15. říjen 2019
Svátek slaví Tereza, zítra Havel

Ústecko dusí sociální problémy i doprava. Co nabídnou adepti na hejtmana?

/
 • Kdo chce vést Ústecký kraj?
  19. září 2016 ● 05:15

  Seriál předvolebních debat Blesku ke krajským volbám se vrací do Čech, v úterý se přihlásíme živě ve 13 hodin na Blesk.cz z Ústeckého kraje. Pozvánku do Císařského sálu Muzea v Ústí nad Labem dostalo rekordních deset kandidátů, jejichž strany a hnutí v průzkumu agentury Phoenix Research překonaly pětiprocentní hranici podpory. Severočeši.cz se ale z debaty omluvili.

  Debatu sledujte živě ve 13 hodin ZDE. 

  Mluvit se bude o sociálních problémemech kraje nebo dopravě. Kdo se debaty zúčastní?

 • 1.

  Oldřich Bubeníček (KSČM)

  Za KSČM v debatě vystoupí současný hejtman Oldřich Bubeníček (63). Ten je ve straně už od roku 1974. V 70. letech působil jako funkcionář okresního výboru KSČ v Teplicích. Do krajského zastupitelstva se poprvé dostal v roce 2008, hejtmanem je od roku 2012. Od loňského roku je také starostou města Bíliny.

  Oldřich Bubeníček (KSČM)
  Oldřich Bubeníček (KSČM)
  Autor: archiv Blesk.cz

 • 2.

  Michal Kučera (TOP 09)

  Za TOP 09 promluví v debatě zastupitel a radní města Loun Michal Kučera (47). Ten se do vedení kraje pokoušel dostat už v roce 2012, ale neúspěšně. V zastupitelstvu Loun je už od roku 2010. Už tři roky je také poslancem, působí v hospodářském výboru a výboru pro životní prostředí.
  Michal Kučera (TOP 09)
  Michal Kučera (TOP 09)
  Autor: top09.cz

 • 3.

  Drahomíra Miklošová (ODS)

  Zástupcem ODS bude dvojka kandidátky, starostka Obrnic Drahomíra Miklošová (63). V čele obce je už od roku 2010. Ve straně zastává hned několik pozic, letos v lednu si ji občanští demokraté zvolili jako místopředsedkyni. Za integraci Romů získala od Rady Evropy v roce 2013 cenu. Kandidovala ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013, ale neuspěla.

  Drahomíra Miklošová (ODS)
  Drahomíra Miklošová (ODS)
  Autor: ods.cz

 • 4.

  Věra Nechybová (ProKraj)

  Jedničkou hnutí ProKraj je Věra Nechybová (44). Ta pracovala 13 let v neziskové organizaci Fokus, kde se vypracovala z asistentky až na finanční manažerku. V politice působí od roku 2014, kdy se stala zastupitelkou městského obvodu Ústí nad Labem-Střekov. O rok později se stala primátorkou Ústí nad Labem po puči v hnutí ANO.

  Věra Nechybová (ProKraj)
  Věra Nechybová (ProKraj)
  Autor: zitusti.cz

 • 5.

  Gabriela Nekolová (ČSSD)

  ČSSD do debaty vysílá až dvanáctku krajské kandidátky Gabrielu Nekolovou (37). Ta je regionální zástupkyní vládního zmocněnce pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj. Působí také jako předsedkyně Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

  Gabriela Nekolová (ČSSD), vpravo
  Gabriela Nekolová (ČSSD), vpravo
  Autor: cssd.cz

 • 6.

  Daniel Pitek (SZ Piráti)

  Jedničkou společné kandidátky Strany zelených a Pirátů je Daniel Pitek (49). Podnikatel v oblasti zemědělství, lesnictví nebo chovu jelenů, ovcí a koní. Zasazuje se také o obnovu krajiny v Českém středohoří. Dosud nezastával žádnou politickou funkci. V roce 2013 sice kandidoval do Poslanecké sněmovny, ale neuspěl. Zvolen nebyl ani v komunálních volbách v roce 2014.

  Daniel Pitek (SZ+Piráti)
  Daniel Pitek (SZ+Piráti)
  Autor: archiv Blesk.cz

 • 7.

  Leo Steiner (Jsme PRO! Kraj)

  Hnutí Jsme PRO! Kraj vede do voleb někdejší člen KDU-ČSL Leo Steiner (45). Ten několikrát neúspěšně kandidoval do městského zastupitelstva Loun a Mostu. Nedostal se ani do vedení Ústeckého kraje. Zkoušel to i ve volbách do Poslanecké sněmovny, ale opět neúspěšně. V roce 2012 se nechal zaměstnat na dotačním úřadu ROP Severozápad se záměrem odhalit tamní korupci, což se mu podařilo.

  Leo Steiner (Jsme PRO! Kraj)
  Leo Steiner (Jsme PRO! Kraj)
  Autor: archiv Blesk.cz

 • 8.

  Petr Urbánek (ANO)

  Za hnutí ANO jde do krajských voleb Petr Urbánek (48). Více než 15 let pracoval pro cementárenský koncern a cestoval po světě. Posledních jedenáct let řídil různé pobočky společnosti v Evropě, Africe a Asii. Od roku 2013 se věnuje investičnímu poradenství. V zastupitelstvu Litoměřic zasedá od roku 2014.

