Sobota 4. prosince 2021
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

ODS poslalo Babiše „k šípku“. Fiala odmítl jednání o vládě či jiné formě podpory

Autor: ČTK - 
24. října 2017
14:17

ODS s ANO o vládě ani jiné formě podpory vyjednávat nebude, řekl předseda Petr Fiala po jednání klubu na tiskové konferenci. Jediným tématem úterní schůzky bude uspořádání Sněmovny, dodal. Zmínil také, že předsedou poslaneckého sněmovního klubu ODS bude opět Zbyněk Stanjura, který stál v čele poslaneckého klubu i v předchozím volebním období. První místopředsedkyní klubu zvolili jeho členové pražskou poslankyni Janu Černochovou. Ve vedení bude i Marek Benda, staronoví poslanci Ivan Adamec a Jan Skopeček i Jan Bauer, který byl poslancem do roku 2013. 

ODS má po nynějších volbách 25 poslanců, v předchozím volebním období získala 16 křesel. V roce 2006 získala dokonce 81 mandátů.

Občanské demokraty v úterý večer čeká jednání s vítězným hnutím ANO. Fiala na dotaz novinářů řekl, že s ANO o vládě ani jiné formě podpory vyjednávat nebude. Jediným tématem schůzky bude uspořádání Sněmovny, dodal. „Platí stanovisko Občanské demokratické strany, že s hnutím ANO nebudeme vést jednání o vládě,“ prohlásil. „Budeme se bavit o uspořádání Poslanecké sněmovny,“ dodal.

Stanjura řekl, že ODS chce místo ve vedení Sněmovny, ale nejprve se svými představami seznámí ostatní poslanecké kluby. Klub ODS podle něj ještě není tak daleko, aby stanovil, o jaké výbory bude mít zájem. „Já myslím, že tady chybí jediné. Pořád se bavíme o uspořádání Poslanecké sněmovny, ale pro to uspořádání je klíčová vládní koalice,“ uvedl. Klíčové podle něj bude rozhodnutí vládní většiny, pokud vznikne. „My seznámíme ostatní politické strany s tím, jak si představujeme uspořádání vedení Poslanecké sněmovny, a zbytek bude na vyjednávání a je to zejména na vítězi voleb,“ dodal.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

Video Petr Fiala (ODS) po vyhlášení výsledků voleb: Je to úspěch, nenechme si ho vzít. A Klaus ml. je nekolegiální. - Blesk / Zuzana Štíchová

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
kalina107 ( 24. října 2017 21:19 )

Řeklo by se , že Fiala by měl být inteligentní . On má inteligence asi tak stejně málo jako jeho pitomí příznivci /viz.několik nicků s tata a zdenek/. Tady jim vzkazuje - ČÍM HŮŘ PRO VÁS , TÍM LÍP PRO NÁS vy pitomci co jste mě dali hlas . ODS s,,er,e na občany a tady to dává jasně najevo .

zednik ( 24. října 2017 19:20 )

Bylo a je. Tuny se toho rychle spálilo, tuny se nikdy nezveřejní, protože je to tak dohodnuté v zájmu obou stran a zahraničí.

zednik ( 24. října 2017 19:17 )

Klause ml. nemá rád, vidí v něm svoji komkurenci. To je všude, jak je podřízený chytřejší než nadřízený musí se zadupat.. Tak tam radši umístí nějakou copatpu. Ale předsedou PS by byl rád, zajímavé. Sebestředný člověk to je, ten ODS akorát potopí .

zednik ( 24. října 2017 19:11 )

Fiala se prsí ,že ODS drží sliby voličům, že do vlády nepůjdou s ANO. Haha ani mě nebaví vypisovat kdy svoje volební sliby ODS po volbách hodilo do stoupy. Pravda je taková, že ANO z pomstychtivosti házejí všichni klacky. ODS se nemůže změnit, když tam mají dál Stanjuru, Bendu, Němcovou, Černochovou...

marcela47 ( 24. října 2017 19:10 )

zdenekk" ty se asi nezmožeš na jinou diskusi jen dementní senioři, kolbliháři ... tvá diskuse k jinému článku a teď toto. Asi senilní a dementní jsi ty. Na jinou diskusi se asi nezmožeš.

Zobrazit celou diskusi
Další videa