ONLINE CHAT
Dobrý den, chtěla bych se poradit, jak reagovat. Nedávno se mi v práci stalo, že mi volali ze školky, kam chodí dcera, že je jí špatně, ať si pro ni přijedu. Moje nadřízená mě ale odmítla pustit s tím, že ji to nezajímá. Pokud prý na odchodu z pracoviště trvám, ať si vypíšu dovolenou. K volnu prý není důvod. Měla jsem už odpracovanou více než polovinu směny, ale dovolenou jsem si vypsala a pospíchala za dcerou. Co mám dělat, kdyby podobná situace nastala znovu?(Káča)
Foto
Dobrý den, pokud Vaše dítě nemůže být z důvodu nemoci ve školce nebo je třeba je doprovodit k lékaři, není důvod, abyste si brala dovolenou.
Dobrý den, pracuji jako ucitelka na ZS. Dovolena nam začíná na začátku prazdnin. Ma právo mi ředitel např.odvolat z dovolené /ze zahraničí/ kvůli přezkoušení žáka? Děkuji Eva(Eva)
Foto
Dobrý den, pokud to bude považovat za nutné, tak může, ale musí Vám uhradit všechny náklady spojené se zrušením ( přerušením) dovolené.
Dobrý den, mému vedoucímu vadí že si beru očr na 11 letou dceru jsem svobodná matka a hlídání nemám má právo mi vůbec něco vytýkat?(Helena Pardubice )
Foto
Dobrý den, pokud máte na očr nárok, zaměstnavatel vás za to nemůže postihnout.
dobrý den, pracuji v nepřetržitém provozu v sociálních službách. Mohu navštívit lékaře v pracovní době nebo se musím objednávat v den kdy mi vyjde volno?U některých odborných lékařu je dlouhá čekací doba a já dopředu nevím kdy budu mít volno. děkuji(Marci)
Foto
Dobrý den, pokud je ošetření nebo vyšetření možné mimo pracovní dobu, měl byste toho využít. Pokud se objednáváte k lékaři v době, kdy ještě nemáte stanovené směny a přeobjednání by byl následně problém, je důvodné, že ošetření proběhnme v pracovní době.
Dobrý den, pracuji jako zdravotní sestra. V ambulanci se střídají dva lékaři. Oba si plánují dovolenou odlišně. Jeden pracuje v ambulanci jen jeden den v týdnu. Kdykoliv v práci není, já mám1 den dovolenou.Během letních prázdnin pracuje třeba jen 3 dny.Během roku většinou vyberu 10 dnů dovolené po jednom dni.Je možno tyto dny brát jako překážka v práci?(Dana)
Foto
Dobrý den, dovolená by měla být stanovena tak, abyste měla alespoň 14 dní v celku.
Nadřízený nám tvrdí, že protože nás během dovolené platí, musíme být stále k dispozici a řešit případné problémy. Od toho prý máme služební mobily. Chci ale jet v létě na vodu a služební mobil nechat doma. Můžu to tak udělat?(Baloun)
Foto
Dobrý den, není Vaší povinností být o dovolené k dispozici. Někdy ale třeba jen krátká konzultace pomůže Vašim kolegům ( viz výše).
Šéf nám tvrdí, že zákoník práce má jen doporučující charakter, ale držet se ho nemusí. Např. když jde někdo o pracovní dobu k lékaři (někteří specialisté prostě jinak neordinují), napíše mu dovolenou i přesto, že ten člověk pak odpracuje ještě několik hodin. Jak se můžeme bránit?(Honza M.)
Foto
Dobrý den,postup šéfa není správný. Zákoník práce musí dodržovat, stejně jako nařízení vlády, kterým se stanoví okruh a rozsah překážek v práci ( n.v.590/2006 Sb). Pokud splňujete podmínky pro poskytnutí volna na návštěvu lékaře, nemůže Vám šéf určit čerpání dovolené. V případě, že máte u zaměstnavatele odbory, zkuste to přes ně. Krajní řešení je obrátit se na inspektorát práce.
Mam loňskou dovolenou a zaměstnavatel mi ji nechce nechat vybrat co mam dělat(jirka)
Foto
Dobrý den, pokud Vám zaměstnavetel neurčí čerpání loňské dovolené do 30. června, můžete si čerpání dovolené určit sám, ale musíte to zaměstnavateli sdělit písemně, 14 dní předem.
Mám smlouvu na dobu určitou, která mi končí posledního dubna. Zároveň ale mám i 6 dní nevyčerpané dovolené (něco je ještě z loňska). Pokud mi zaměstnavatel smlouvu neprodlouží, a já si nestihnu dovolenou vybrat, musí mi jí proplatit?(Michálek)
Foto
Dobrý den, pokud Vám zaměstnavatel neurčí čerpání dovolené do skončení Vašeho pracovního poměru, musí Vám ji proplatit.
Pěkný den, šéfová nám nakázala napsat si plán dovolených na celý rok dopředu. Může to po nás pak vymáhat? Co když se mi v tom termínu dovolená nebude hodit?(Zlatan I.)
Foto
Dobrý den, je správné, že se dělá plán dovolených. Při stanovení dovolené by měl zaměstnavatel přihlédnout také k oprávněným zájmům zaměstnance, tedy pokud to umožňují provozní důvody, mělo by být možné plán změnit. Poslední slovo bude mít ale vždy zaměstnavatel.
Dobrý den, je nutné brát si na návštěvu u doktora (kde se čekání může protáhnout i na dvě hodiny) půl den volna? Děkuji.(Jana Volná)
Foto
Dobrý den, pracovní volno se poskytne na nezbytně nutnou dobu, není nutné si brát půl den volna.
Šéf mi odsouhlasil dovolenou jen ústně. Teď mám strach si jí zaplatit, že pak řekne, že si nic nepamatuje a nic neschválil. Mám si od něj nechat něco dodatečně podepsat?(Válová)
Foto
Dobrý den, nejlepší bude, když budete mít od šéfa podepsanou dovolenku nebo jinak písemně potvrzeno, že si dovolenou v daném termínu můžete vybrat.
Dobrý den paní doktorko. Jaký je minimální nárok na dovolenou? Jak je to s převáděním nevyčerpané dovolené. Je to možné nebo si ji musím vybrat? (Vít Hoblík)
Foto
Dobrý den, minimální výměra dovolené činí 4 týdny, u státních zaměstnanců, zaměstnanců územně somosprávných celků a příspěvkových organizací 5 týdnů, u pedagogických a akademických pracovníků 8 týdnů v kalendářním roce.
Dobrý den, v práci máme poměrně frmol a dovolená je opravdu čas, kdy si chce člověk odfrknout. Jenže je nás málo a některé věci prostě musí dělat ten konkrétní člověk. I o dovolené je proto zvykem, že máme s sebou telefon všude a když je třeba volá se. Může mi v takovém případě šéf vyhrožovat vyhazovem, nebo strhnutím prémií za to, že telefon neberu? Připomínám, že ve firmě je to běžná praxe, přestože ve smlouvě to nikdo nemá.(Jirka Kalina)
Foto
Dobrý den, o dovolené nejste povinen brát telefon. To, že nekonáte o dovolené práci, nemůže být důvodem strhnutí prémií nebo výpovědi. Někdy ale i o dovolené může stručný telefonát pomoci Vašim kolegům, kteří Vás zastupují, jindy třeba oni pomohou takto Vám. Mělo by se ale jednat o mimořádnou situaci a nikoli pravidlo.
Dobrý den, má právo vedoucí mi vytýkat OČR, firma kde pracuji je a.s. se 1600 zaměstnanci. Mám 4 letou dceru a jsem svobodná matka a dcera je každý měsíc nemocná a hlídání nemám. Vedoucímu vadí, že mám každý měsíc OČR. Může mi za to hrozit výpověď? Pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou. (Jana Pardubice )
Foto
Dobrý den, pokud Vám vznikne nárok na OČR, nemnůže to být důvodem k výpovědi.
Zaměstnavatel trvá na tom, abychom si vybrali 14 dní dovolené v kuse. Mně se to ale nehodí. Má k tomu nějakou oporu v zákoně? Dal bych přednost vzít si 4x ročně týden. (Marušák)
Foto
Dobrý den, dovolená by měla být čerpána zpravidla v celku Pokud se poskytuje po částech, měla by alespoň jedna činit 14 dní, pokud se zaměstnavatel se zaměstnacem nedohodne na jiné délce čerpání dovolené. Má být přihlédnuto k provozním důvodům a oprávněným zájmům zaměstnance. Můžete se tedy dohodnout na čerpání dovolené 4x jeden týden, ale rozhodující slovo bude mít zaměstnavatel.
Nadřízený mi tvrdí, že kvůli pohřbu otce nemám nárok na placené volno, protože jsme spolu nežili ve společné domácnosti. Má pravdu?(Kateřina)
Foto
Dobrý den, nadřízený nemá pravdu. K účasti na pohřbu rodiče máte nárok na volno 1 den s náhradou mzdy, na další den, pokud obstaráváte pohřeb této osoby. Nezáleží na tom, zda jste žili ve společné domácnosti.
Dobrý den. Nastupuji do práce od 1. června. V podniku je během července vždy celozávodní dovolená. Jak se to bude řešit u mě, když mi ještě na dovolenou žádný nárok nevznikne a budu ve zkušební době? To budu chodit do podniku sama? (Hanka)
Foto
Dobrý den, zaměstnavatel může určit zaměstnanci čerpání dovolené, i když dosud nesplnil podmínky pro vznik práva na dovolenou, jestliže je možné předpokládat, že tyto podmínky splní do konce kalendářního roku, připadně do skončení pracovního poměru.
Kolegyně si bere placené volno k tomu, aby doprovázela svého sedmnáctiletého syna k lékaři. Prý mu ze zákona může dělat doprovod u lékaře až do jeho osmnáctin. Je to pravda? A má opravdu nárok na placené volno?(kolegyně)
Foto
Dobrý den, pokud je to nezbytné, Vaše kolegyně nárok má.Důvodnost doprovodu posoudí ošetřující lékař.
Můj pětiletý syn je po vážné operaci a má jet na měsíc na doléčení do lázní. Podmínkou je přítomnost jednoho z rodičů. Tolik dovolené ale ještě nemám, tak nevím, jak to řešit. Mám si na to vzít v práci neplacené volno? Děkuji za radu. (Pařízková)
Foto
Dobrý den, v uvedeném případě záleží na tom, zda se jedná o komplexní lázeňskou léčbu hrazenou zdravotní pojišťovnou. V tomto případě byste měla dostat neschopenku, kterou Vám vystaví lékař přímo v lázních. V každém případě se informujte u ošetřujícího lékaře svého dítěte.
Byla jsem svědkem autonehody a mám kvůli tomu svědčit u soudu. Šéf chce, abych si na to vzala dovolenou. Nemám nárok na nějaké volno nebo tak něco?(Krásová)
Foto
Dobrý den, na účast u soudu, kde budete předvolána jako svědek přísluší zaměstnanci pracovní volno v nutném rozsahu ( pokud se nelze zúčastnit mimo pracovní dobu) bez náhrady mzdy. Od soudu dostanete předvolání, tímto se omluvíte zaměstnavateli. Náhradu mzdy ( případně cestovné )Vám může přiznat soud na Vaši žádost. Na předvolání budete mít poučení, jaké doklady máte soudu předložit.
Dobrý den, k poslednímu květnu mi končí pracovní smlouva na dobu určitou. Už bych ráda chodila po pohovorech, ale jsou v mé pracovní době. Nemám podle zákona nárok na nějaké (i neplacené) volno k hledání nové práce? Děkuji.(Blanka)
Foto
Dobrý den, v uvedeném případě máte nárok na pracovní volno bez náhrady mzdy na nezbytně nutnou dobu, nejvýše 1 půlden v týdnu, po dobu odpovídající výpovědní době v délce dvou měsíců. Pracovní volno je možné se souhlasem zaměstnavatele slučovat.
Jsem učitelka na základní umělecké škole. Ředitel nám tvrdí, že nemáme nárok na žádné placené ani neplacené volno během roku, prý máme o to delší dovolenou. Odmítl mi dát volno i na pohřeb mého dědy. Je jeho postup správný?(Hedvika)
Foto
Dobrý den, překážky v práci, při kterých má zaměstnanec nárok na placené nebo neplacené volno, jsou uvedeny v zákoníku práce a ve vládním nařízeníč č. 590/2006 Sb. Navýšení dovolené pedagogických pracovníků neslouží k tomu, aby si zaměstanec musel při těchto překážkách vzít dovolenou. Zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci pracovní volno s náhradou mzdy na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den, k účasti na pohřbu prarodiče.
Syn nastupuje do zaměstnání 1. května. Podle smlouvy má mít 20 dní dovolené ročně. Kolik dní musí odpracovat, aby měl na dovolenou nárok? Děkuji.(Helena)
Foto
Dobrý den, Váš syn musí odpracovat alespoň 60 dnů v kalendářním roce při nepřetržitém trvání pracovního poměru k jednomu zaměstnavateli. Pak mu vznikne nárok na poměrnou část dovolené, tedy 1/12 dovolené (počítáno z 20 dnů) za každý celý kalednářní měsíc.