Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 13°C

Bulteriérka Mia bolestí už ani nekňučela: Tyran ji brutálně řezal, dostal podmínku

Autor: chm - 
20. září 2021
15:25

Každodenní bití, hladovění, nemoci... Jako s kusem hadru zacházel podle soudu David Straka (42) se svou bulteriérkou Miou (13). Za nelidské zacházení se zvířetem dostal u Okresního soudu v Ostravě nejpřísnější podmínku.

„Zdechni! Zabiju tě! Hodím tě do popelnice!“ řval dle obžaloby na fenku David Straka, když jí dával každý den půlhodinový výprask. Klackem, vodítkem, prutem ze stromu, čímkoli… „Volovina, jak bych to udýchal?“ hájil se u soudu. Pak už nevypovídal.

Už ani nekňučela

Bolestí naříkající Mia už časem neměla ani síly kňučet. Včas zasáhly úřady a fenku muži odebraly, což jí nejspíš zachránilo život. Davida S. policie obvinila z týrání zvířat. U soudu mu přitížily hrozby sousedům, kteří na jeho chování upozorňovali.

Okresní soud Davidovi S. za zhruba čtyřměsíční kruté týrání psa, který má trvalé zdravotní následky, udělil maximální podmínku, což je trest tři roky se zkušební lhůtou pět let. Přestože muž vinu popíral, neodvolal se a verdikt soudu je tak pravomocný.

Už je v hodných rukou

Bulteriérka Mia si po všem utrpení jen velmi pomalu nacházela cestu zpět k lidem. Nakonec našla lásku v náruči mladého páru z Ostravy.

„O tom, co si prožila, jsme věděli, ale po podrobnostech jsme raději nepátrali. Dnes je z Mii spokojený a veselý pejsek, přestože určitá zdravotní omezení má,“ říkají současní majitelé Jakub a Linda.

VIDEO: Na zubožených štěňatech z množíren vydělali majlant. Tyrani se budou zpovídat u soudu.

Video Na zubožených štěňatech z množíren vydělali majlant. Tyrani se budou zpovídat u soudu. - Kateřina Lang

Uživatel_5546896 ( 22. září 2021 06:08 )

Ostravský soud ať se hanbou propadne, to si neuvědumejete co je to za psychopata co třeba dělá dětem? Jste normální? V normálním státě by šel sedět na tvrdo ! Ale co je tady normální. Soudy jsou absolutně nespolehlivé , na co máme zákony na ochranu zvířat , když se jimi neřídíte . Straka měl dostal minimálně 3 roky na tvrdo , je mi z vás všech zle! Spravedlnost v ČR neexistuje

Zobrazit celou diskusi
Další videa