Čtvrtek 6. květen 2021
Svátek slaví Radoslav, zítra Stanislav
Oblačno, déšť 12°C

Dělal jsem načerno, chybí mi »odpracované« roky! Syn mi bere peníze z důchodu! Nejzajímavější odpovědi odborníků na telefonu Blesku

 • Autor: Radka Růžičková - 
  23. 10. 2019
  05:00

  Může mi exekutor zabavit léky i chodítko? Kolik musím měsíčně spořit na penzi, abych dostal maximum od státu? Nedočkavé zvonění telefonů už několik hodin dopředu signalizovalo, že začíná další den s odborníky na telefonu Blesku. Největší zájem přitom byl o problematiku starobních důchodů. Přečtěte si odpovědi na skutečné problémy, které trápí Čechy.

  Odborníci právě odpovídají na telefonu Blesku. Zavolejte si o radu.

 • 1.Starobní důchod

  Odpovídala Bc. Helena Housková

  Četla jsem rady, že by se lidé měli průběžně zajímat o to, zda ČSSZ nechybí nějaké doklady o zaměstnání. Není to zbytečné a nestačí to řešit, až se doba důchodu přiblíží?

  Každý občan má nárok jednou za kalendářní rok požádat Českou správu sociálního zabezpečení o zaslání informativního osobního listu důchodového pojištění. V něm najde informace, které má k dispozici Česká správa sociálního zabezpečení o dobách jeho zaměstnání/pojištění a od roku 1986 o dosahovaných výdělcích. Rozhodně se vyplatí požádat si o jeho zaslání dříve než před blížícím se důchodovým věkem, např. při změně zaměstnání. Získáte tak kontrolu, jestli za vás zaměstnavatel zaslal na Českou správu sociálního zabezpečení všechny evidenční listy důchodového pojištění.

  Dělal jsem načerno pro soukromníka a teď jsem zjistil, že mi chybí pár»odpracovaných« let. Je možné si je nějak doplatit?

  Potřebné roky, které do důchodu chybí, je možné 

  Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
  Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

  Chci předplatné Premium
Další videa