Kalousek řekl, jak vidí skomírání TOP 09. A ve volbách si myslí vysoko

Autor: ČTK, zst - 
6. 3. 2017
19:15

TOP 09 chce na podzim ve sněmovních volbách přinejmenším obhájit výsledek z roku 2013, kdy získala 12 procent hlasů. Při představení dlouhodobého programového dokumentu strany Vize 2030 v Praze to řekl její předseda Miroslav Kalousek. Odmítl přitom tvrzení, že TOP 09 skomírá. V aktuálních průzkumech se podpora TOP 09 pohybuje kolem 6,5 procenta. Nejvíc pak získala v dotaznících – osm.

Podle Kalouska stranu sice zasáhla loňská porážka v krajských volbách, do těch sněmovních ale půjde sebevědomě. „Volby, které budou letos na podzim, pro nás dopadnou úspěšně,“ prohlásil. „Pod 12 procent nejdeme. Samozřejmě víme, že si to musíme tvrdě odpracovat každodenní komunikací s veřejností a přesvědčováním o tom, že naše cesta je správná, že naše zásady jsou správné,“ řekl Kalousek.

Podle něj je TOP 09 jediná česká pravicová strana, která je jasně proevropská. Také podle něj jako jediná strana jednoznačně vylučuje vládní spolupráci s hnutím ANO vicepremiéra Andreje Babiše, která by podle něj znamenala podporu oligarchie.

TOP 09 v pondělí v Praze jako v druhém kraji představovala občanům svůj dlouhodobý strategický dokument. Na základě podobných diskusních setkání v dalších měsících by podle Kalouska měl vzniknout konkrétní program pro letošní volby, který bude z Vize 2030 vycházet. Už dříve Kalousek řekl, že by strana měla svůj program představit v polovině roku.

V případě neúspěchu v podzimních volbách by Miroslav Kalousek v roli předsedy strany skončil. Stalo by se tak v případě, že by strana nedostala deset procent hlasů, o čemž je Kalousek dle svých slov přesvědčen. Průzkumy přitom tak optimistické nejsou.

Za TOP 09 už znovu do Sněmovny nebudou kandidovat současní poslanci Daniel Korte a František Laudát, který je dokonce šéfem poslaneckého klubu. Oba se rozhodli z politiky odejít a vrátit se ke svým původním profesím – Laudát bude podnikat, Korte se míní věnovat překladatelství.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
krupan10 ( 7. března 2017 10:55 )

Feri je de.bil pro styk s mládeží. Tohodle bastarda musel ožrala Kalousek dlouho hledat. Jestli si dement myslí, že na tohle hovado naláká lidi, tak to mě hlava nebere.

krupan10 ( 7. března 2017 10:51 )

svatá pravda

salto ( 7. března 2017 08:58 )

To je ale panoptikum: Kalousek, Feri, Šláfenberk atd., atd. Snad bude platit, kdo vysoko skáče, nízko padá

joudajoudovy ( 7. března 2017 08:18 )

vtipnejsi vyhrava a 100 bodu dostava? schizofrenicky prvok se svou mnozinou nicku. blahoprejeme a chocholousek touzi po navratu sveho pacienta.

joudajoudovy ( 7. března 2017 08:15 )

TOP 09 jediná česká pravicová strana, která je jasně proevropská. jen tak dal kalousku a hned pujdes od valu

Zobrazit celou diskusi
Další videa