   

  Petr Urbánek (ANO)
  Petr Urbánek (ANO)
  Autor: anobudelip.cz

 • 9.

  Tomáš Vandas (DSSS)

  Jedničkou Dělnické strany sociální spravedlnosti je Tomáš Vandas (47) a i on bude hostem debaty. V roce 2003 spoluzaložil Dělnickou stranu, kterou o sedm let později zrušil Nejvyšší správní soud. V roce 2010 také neúspěšně kandidoval do Senátu. Uvažoval o kandidatuře na post prezidenta ČR, od záměru ale později ustoupil. Kandidoval také do Evropského parlamentu v roce 2014, ovšem opět neuspěl.

  Tomáš Vandas (DSSD)
  Tomáš Vandas (DSSD)
  Autor: archiv Blesk.cz

 • 10.

  Živě v úterý od 13:00

  Tématem úterní debaty budou sociální problémy, které hýbou Ústeckým krajem. Řeč bude o řešení nezaměstnanosti, která je v Ústeckém kraji nejvyšší v České republice. Kandidáti budou také debatovat o dopravě a turistice v kraji. Sledujte nás od 13:00 živě na Blesk.cz.

  Muzeum v Ustí nad Labem
  Muzeum v Ustí nad Labem
  Autor: ujep.cz

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

zdenek43: Kauza ROP Severozápad je český politický skandál týkající se netransparentního rozdělování evropských dotací v NUTS 2 Severozápad nebývalých rozměrů (Ústecký kraj, Karlovarský kraj). Rozdělování dotací o objemu vyššího než 20 mld. Kč v regionu bylo dlouhodobě kritizováno, ale doposud pouze v jediném případě padl pravomocný rozsudek. Podle obžaloby se týká dotací na tři projekty - Rodinný hotel pod Třebouňským kopcem, Penzion Villa Mannesman a plánované rekonstrukce fotbalového hřiště v Jirkově - Ervěnicích. Nicméně v červnu 2012 bylo v médiích zveřejněno, že Dotační úřad Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad podle auditu Ministerstva financí ČR vykonaného s využitím firmy Deloitte Advisory chyboval ve všech 35 zkoumaných případech evropských dotací. Sankce za špatné hospodaření s evropskými dotacemi, za kterou má Ústecký a Karlovarský kraj z rozhodnutí Evropské komise odvést do Regionálního operačního programu Severozápad, činí 2,5 miliardy korun. ..Petr Kušnierz---V letech 1995 až 1999 pracoval na Městském úřadě v Mostě. V letech 2002 až 2008 byl zaměstnancem ministerstva školství. V letech 2008 až 2009 pracoval na ministerstvu zemědělství jako vrchní ředitel informační sekce a poté jako náměstek ministra zemědělství........ +++++++Před policisty se otevírá nová cesta, která by je po letech vyšetřování manipulací s evropskými dotacemi mohla dovést až k politickým špičkám severu Čech++++++++++++Ti teď mají v rukou několikastránkový ručně psaný text, v němž Kušnierz označil konkrétní projekty, které měly být zmanipulovány. K nim poprvé připojil také jména zhruba deseti politiků, kteří se podle Kušnierze měli údajně na ovlivňování podílet. Na seznam se podle informací HN od důvěryhodných zdrojů obeznámených s případem dostala mimo jiné i náměstkyně ústeckého hejtmana Jana V a ň h o v á (ČSSD). ??-2013-Vlivný politik ČSSD Houska byl zastřelen-vlivný člen severočeské ČSSD a partner někdejší hejtmanky a současné vicehejtmanky Ústeckého kraje

(20. 09. 2016 09:26)

zdenek43: hlavne si zase zvolte soudruhy .......... prave ty, kteri Vam toho vzdy tolik naslibuji, ale pak velke nic ....... Jana Vaňhová...... 26. listopadu 2008-20. listopadu 2012...ČSSD Oldřich Bubeníček.. 20. listopadu 2012-trva .....KSČM .... prave soudruzi Vam predvedli za budovani socialismu jak to mysli a praktikuji s dopravou,ekologii.......... DOPRAVA ZADNA - SLAVNE BAREVNE CMOUDIKY ????? no a po Sametaku si nechate vladnou ty same soudruhy ????? TAKZE SE NEDIVTE jak to v Usteckem kraji vypada............ a kdyz budete volit nadale ty same SOUDRUHY - tak to i nadale bude vypadat............ slavna dalnice .........uvedomujete si, ze ta dalnice je ......O dálnici v trase dnešní D8 se uvažovalo již od konce třicátých let 20. století. V roce 1963, kdy vznikla základní síť dálnic bývalého Československa dálnice D8 nechyběla. Vzájemné propojení dálnic mezi ČSSR a NDR bylo projednáno v letech 1968 – 1971............. TAKZE MUZETE DEKOVAT prave soudruhum v Cesku , ze se DALNICE nestavi - protoze SOUDRUZI potrebuji prachy i v dobe po Sametaku prave na uplaceni volicu , aby je zvolili - formy pastelkovne a pod. ..... TAKZE SE NEDIVTE , ZE CHYBI PRACHY NA resenei??? DOPRAVY ....... ........a dalsi soudruzi a rozkradani prachu pres ROP Severozapad... a zase soudruzi.....

(20. 09. 2016 09:15)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud