Pátek 7. května 2021
Svátek slaví Stanislav, zítra je Den vítězství
Oblačno, déšť 12°C

Kalousek v horkém křesle: „Profesor demagogiky“ už skládá vládu bez ANO?

Autor: zst - 
19. října 2017
18:25

Chce Miroslav Kalousek (TOP 09), aby byl život mladých závislý kvůli školnému na splátkovém kalendáři u banky? Má už složenou alternativní vládu bez ANO s premiérem Pavlem Bělobrádkem (KDU-ČSL)? Na to všechno musel šéf TOP 09 reagovat. Blesk přinesl jako první superdebatu se všemi lídry nejsilnějších politických stran. Ve volebním souboji s podtitulem Bitva o premiéra usedali hosté postupně do „horkého křesla“.

„Před několika lety jste chtěl vládnout s Paroubkem, kývl jste na podporu komunistů, na to konto Vás vyhodili z KDU. Teď se povídá, že už máte složenou novou vládu s premiérem Bělobrádkem a ministrem financí Niedermayerem, ministerstvo obrany údajně obsadí váš přítel Háva. Uděláte to znovu s podporou komunistů?“ pálil na Kalouska sedícího v horkém křesle šéf ANO a velký rival Andrej Babiš.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

„Zaprvé nechtěl. Výsledkem mého kroku byla Topolánkova středopravá vláda, kde jsem byl ministrem financí. Nikoliv vláda socialistů. To všichni vědí. Zadruhé žádné koaliční jednání nevedeme, akorát říkáme, proč s vámi vládnout nemůžeme. Nebudu dávat nikomu žádnou cedulku ‚žvaní‘, ale nechť každý zváží, jak moc chce věřit člověku, který nám všem lhal o Čapím hnízdě a kterému hrozí kriminál,“ kontroval někdejší šéf státní kasy Kalousek.

Video Superdebata Blesku: 7 hlavních lídrů se grilovalo navzájem. - Blesk Zprávy

Miroslav Kalousek ve 140 znacích

Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL): Zkušený politik, který formoval politiku posledních 20 let. Založil si úspěšný projekt s bývalým senátorem za Stranu zelených a je to určitě soupeř, který není jednoduchý.

Lubomír Zaorálek (ČSSD): Bohužel, strana TOP 09 je strana pro bohaté. Vaše politika je v tomto nebezpečná. Bude výhodná pro ty privilegované, pro ty, kterým se daří.

Andrej Babiš (ANO): Euro, uprchlíci, antibabiš a nic víc. Pro hlasy půjde pan Kalousek s tibetskou vlajkou a další den se spojí s komunisty. Hlavně zůstat ve Sněmovně.

Vojtěch Filip (KSČM): Miroslav Kalousek je nejen zdatný řečník, ale mohl by být i profesorem demagogiky. 

Petr Fiala (ODS): Opět s určitou nadsázkou název filmu. Obdivuji houževnatost Miroslava Kalouska, nicméně v těchto volbách se obávám, že Lepší to už nebude.

Jan Farský (STAN): Mirek Kalousek je velmi vtipný společník, zná více vtipů než Zdeněk Izer.

Reakce Miroslava Kalouska (TOP 09): Mile mě to překvapilo s jednou výjimkou. Děkuji za laskavost.

Video Koho by lídři rádi viděli na Pražském hradě? Drahoš nebo tajemství. - Blesk Zprávy

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

KOMPLETNÍ KANDIDÁTKY PRO VOLBY 2017 NAJDETE ZDE

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
rider2 ( 19. října 2017 19:04 )

Už by měl s politikou trvale skončit a jít na stavbu jezdit s kolečkem. A od rána do večera. Parchant jeden. Až ho jednou potkám...zubař ho nedá...

al.bunda ( 19. října 2017 18:50 )

Tu veš přicuclou ke státní žíle bude stejně nakonec někdo odbachnout,jinak se ho nezbavíme.Nejhorší parazit a zloděj v parlamentu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa