Registrační pokladny proniknou i na farmářské trhy, vláda výjimku zamítla

Autor: ČTK, ula - 
27. července 2016
17:02

Vláda dnes zaujala negativní stanovisko k návrhu ministra zemědělství Mariana Jurečky a poslance Jaroslava Klašky (oba KDU-ČSL), aby se prodejci na farmářských trzích nemuseli povinně zapojit do evidence tržeb.

Na svém twitterovém účtu o tom informoval mluvčí vlády Martin Ayerer.

Ministr Jurečka potřebnost novely už dříve zdůvodnil tím, že pokud by se EET vztahovala na prodej na farmářských trzích, pro řadu drobných farmářů to bude likvidační. „Buď rovnou s prodejem na trzích skončí, nebo budou muset výrazně zdražit, pak se ale stanou nekonkurenceschopnými,“ uvedl při předložení novely.

Ministerstvo financí: Drobní prodejci už zvýhodněni jsou

Ministerstvo financí ale v podkladech pro jednání vlády návrh odmítlo jako „nesystémovou výjimku“, která by bezdůvodně zvýhodnila jen úzkou část podnikatelů. Novela podle něj nepamatuje například na prodejce na vánočních a velikonočních trzích či prodejce na koupalištích či lyžařských areálech, jejichž činnost je také sezonního charakteru. Ministerstvo také připomenulo, že drobní prodejci jsou zvýhodněni už nyní, neboť EET se na ně má vztahovat až od března 2018.

EET od prosince 2016

Elektronická evidence tržeb má být v první fázi spuštěna od letošního 1. prosince pro hotely a restaurace. Další firmy se budou do EET zapojovat v následujících měsících. Od března příštího roku budou muset evidovat tržby maloobchodní a velkoobchodní firmy. Od 16. měsíce od účinnosti mají být evidovány všechny tržby kromě tržeb řemeslníků, pro které evidence bude platit od 18. měsíce. Proti zavedení EET byla opozice, která navrhla Ústavnímu soudu její zrušení.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

djaba ( 31. července 2016 21:57 )

Na farmářském trhu se občas objeví nějaký farmář .Většinou tam vidím známé firmy obcházející supermarkety skupující akční zboží a vydávají je za farmářské , ale ceny jsou silně nefarmářské .

anna1234 ( 28. července 2016 10:34 )

..však zuby budou skřípat i ostatní. Ve výsledku všechno zaplatí kupující, tedy my. Nemysli, že si podnikatel bude brát nové náklady ze zisku, pěkně všechno započítá do ceny. Škoda, že si každý nemůže vyzkoušet dělat sám na sebe a pak hodnotil.

dandova ( 27. července 2016 19:49 )

stellastella ( 27. července 2016 18:30 )

 Veskery zisk z eet pujde za Babisem.Dacno ma oripraven server.ktery bude provozovat a z kazde transakce brat penize.BABIS BURES JE KRAL ZLODEJU

tomik007 ( 27. července 2016 18:15 )

Nejdrsnejsi kapitalista je byvaly komunista

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud