ONLINE CHAT
mám si koupit yetho(vašek)
Foto
Vůz Škoda Yeti je určitě kvalitní automobil, o který je nyní velký zájem zejména vzhledem k blížící se zimě. Určitě mohu tento vůz doporučit z hlediska jízdních vlastností, zpracování, bezpečnosti i designu. Všem moc děkuji za položené dotazy a protože už musím končit, přeji také hezký den. Karolína Topolová
Dobrý den, chystám se koupit ojetou Fabii, je vhodné ji koupit nyní, nebo počkat po Novém roce? Půjdou ceny dolů? Děkuji (Hanka)
Foto
Jak jsem již psala, trh ojetých vozů se již nyní příliš podle sezón neřídí, takže ceny jsou nyní celkem stabilní, přičemž se stále drží nízko. Koncem roku, tedy v tomto období, má řada obchodníků významné slevy, včetně nás, takže vhodná doba k nákupu je určitě nyní.
Dobry den, chtěl bych vyměnit auto a nemam dostatek financi , stare dat na protiučet a vyrat si nove .Jake jsou podminky, kolik se splaci atd a hlavně jake auto si vybrat, moc děkuju .(Erik )
Foto
Dobrý den, pro konkrétní radu bych potřebovala znát více Vašich kritérií. Obecně lze říci, že pokud chcete vůz na splátky, naši partneři umějí poskytnout úvěry od akontace nula procent a nulového RPSN. Konkrétní podmínky samozřejmě záleží na typu a ceně vybraného vozu, délce splácení a Vašich finančních možnostech, respektive kolik můžete měsíčně splácet. Za Váš vůz dostanete na nově zakoupený finanční zvýhodnění, samozřejmě záleží také na jeho stavu a stáří. Podorbné podmínky si můžete opět domluvit na call centru.
Vybíráme auto, můžete doporučit nějakou zajímavou nabídku, slevu či akci? (Slesingrovi)
Foto
Momentálně probíhá již zmíněné slevové šílenství se slevami až 70 000 Kč a také k zakoupenému vozu dáváme zimní pneu. Na našem webu najdete zajímavých nabídek spoustu, mezi 7000 vozy je opravdu z čeho vybírat. Důležité je přesně vědět, k jakému účelu chcete vůz využít, kolik za něj můžete zaplatit a zda ho chcete koupit za hotové nebo na splátky. Na našem call centru můžete všechny tyto aspekty probrat se zkušenými operátory. Stejně tak vám poradí v kterémkoliv z našich 21 autocenter v celé republice.
Potřebuji opravdu rychle koupit auto – za jak dlouho jste schopni vyřídit celou proceduru? Je možné si prohlídku i prodejce domluvit na konkrétní hodinu? (Josef)
Foto
Ano, prohlídku si můžete domluvit na konkrétní hodinu, nebo si domluvit i předvedení vozu v místě vašeho bydliště nebo zaměstnání. Celá koupě trvá zhruba hodinu, záleží samozřejmě na tom, zda vůz kupujete za hotové nebo na financování a z kolika „kandidátů“ budete vybírat.
Web máte udělaný opravdu pěkně, když už se chceme zamluvit auto už k prohlídce co je pro nás nejrychlejší? (Leona K.)
Foto
Určitě se domluvit na bezplatné lince s naším kontaktním centrem, kde je k dispozici na 200 operátorů, kteří pracují sedm dní v týdnu od 7:00 do 22:00.
Dobrý den, právě jsem ve fázi výběru auta právě u Vaší společnosti a ráda bych se zeptala na co vše mám nárok v případě prověření vozu před koupí. Musím si přivézt svého mechanika, nebo je možné aby vaši mechanici mi ukázali a přede mnou udělali např. diagnostiku automobilu atd. před tím něž se pro něj rozhodnu? Předem děkuji za odpověď. (Karolina K. )
Foto
Těší mě, že jste se rozhodla pro naší společnost. Vlastního mechanika si vodit nemusíte, je to spíše naše nabídka, abychom zajistili maximální transparentnost prohlídky vozu. Můžete vůz před koupí také nechat zkontrolovat v nezávislém autoservisu. Naši prodejci Vám samozřejmě tak jako tak do prodrobna vysvětlí stav vozu a případné investice, které Vás mohou dle míry jeho opotřebení a počtu najetých kilometrů v budoucnosti čekat.
Platí obecně rozšířené pravidlo, že nejvýhodnější období nákupu ojetého vozu je po skončení zimy? Nebo je to jen mýtus?(Pavel Fogl)
Foto
Trh ojetých vozů se v poslední době velmi změnil a už se tolik neliší počty prodaných vozů v různých ročních obdobích. Obecně je možno říci, že alespoň u nás se snažíme ceny vozů držet stabilně na co nejvýhodnější úrovni po celý rok.
dobrý večer jaká je nejvíce prodávaná ojetina(zbyšek)
Foto
Jak už jsem v různých jiných odpovědích o nejprodávanějších vozech zmiňovala - dlouhodobě vozy značky Škoda, v současné době model Octavia těsně následovaný Fabií. Je to vidět i na naší nabídce - například k dnešnímu dni máme na výběr 7418 vozů a z toho je 2285 automobilů Škoda a 895 modelů Škoda Octavia.
Dobrý den, jaká auta se prodávají,kolem 100kw. Děkuji.(kupec)
Foto
Nejvíce Škoda Octavia, nebo v širším pohledu všechny vozy koncernu VW, namátkou VW Passat, VW Golf, atd.
Jak se vám při vaší práci daří plnit mateřské povinnosti? Jezdíte určitě často do zahraničí, chodíte domů pozdě večer(Betty)
Foto
Od začátku mi moc pomáhají moje maminka i maminka mého manžela. V prvních měsících jsem měla pro dceru malý pokojíček nedaleko kanceláře, kam jsem za ní několikrát denně docházela. Teď už si bude pomalu zvykat na dětský koutek, který je také v areálu. Cesty do zahraničí jsou kapitola sama pro sebe, Lili tam jezdí se mnou a s mojí maminkou.
Dobrý den, zajímalo by mne, jaká auta se ted nejvíce prodávají a také to ,jak mohu zjistit, že tachometr daného vozu není přetočený. A jestli jdou více naftáky nebo benzín. Děkuji(Žaneta)
Foto
O nejprodávanějších vozech už jsem hovořila. Odhalit přetočený tachometr je spíše otázkou prevence. Tedy vyhnout se vozům, u kterých je riziko přetočení tachometru vysoké. To jsou zejména auta z dovozu a vozy, které mají při vysokém věku nápadně nízký stav najetých kilometrů. Je potřeba uvažovat tzv. selským rozumem. Pokud má desetileté auto najeto pod sto tisíc kilometrů, nebude to pravděpodobně pravdivý nájezd. Je potřeba důkladně zkontrolovat historii vozu všemi dostupnými prostředky: v servisní knížce, v servisu, kam jezdilo na prohlídky a ve všech dostupných databázích. Stočený tachometr může odhalit i diagnostika, pokud „stáčecí“ firma nebyla dostatečně pečlivá. Co se týče paliv, poslední dobou se vrací zájem o benzinové vozy, což souvisí s cenami pohonných hmot. Doménou dieselových vozů zůstávají větší města, v městském provozu je naftový motor mnohem úspornější.
Která auta se teď nejvíce prodávají?(Alena)
Foto
Rodinné vozy, zejména kombi vozy značky Škoda, VW nebo Ford. Velký zájem je již stabilně o vozy MPV, třeba VW Sharan nebo Ford Galaxy, a také, zejména s nastupující zimou SUV s náhonem na všechna 4 kola, jako Kia Sportage, Hyundai Santa Fe, apod.
Četl jsem, že dáváte k prodávaným autům zimní pneumatiky zdarma. Co vás k tomuto rozhodnutí vedlo?(Josef)
Foto
Zimní pneumatiky dáváme k vozům již několik let, zejména z důvodu bezpečnosti, ale i kvůli změně zákonů, které na různých úsecích zimní pneu v zimním období přikazují. Akce běží i letos.
Jak mám vědět, že si u vás nekoupím auto, které se mi rozsype nebo s ním bude něco v nepořádku z hlediska práva?(David)
Foto
Všechny vozy na výkupu AAA AUTO podrobně prověřují naši zkušení výkupní technici. Proto také odmítáme 65 až 70% aut, která jsou nám nabízena. U vozů zkoumáme jejich VIN kód, skutečný rok výroby, zda nebyly odcizeny, nejsou v exekuci nebo v leasingu a samozřejmě řadu technických parametrů. K vozům dáváme dvouleté pojištění mechanických a technických závad.
Je lepší kupovat auta v komisi nebo přímo od majitelů?(Jandák)
Foto
Pokud máte v obou případech na mysli autobazar, pak je samozřejmě lepší kupovat tam, kde je prodejce i majitelem vozu a ne jen zprostředkovatelem prodeje. U zprostředkovatele hrozí komplikace v případě reklamace, protože tu musíte řešit s původním vlastníkem vozidla. A toho dohnat může být složité, zejména, pokud je to překupník, který se reklamacemi zabývat nechce. Pokud je bazar vlastníkem vozu, je s ním vždy lepší domluva a tím je zde i pro zákazníka menší riziko.
Jste relativně čerstvou maminkou. Co používáte v autě, abyste měla neustále přehled o tom, co se děje v dětské autosedačce?(Terezka)
Foto
Mám ve voze naisntalovaný tzv. balíček bezpečí TrueTrac. Kromě GPS navigace nabízí i sledování interiéru a exteriéru vozidla kamerou, zjednodušuje parkování a přehrává hudbu či videa. Připojím se jediným pohybem a sleduji dění uvnitř nebo vně vozidla, kdykoliv potřebuji na svém mobilním telefonu v držáku na předním skle. Můžu tak sledovat jestli je v pořádku moje dítě na zadním sedadle, nebo překážky za vozem při parkování.
Problém stočených kilometrů je tu už roky, podaří se s tímto problémem konečně někomu něco udělat? Co by to podle vás vyřešilo?(Evicka)
Foto
Nejvyšší soud řekl letos v létě, že přetočení tachometru, kterým se změní cena vozu o více než 5000 korun, je trestný čin. Jelikož se přetáčení dělá jedině kvůli zvýšení ceny vozu o desítky tisíc korun, je to podle nás trestný čin vždy. To je důležitý posun. Ministerstvo dopravy se také snad chystá zveřejnit databázi najetých kilometrů ze stanic STK, což by mohlo pomoci. Opravdovým řešením by mohla být snad celoevropská databáze najetých kilometrů, to je však ještě běh na dlouhou trať.
Jak se bránit nákupu vozu se stočenými kilometry?(Martina)
Foto
Jak už jsem zmínila, je potřeba vybírat taková auta, která mají doloženou servisní historii a tedy původ v České republice. Je potřeba také požadovat po prodejci garanci vrácení peněz pro případ, že by se u auta manipulace s kilometry později prokázala. Seriózní autobazar by neměl mít problém takové ustanovení do smlouvy dát.
Několik kamarádů si v poslední době koupilo ojetiny přitažené z Německa a mají s tím samé trable. Čím to je? Dřív byla dovezená ojetina sázka na jistotu.(Carlos)
Foto
Jak jistě víte, česká koruna byla v poslední době 2x devalvována proti euru. To znamená, že již zdaleka není cenově výhodné nakupovat cokoliv v zahraničí, nevyjímaje ojetá auta. Jejich dovozci se ovšem svých příjmů nechtějí vzdát a tak nakupují levnější auta v horším stavu, která různě podvodně vylepšují. Falšují stav najetých kilometrů, v technickém průkazu ilegálně snižují stáří vozů, dovážejí auta odepsaná po haváriích a na koleně je opravují. Není divu, že s takovými vozy jsou pak jen starosti. Proto se vyplatí kupovat vozy, které byly jako nové zakoupeny v České republice a mají doloženou servisní historii.
Jaké jsou teď „top“ nejprodávanější ojetiny?(Jaromir)
Foto
Dlouhodobě samozřejmě vedou škodovky, a to Octavie a Fabia ve verzi kombi. Do prvních pěti se vejde ještě VW, Ford, Renault a Peugeot. Prosazují se také korejské značky KIA a Hyundai.
Dobrý den paní Topolová, máte řidiče nebo řídíte sama?(bigboss)
Foto
Většinou řídím sama, jen když jezdím s kolegy na delší pracovní cesty a potřebuji s nimi něco probrat, nebo pracovat na notebooku, tak využívám firemní auto s řidičem nebo mikrobus.
Chtěla jsem si koupit nové auto, ale poté jsem zjistila, že rok stará auta, jsou výrazně levnější, přestože nemají moc najeto. Proč je tak velký cenový rozdíl mezi novým a rok starým? (Amálie)
Foto
Nové vozy velmi rychle ztrácejí svojí hodnotu. Po roce to může být 30-40%. Proto se vyplatí koupit raději vůz rok starý. U nás se jedná většinou o předváděcí auta z autosalonů, která mají najeto někdy i jen několik desítek kilometrů. Přitom mají většinou nadstandardní výbavu.
Jaké doklady potřebuj, když chci u vás prodat auto jako právnická osoba? (Martin)
Foto
Budete potřebovat notářsky ověřenou plnou moc k prodeji, občanský průkaz, velký technický průkaz, zelenou karta od pojištění, registraci plátce DPH a výpis z obchodního rejstříku nebo živnostenský list. Při prodeji vozu s odpočtem DPH budete požádáni o vystavení prodejní faktury.
Četl jsem hodnocení AAA Auto v článku http://www.auto.cz/test-sedmi-autobazaru-jak-jsme-prodavali-ojetinu-83722 a blahopřeji k prvnímu místu. Ostatně i já jsem zkoušel svoje auto prodávat u více bazarů a online… ve většině případů to bylo směšné… nejvyšší nabídku jsem dostal od vás a na místě překonala očekávání ☺ (Kierkegaard)
Foto
Děláme vše pro to, abychom mohli nabízet nejlepší ceny na trhu, a to jak na výkupu, tak na prodeji. Nejsme totiž zaměřeni na to, abychom vydělávali maximum na jednom obchodu. Jde nám o co největší objem vykoupených a prodaných vozů. A proto můžeme mít nižší marže, a nabízet vysoké ceny na výkupu i na prodeji.
Uvažujeme o koupi akce na zimu, nemáte teď nějakou akci - máme jako první majitelé zachovalé auto, ale my bychom prostě chtěli změnu a dárek na vánoce.(Leona)
Foto
Máte pravdu, nyní u nás probíhá akce Slevové šílenství se slevami až 70 000 Kč. Podrobnosti máme opět na webu.
Paní Topolová, díky za odpověď. Můj přítel automechanik s dvouletou praxí hledá práci, myslíte, že by měl šanci u vás? Jaké nabízíte výhody? Držíme vám palce a děkujeme za info!(Milena Kopecká)
Foto
Rádi nabídneme práci každému, kdo chce pracovat poctivě a má zájem se učit nové věci. Podrobnosti najdete na našem webu v sekci kariéra na http://www.aaaauto.cz/cz/zajimava-kariera/text.html?id=1102. V současné době nabízíme téměř 60 míst.
Chtěla jsem se zeptat, jak funguje a v čem spočívá Dětská dopravní nadace a jak se případně mohu přihlásit k pomoci? Díky, Jana(Jana M.)
Foto
Dětská dopravní nadace přispívá na studium na základních, středních a vysokých školách zhruba šesti desítkám dětí, které přišly o jednoho nebo oba rodiče při automobilové nehodě. Nadace přijímá peněžní dary, ze kterých je podpora dětem každoročně koncem roku vyplácena. Přispět můžete na číslo účtu 168700844/0300 libovolnou částkou.
Dobrý den, chtěl bych koupit Peugeot Partner 2.0hdi r.v.2005 najeto 220000 km za 60000kč je to dobrá volba? Děkuji(Martas)
Foto
Ano, samozřejmě. V této cenové hladině je to takřka bezkonkurenční nabídka. Vozy Peugeot Partner a Citroen Berlingo patří mezi nejoblíbenější ve své třídě. I ve věku kolem devíti let stále dobře poslouží svému účelu.
Dobrý den doporučila byj ste mi Hyundai i30 combi automat pro vozíčkáře nebo nějako jinou značku v automatickou převodovkou?(Pavel)
Foto
Ano, i30 kombi lze pro Váš účel doporučit. Je to dostatečně velký vůz, který umožní pohodlné nastupování a s jehož úpravou nebývají komplikace.
Díval jsem se na vaší nabídku na webu: výběr máte opravdu pestrý – doufám, že brzy také nějakým odjedu, už mám vyhlídnuté. Jak se prosím můžu domluvit na přítomnosti mého technika, kdybych chtěl auto prohlédnout na zvedáku? Je to možné? Díky moc a mějte se fajn!(Ladislav Kopecký)
Foto
Těší mě, že nás hodnotíte pozitivně. Umožňujeme zákazníkům, aby si s sebou vzali vlastního mechanika nebo odjeli s vozem ještě před koupí na prohlídku do nezávislého autoservisu. Váš mechanik může samozřejmě auto vidět na zvedáku a může ho „napíchnout“ i na vlastní diagnostiku.
Dobrý den, paní Topolová, uvažujeme o nákupu auta na vánoce, nové bychom rádi koupili na protiúčet. Stačí jen přijet na pobočku nebo se je lepší telefonicky objednat? (Karel)
Foto
Určitě je dobré zavolat na naší bezplatnou linku 800 110 800. S operátorem call centra můžete vůz předvybrat, poradit o jeho případném financování a domluvit si schůzku na pobočce, kde vás již budou očekávat a výkup vašeho vozu i nákup novějšího tak bude maximálně urychlen.
Máte i nějaké rady pro samotné řízení v zimě?(Misha)
Foto
V zimě byste měli více předvídat, jak se může situace v provozu vyvinout. Například na kluzké vozovce počítejte s delší brzdnou dráhou, a to nejen s tou vaší, ale i aut kolem vás. Je dobré si na odlehlé volné ploše v bezpečí vyzkoušet, jak se vaše auto na sněhu či náledí chová, jak zatáčí a brzdí – nebo spíše zjistit, jak právě nezatáčí a nebrzdí :-). V zimě byste také měli více dbát na plynulost jízdy – volant a pedály ovládejte citlivě, vyhněte se trhavým a prudkým pohybům, které auto mohou na kluzkém povrchu snadno vyvést z rovnováhy a následně vás i s autem vyvést ze silnice do příkopu.
Prý se chystá pokuta za neodklizení sněhu z auta. Není to jen další buzerace?(Václav)
Foto
Mnozí uspěchaní řidiči zbytečně riskují, když si zajistí jen minimální výhled z vozu tím, že v zájmu úspory času si vyškrábou na čelním skle pouze „tankový průzor“. Kdo z auta pořádně nevidí, ten je nebezpečný sám sobě i ostatním řidičům. To samé platí pro neodklizený sníh ze střehy osobního auta, a zejména vozu nákladního. Padající lavina může vážně ohrozit řidiče za vámi. Takže pokud Vámi zmiňované opatření přispěje k větší bezpečnosti, jsem pro.
Vyžadují auta v zimě nějaké speciální zacházení, zejména ráno při startu?(Jimmy8)
Foto
Auta v zimě trpí mnohem více než v létě a proto vyžadují citlivější zacházení. Vůz, stojící přes noc na ulici je po ránu promrzlý a ztuhlý. Všechny komponenty jsou pak při jízdě výrazně více namáhány než v letním období. Promrzlý motor, převodovka, ale i třeba části podvozku se zahřívají pomaleji a jsou citlivější na zacházení. Nenechávejte auto, aby se zahřálo při stání na volnoběh, motoru to příliš neprospívá a hlavně motor není jediná součást auta, která se musí zahřát. Vhodnější je bez větších odkladů pozvolným tempem vyrazit a nevytáčet přitom motor do vyšších otáček. Tímto způsobem se všechny komponenty (nejen motor, ale i převodovka, diferenciál, tlumiče atd.) pomalu zahřívají současně a vůz je tak po 10-20 minutách jízdy připraven k plnému nasazení.
Od prvního ledna prý budou nějaká nová pravidla pro výkup a prodej ojetých vozů. Bude potřeba více ověřených podpisů notářem. Nebude pak složitější prodat nebo koupit ojetinu?(Tonda)
Foto
Hovoříte asi o novele zákona 56, který řeší registrace a převody automobilů. Z toho, jak jsme zatím zákon zkoumali se zdá, že by nová opatření mohla pomoci zvýšit bezpečnost nákupu a prodeje ojetého vozu. Mělo by se snížit riziko podobných případů, jako byla kauza Globus Car, kdy autobazar prodával vozy v komisi jinému bazaru bez vědomí majitelů, díky zfalšovaným plným mocím. Toto opatření asi zkomplikuje život malým bazarům, které nebudou schopny ho administrativně zvládnout, ale my na něj určitě budeme připraveni.
Chtěl bych vás trochu vyzkoušet, jestli jako žena víte něco o přípravě auta na zimu. Na co bych si měl dát hlavně pozor?(Václav)
Foto
Myslím, že pro znalosti o autech není důležité, jestli jsem žena, odpovím tedy ráda. Začala bych přezutím na zimní pneumatiky, což je za určitých podmínek povinnost dle zákona. Pokud máte auto s naftovým motorem, měli byste včas natankovat tzv. zimní naftu, případně přilít do nádrže některý z přípravků, který zabraňuje jejímu tuhnutí při nízkých teplotách. Nechte si před zimou zkontrolovat stav akumulátoru, v případě potřeby jej nechte dobít či vyměnit. Pro jistotu s sebou v autě vozte startovací kabely pro případ nouze. Rozhodně byste měl doplnit kapalinu do ostřikovačů nemrznoucí směsí alespoň na -10 stupňů, chladící soustava by měla být naplněna směsí na -25 stupňů. Pokud nemáte dálkové ovládání centrálního zamykání a odemykáte vůz otočením klíče, pak se vyplatí u sebe nosit speciální přípravek pro rozmrazení mechanismu zámku. Ten u sebe raději mějte i tehdy, když váš vůz disponuje dálkovým ovládáním zámků, protože pokud se vám např. přes noc vybije baterie, do auta se jinak než přes zámek stejně nedostanete. Ošetřete gumová těsnění dveří a oken speciálním přípravkem proti přimrzání – ušetří vám to po ránu spoustu času a nervů. Je také vhodné ošetřit lak vhodnou autokosmetikou, která lak alespoň dočasně ochrání před působením posypové soli. Je také dobré zkontrolovat brzdy. Na suché prázdné vozovce zkuste prudce zabrzdit a sledujte, zda vůz brzdí rovnoměrně a nejde do smyku. Mohla bych takto ještě pokračovat, ale musím odpovídat i na další dotazy :-)
Nedávno jsem zaznamenal zprávu, že lidé si kupují stále více vozů s dříve luxusní zimní výbavou. U čeho je tento nárůst nejvyšší?(Vojta)
Foto
Ano, zaznamenali jsme zájem o výbavu, která dřív bývala spojována spíše s vozy vyšších cenových kategorií. Například se jen za letošní rok zvedl o třetinu počet prodaných aut s vyhřívanými sedadly a skoro o polovinu počet vozů s vyhřívaným předním sklem. Zároveň se prodalo také o třetinu více aut s pohonem všech čtyř kol.
Budete letos přispívat na léčbu nemocných dětí v rámci projektu Srdce dětem?(Simona)
Foto
Na tomto projektu jsme začali spolupracovat již minulý rok a i letos věnujeme na konto pomoci nemocným dětem sto tisíc korun.
Velké společnosti se věnují charitě, děláte něco v této oblasti i vy?(Milada)
Foto
Ano. Již řadu let podporujeme finančním příspěvkem Dětskou dopravní nadaci. Před dvěma lety jsem se stala po Petře Buzkové předsedkyní správní rady této nadace. Podporujeme při studiu děti, jejichž rodiče zemřeli v důsledku dopravních nehod. Vždy, když dětem předáváme finanční pomoc, znovu si uvědomuji, jaké je tenká hranice mezi pohodovým životem, který žije většina z nás, a těžkým osudem, který nás může potkat prakticky kdykoliv.
Jsem z jižní Moravy, kde vás najdu poblíž mého bydliště?(Jan P.)
Foto
Na Jižní Moravě máme velkou pobočku s 800 auty v Brně a minulý měsíc jsme otevřeli nové autocentrum ve Znojmě, kde najdete až 250 vozů.
Zdravím paní Karolínu Topolovou a chtěl bych Jí touto cestou poděkovat Za super služby jejich zaměstnanců v AAA. Jsem velmi spokojen a auta zde mají ve velice dobré kvalitě. Ještě jednou díky.(Pavel Litomyšl)
Foto
Dobrý den, děkuji. Snažíme se dělat maximum. Zdravím také všechny tazatele a čtenáře a těším se na Vaše další dotazy.