Majitelé žádali pro Lolu smrtící injekci. Zanedbanou fenku zachránila veterinářka

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
18. února 2019
17:25

Ošklivě si osud zahrál s fenkou Lolou, kterou převzal do své péče Psí domov U Lišky ve Střílkách na Kroměřížsku. Osmileté, nemocné a silně zanedbané Loly se její majitelé rozhodli zbavit jednou pro vždy. Odvezli ji na veterinu, kde pro ni žádali smrtící injekci.

Kříženka Lola, na kterou byl kvůli jejím zanedbaným kožním problémům velmi žalostný pohled, měla ale nakonec přece jen štěstí. Její původní majitelé ji přivedli utratit k veterinářce, které osud zuboženého zvířete nebyl lhostejný. Viděla totiž, že má Lola i přes svůj zdravotní stav chuť žít, viděla v jejím oku jiskru, což ji nenechalo chladnou. Místo aby jí dala injekci, po níž by Lola usnula na věky, zvedla telefon a zavolala psím záchranářům.

Lola má ale chuť do života. S léky může vést plnohodnotný život ještě několik letLola má ale chuť do života. S léky může vést plnohodnotný život ještě několik let | Psí domov U Lišky z. s.

Už bude líp

Díky tomu se teď Lola ocitla v Psím domově U Lišky ve Střílkách v dočasné péči u Jany Liškové, která se stará i o fenku bernardýna Týnu. Té se na popud Blesk tlapek původní majitelka, která na ni neměla čas a držela ji zavřenou venku v kotci, vzdala a darovala ji spolku SOS for Pets – Zachraňujeme psy z nevhodných podmínek.

Léčba bude drahá

Vyšetření, které Lola podstoupila, ukázalo, že má celou řadu zdravotních problémů včetně Cushingova syndromu, který je nevyléčitelný. Má zvětšená játra natolik, že jí utlačují ostatní orgány, a také zvětšený žlučový měchýř. Má také pupeční kýlu a nádor na břiše. Může mít i cukrovku, více ukážou až výsledky testů moči a krve.

Má otlaky z dlouhodobého nevhodného ležení na tvrdé zemi. Zůstane jí navíc zřejmě lysá hlava. Už jí pravděpodobně nezaroste, vymizely chlupové folikuly. „S léky ale může žít plnohodnotný život ještě pár let. Nebude to ale pes pro každého, výdaje na její léčbu budou měsíčně kolem 2500 korun,“ popsala Lolina dočasná panička Jana Lišková.

Lola je hodně nemocná a především zanedbanáLola je hodně nemocná a především zanedbaná | Psí domov U Lišky z. s.

Jak Lole pomoci?

Lola se teď ze všeho nejdříve potřebuje dát dohromady, teprve pak se zvířecí zachranáři začnou poohlížet po někom, kdo by jí byl schopen poskytnout trvalý domov a kvalitní péči. Její léčba bude drahá. Pokud byste jí na ni chtěli přispět, můžete poslat libovolnou částku na transparentní účet Psího domova U Lišky: 2001202367 / 2010.

 

moist ( 18. února 2019 20:39 )

Kdo si takového psa vezme? Proč se o něj nestará tedy ta veterinářka, když viděla jiskru v oku? Já osobně bych pejska poslala za duhový most, ať se netrápí. Majitelé ho dojebali strašným zpusobem, měli by se za to zodpovídat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud