalyvoliccssd4 ( 19. října 2021 19:52 )

A jaký to má mít vliv na Zemanovu neschopnost vykonávat svůj úřad?

Uživatel_5541614 ( 19. října 2021 17:33 )

Ve vší úctě, pane Forejt, také nevypadáte jako před rokem…a vyjadřujete se ke všemu, ale proč se nevyjádříte ke své kauze, kdy jste byl natočen při homosexuálním styku se dvěma prostituty a během toho užíval návykové látky.

bullshit ( 19. října 2021 15:35 )

V zastupitelské demokracii je přímá volba prezidenta nesmysl. Měli to nechat jak to bylo, na volených poslancích. Mělo by to ještě jednu výhodu. Pokud by se zabývali dohady kdo bude na Hradě, ušetřili by občany mnoha zbytečných zákonů které "ve volném" čase vyprodukovali.

arolf ( 19. října 2021 14:55 )

Poučení pro příště to bude, ale jiné než si Forejt myslí. Vzdejte se myšlenky, že ještě někdy bude přímá volba prezidenta. Tohle je jen další předehra věcí příštích. Vás se už nikdo ptát nemusí, vše si odsouhlasí sami.
Tohle divadlo okolo Zemana,dávný plán s čl.66 , dopisy které si navájem posílají a pak lidu sdělí jen "novinku", že pacient z ARA není chopen výkonu funkce. Doktor nevyleze, to je divný. A mohl by, vždyť bez vědomí a souhlasu Zemana se tady o něm stejně veřejně mluví už týden

joze ( 19. října 2021 13:26 )

Jindříšku, buď rád jak jseš na tom se zdravím a do ničeho se nepleť

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa