Paní Jitka zaplatila topenáři 200 tisíc. Pak už ho nikdy neviděla

Paní Jitka vyprávěla Domácí ekonomce o svém boji s nepoctivým řemeslníkem.  (Autor: Martin Pekárek)
Autor: ula - 
19. listopadu 2015
06:15

Plánovala zavést do celého domu nový topný systém. Paní Jitka si tedy našla na internetu topenáře z Jihlavy a sepsala s ním smlouvu o dílo na celkovou částku 206 tisíc korun. Vykutálený řemeslník si ale vzal peníze, udělal část práce a už se neukázal.

Svůj následný boj s nepoctivcem popsala paní Jitka Domácí ekonomce.

„Neustále se vymlouval, že má kontrolu od finančního úřadu, pak měl úmrtí v rodině, pak zase zdravotní problémy,“ popisuje mladá žena snahy řemeslníka dohnat. Následně přestal reagovat na zprávy, nezvedal telefony.

Jitka mu tedy poslala dopis, ve kterém vypověděla smlouvu a žádala svoje peníze zpět. Marně. Tak maminka na mateřské dovolené požádala o pomoc úřad.

Co se dělo potom? Jaký způsob boje Jitka zvolila? Dostala své peníze zpět? A jak si dát na podobné situace pozor. Dozvíte se v reportáži:

Video Zaplatila řemeslníkovi 200 tisíc, pak už ho neviděla. - Andrea Ulagová, Jan Brunclík

Máte podobný příběh, se kterým byste se chtěli svěřit? Napište na e-mail domaciekonomka@blesk.cz

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud