Kupka by své děti na Čapí hnízdo nevzal. Proč si ODS s Babišem dál „neplácne“?

Autor: Jakub Veinlich - 
17. 9. 2019
05:45

Místopředseda ODS Martin Kupka nepředpokládá, že zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše kvůli Čapímu hnízdu uklidní veřejnost. A že skončí demonstrace podobné těm na pražské Letné, Václavském náměstí i jinde po republice. Sám očekává, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman překontroluje práci svých podřízených přednostně, i když na to má ze zákona tři měsíce. Na „Čapák“ by Kupka své děti nevzal ani teď, po rozhodnutí žalobců. I to padlo v pondělním Epicentru Blesk Zpráv.

„Vzhledem k tomu, že čtrnáct dní před tím unikla informace, možná to byla sonda zjistit, jaká může být reakce veřejnosti, tak to velké překvapení nebylo,“ reagoval v Epicentru Martin Kupka na rozhodnutí státních zástupců Jaroslava Šarocha a následně i Martina Erazíma zastavit trestní stíhání Andreje Babiše kvůli údajnému dotačnímu podvodu při výstavbě Čapího hnízda. 

„Pevně doufám, že to rozhodnutí bylo uvážené, že bylo odborně správné,“ dodal místopředseda ODS. Sám má určité pochybnosti s vysvětlením, které má zatím veřejnost k dispozici. 

„Pokud státní zástupce vyhodnotil, že to není trestný čin, tak to musím jako rozumný politik respektovat,“ doplnil poslanec, podle kterého budí pochybnosti také fakt, že Erazím přezkoumával závěry Šarocha z dovolené. 

Rozhodnutí svých podřízených teď ještě prověří nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Na své rozhodnutí, zda má jít Babiš přece jen k soudu, nebo Šaroch s Erazímem rozhodli správně, má ze zákona tři měsíce. Kupka očekává, že se Zeman ale vyjádří ještě dřív, než v zákonné lhůtě.

„Přednostně by se tomu asi věnovat měl a doufám, že přirozeně bude, ale nevím, zda bude mít možnost říct vůbec jiný závěr,“ padlo také v Epicentru.

Video  Problematické průtahy v kauze Čapí hnízdo. Pospíšil ji přirovnal k Rathově krabici od vína.  - redakce Blesk

Spolupráce s ANO je stále vyloučena

I když státní zástupci nevidí zatím důvod, aby šel Babiš kvůli Čapímu hnízdu před soud, pro ODS tím podle Kupky nepadla bariéra, aby mohla pomýšlet na vládní spolupráci s hnutím ANO. 

A ani teď by Kupka podle svých slov své dvě děti na „Čapák“ nevzal. 

„Nevzal bych je tam před tím a nevezmu je tam ani teď. Myslím, že máme spoustu krásných míst v České republice, kam pravidelně vyjíždíme. A Čapí hnízdo jim ušetřím. Navíc toho je v televizi tolik, těch obrázků, že si to asi každý dovede představit,“ uzavřel Kupka. 

Proč ODS torpéduje EET a proč proti systému chystá opět ústavní stížnost? I to zaznělo v pondělním Epicentru, které si můžete pustit ze záznamu. 

Video  „Stát má lidem důvěřovat, ne je špehovat,“ komentuje rozšíření EET místopředseda ODS.  - Jakub Veinlich, Lukáš Červený

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

anonym01 ( 18. září 2019 15:28 )

JAKO TEN TEN PRASECI CHLIVEK? NO SORRY JAKO

anonym01 ( 18. září 2019 15:26 )

VIM JISTE ZE TAM NENI TO KULOVY

anonym01 ( 18. září 2019 15:23 )

NEVIM, ALE ZA TY PENIZE ZADNEJ LUXUS. KOLIK ZE TO TAM ZAMESTNAVA ANDY LIDI ? KOLIK ZE TO VYDELAVA PENEZ? NO MOHLY BY TAM JEHO FIRMY PORADAT NEJAKE TY PORADY. ZA TO BY SI UCTOVAT Z FIRMY DO FIRMY MOHL. K TOMU TO VLASTNE ALE TAKY JE. TO JO, ALE BEZ DOTACI. PRO ŠIROKOU VEREJNOST TO URCITE NENI.

anonym01 ( 18. září 2019 15:19 )

TYY JO! TEN VYCHRTLEJ ANDREJ MA TAK OBR ZADNICI ZE SE VEJDE CELA ODSKA ?

pooresh ( 17. září 2019 19:45 )

Co by tam taky delali! Ani ja jsem tam nenalezl nic zaji­mave­ho,mi­morad­neho,­krome cen,je to jen velka pracka penez.Jak Endy rikal "nejlepsi napad jeho zivota"!

Zobrazit celou diskusi
Další videa