Středa 1. prosince 2021
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení 2°C

Úřady musely vrátit zvířata ze zablešené dodávky Bulharům. Malé štěně nepřežilo transport

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
3. listopadu 2020
06:20

Zvířata přepravovaná z Bulharska, která v září na dálnici D8 u Siřejovic na Litoměřicku zadrželi celníci, nakonec odjela do své původního cíle. Tedy do Německa. Přepravce totiž doložil chybějící doklady. Šest koček a pět psů tak odcestovalo tam, kde na ně čekali noví majitelé. Neobešlo se to ale bez komplikací.

Jeden ze psů, půlroční štěně barzoje, byl už v době, když auto zastavili celníci, ve velmi špatném stavu. „Ležel a nebyl schopen vstát. Proto naši inspektoři rozhodli, že transport zastaví a zvířata nechají přemístit do útulku, a barzoje na kliniku v Litoměřicích,“ řekl tehdy ředitel Krajské veterinární správy Ústeckého kraje Petr Pilous.

I když se na veterinární klinici snažili, mladého barzoje museli nakonec uspat I když se na veterinární klinici snažili, mladého barzoje museli nakonec uspat | Psí domov Řepnice

Barzoje uspali

Na klinice pak bojovali o život štěněte, CT ale nakonec ukázalo, že má vážné poranění mozku, muselo být proto uspáno. V útulku Psí domov v Řepnici, kde se o zadržená zvířata po celou dobu starali, zůstala také jedna fenka. Dopravce totiž nedoložil potvrzení o tom, že na ni v Německu čeká nová rodina, s ostatními proto neodcestovala.

Domov pro Ťapku

Mladá, zhruba roční fenka, která v útulku dostala jméno Ťapka, byla zpočátku velmi bázlivá. Brzy se ale zotavila, pookřála a nyní je připravena k adopci. „Máme o ni zájemce, když to dobře dopadne, odjede už brzy do nového domova,“ řekla pracovnice útulku Jana Kymrová.

Tato fenka, která dostala v útulku jméno Ťapka, jediná zůstala v Česku Tato fenka, která dostala v útulku jméno Ťapka, jediná zůstala v Česku | Jana Ulrichová

Bulhaři zaplatili

Náklady za pobyt, krmení a veterinární péči za všechny zadržené psy a kočky, celkem 43 000 korun, zaplatili útulku Bulhaři, kteří zvířata do Německa vypravili. „Přijeli osobně, jsou to zjevně překupníci a množitelé,“ řekla provozovatelka útulku Miluše Maskulanisová. Dodala, že ale doložili všechny potřebné doklady, a tak za asistence veterinární správy mohli se zvířaty odjet do Německa.

 

subrosa1976 ( 4. listopadu 2020 18:38 )

Je to otřesný, jak se jako může takhle štěněti přihodit vážné zranění hlavy?!!! Já bych jim ty psy nedala ani za žádný poplatky. Nechápu všechny ty množírny a nelidský podmínky,jsou to zoufalci, ti, kteří si neumí vydělat jiným způsobem!!! Zavřít všechny a cálovat do životně všechny ty psy- chudáky!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa