„Zeman pěstuje svůj sadismus,“ tvrdí o vládní krizi komentátor. Zmínil i ješitnost

Autor: Bohuslav Štěpánek, vei - 
5. 7. 2019
05:35

Prezident Miloš Zeman se zasekl a začal pěstovat svůj sadismus, jeho chování už jen málokdo chápe. To k zablokované demisi ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) řekl v pořadu Epicentrum komentátor Petr Holec. Zeman podle něj v poslední době jedná neřízeně ve své ješitnosti a jen tak něco ho nezlomí. Stejně tak nečeká, že by premiér Andrej Babiš (ANO) podal kompetenční žalobu, aby se přijetí Staňkovy demise, na které trvá koaliční ČSSD, domohl.

„Miloš Zeman je řízený svojí ješitností, která se jenom zhoršuje a už vlastně ho neřídí ani to jeho hradní okolí, kterému dokázal vyhovět kvůli jeho vlastním obchodním zájmům,“ popsal prezidentovo jednání Holec. Vládní krize podle něj dále ukazuje bídný stav ČSSD, do kterého se do velké míry vmanévrovala sama. 

Zleva premiér Andrej Babiš (ANO), prezident Miloš Zeman a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD)Zleva premiér Andrej Babiš (ANO), prezident Miloš Zeman a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) | Twitter / Jiří Ovčáček

Čtvrteční schůzka premiéra Andreje Babiše (ANO) a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech totiž nepřinesla žádný konkrétní výsledek, prezident zatím stále odmítá přijmout Staňkovu demisi. Hamáčka a Staňka povolal do Lán na 12. července a chce s nimi najít řešení. Jenže ČSSD trvá na výměně ministra a má nakročeno k tomu, aby vládu opustila.

Předčasné volby? Nebudou 

Předčasné volby nás podle Petra Holce nečekají. „Já si myslím, že by byly nejčistším řešením, ale obávám se, že volby nikdo moc nechce, včetně Andreje Babiše. Ten je jako první iniciovat určitě nebude,“ řekl Holec. Dodal, že by se nehodily ani opozici, i když o nich začíná mluvit, protože by pro menší opoziční strany byly riskantní a mohly by se ze Sněmovny poroučet.

Podívejte se na celý záznam pořadu Epicentrum:

Video Komentátor Petr Holec byl 4.7.2019 hostem pořadu Epicentrum na téma vládní krize. - Jakub Veinlich, Lukáš Červený

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

silen ( 5. července 2019 21:21 )

...nikdo z nás, jak se tu pokoušíme zviditelnit, té politice vůbec nerozumíme..., nikdo z nás nevidí do hlavy Zemanovi, Babišovi, Hamáčkovi, Staňkovi..., neznáme přesně ústavu a její možné právní výklady..., ale jen zde "blijeme" různá pseudo-moudra, co by kdo měl říci, udělat, vyřešit... a patrně se pak i sami jaksi omasturbováváme opojným pocitem, že jsme do diskuse vmetli to nejmoudřejší moudro..., byť to byl opět jeden z mnoha blábolů, jež jsou zde tak bolavě běžné... Ani já nejsem výjimkou, taky jen tak "machruju" a vůbec mě nezajímá, jak dopadne tahle "vládní krize" a kdo z toho klání vyjde vítězně...

cikrt ( 5. července 2019 15:41 )

V tomto bordelu , který zde nastolila po puči ODS a dementblok je silné kafe hovořit o tom, že nejlepší prezident Zeman porušuje ústavní pořádek. Pan Babiš bude muset být premiér minimálně tři volební období aby to zde dal dohromady.

osinek ( 5. července 2019 14:28 )

Smrtko, nebuď tak zlá na Virózu z Hradu!!
Když prezident (alias Viróza z Hradu) nedodržuje ústavu, stačí ho dát do ústavu! Co takhle Bohnice?

onanym01 ( 5. července 2019 14:20 )

KOUKÁM, ŽE SÉGRA SI TOHO ZASE VZALA TROŠKU VÍC.

osinek ( 5. července 2019 14:09 )

Viróza z Hradu prý píše novou knihu s titulkou
Po mne potopa

Zobrazit celou diskusi
Další videa